Fotogaléria (44)
Stephen Curry a Bogdan Bogdanovič. (Autor: TASR/AP)
Martin Kozinka|9. aug 2024 o 07:30

Diváci sledovali zápas turnaja. Srbskí basketbalisti boli kúsok od senzácie.

BRATISLAVA. „Majstri sveta čoho? Spojených štátov amerických?” pýtal sa uštipačne pred rokom americký šprintér Noah Lyles.

Čudoval sa, prečo si šampióni NBA hovoria majstri sveta.

Na sociálnych sieťach sa do neho za túto vetu pustili najväčšie hviezdy amerického basketbalu.

O pár dní neskôr však prekvapivo vypadli v semifinále MS v basketbale 2023. O rok neskôr sa mohlo fiasko zopakovať.

Zatiaľ čo sa Noah Lyles stal v nedeľu najrýchlejším mužom planéty a získal olympijské zlato, jeho krajania boli len kúsok od blamáže.

„Srbsko hralo fantastický basketbal 36 minút,” znel nadpis článku srbského webu Mozzart Sport.

Vyzerali arogantne, bez energie

Semifinálový duel na OH v Paríží medzi USA a Srbskom zostane ľudom dlho zakotvený v pamäti.

Vraví sa o najlepšom basketbalovom zápase na olympiáde.

Srbskí basketbalisti vstupovali do poslednej štvrtiny s trinásťbodovým náskokom.

Tú však nakoniec prehrali 15-32, ako aj celý zápas v priebehu pár minút, doslova sekúnd.

LeBron James a Nikola Jokič.
LeBron James a Nikola Jokič. (Autor: TASR/Ap)

Zdalo sa, že Američania zapli až v závere duelu. Dovtedy to vyzeralo, ako by sa im ani nechcelo hrať.

„Vyzerajú arogantne,” povedal krátko pred koncom tretej štvrtiny komentátor v prenose na platforme Max.

Chýbala im energia navyše, tzv. “hustle”. Američania nedoskakovali lopty pod košmi a mali pomalú prechodovú fázu do obrany.

Najťažší zápas, vravel LeBron

„Ak prehrajú, nemôžeme ich pustiť späť do krajiny,” vyslovil pred pár dňami člen slávneho Dream Teamu z 1992 Charles Barkley.

V závere sa ale “Avengeri”, ako znie prezývka amerického tímu na olympiáde v Paríži, spamätali.

Ústrednou postavou je LeBron James, ktorý podľa známej marvelovky stvárňuje postavu Nicka Furyho. Obaja naverbovali hráčov či superhrdinov do tímu.

LeBron James.
LeBron James. (Autor: TASR/AP)

V zápase proti Srbsku zaznamenal hviezdny James vzácne triple-double. Nastrieľal 16 bodov, pridal k nim 12 doskokov a 10 asistencií.

Čo sa skrýva za jeho úctyhodným výkonom? „Vytrvalosť, tvrdá práca, oddanosť,” vysvetlil po stretnutí.

„Vedeli sme, že to bude výzva. Vedeli sme, že to bude doposiaľ najťažší zápas na turnaji,” dodal.

Fotogaléria zo zápasu USA - Srbsko na OH 2024 v Paríži (semifinále)

Aj hviezdni Američania sú len ľudia

Pochválil ďalších dvoch strojcov tejto výhry: „Chef Curry a Joel “Process” Embiid.”

Práve Stephen Curry držal Američanov nad vodou počas celého stretnutia.

V istom bode zápasu mal na konte 27 bodov za dvadsaťdva minút na palubovke. Trafil vtedy osem trojok z jedenástich pokusov.

Unikátne športovisko na OH v Paríži pod Eiffelovou vežou.reportáž
Titanilla Bőddnes 08:002
Blikajúca Eiffelovka, ozbrojení muži v čiernom, či mexické vlny. Dá sa tu sústrediť na šport?Štadión pre plážový volejbal je hit olympiády.
Juhokórejská strelkyňa Kim Ye-ji
dnes 09:35
Ďakovala Muskovi, že ju preslávil. Kórejčanka po návrate domov skolabovalaStala sa fenoménom sociálnych médií vďaka futuristickým okuliarom.
dnes 09:35
Tajmuraz Salkazanov (vpravo) na ME 2024 v Bukurešti, kde obhájil zlato.
Boris Vanyadnes 07:0014
Aj za Slovensko zápasí o medailu borec z Kaukazu. Legende sa tento trend nepáčiTajmuraz Salkazanov zápasí v kategórii do 74 kg.
Boxerka Atheyna Bylonová na OH 2024 v Paríži.
dnes 11:15
Začala neskoro, na box ju nahovorili kolegovia. Policajtka zburcovala krajinu, dovezie medailuPred rokom 2012 nikdy nestála v ringu. Veteránka zabojuje o olympijské zlato.
dnes 11:15
Benjamin Thomas
dnes 10:53
Rachot fanúšikov ho oslobodil od bolesti. Toto už nikdy nezažijete, vraví zlatý FrancúzDomáci dráhový cyklista získal zlato napriek pádu.
dnes 10:53
Tajmuraz Salkazanov (v modrom).online
dnes 09:001
Zápasenie na OH 2024: Salkazanov prehral osemfinálový súbojSledovali ste s nami online prenos zo zápasenia na OH 2024. V osemfinále sa predstavil aj Tajmuraz Salkazanov.
dnes 09:001
Medailistky v skejtboardingu v disciplíne park si robia víťaznú seflie fotografiu.
Miloslav Šebeladnes 13:30
Medailisti v Paríži si robia selfie priamo na stupňoch. Iba športovci KĽDR nemôžu vziať mobil do rúkVíťazná selfie je súčasťou propagácie jedného zo sponzorov MOV.
Momentka z finále pozemného hokeja na OH 2024: Holandsko - Nemecko
dnes 14:30
Hrajú na zemi, emócie majú ako na ľade. Hokejové finále v Paríži sa skončilo šarvátkouZo zisku zlatej medaily sa na OH 2024 v Paríži po 24 rokoch radovali Holanďania.