Burzalová v cieli nevedela, ako sa umiestnila. Pripustila aj olympijský tlak

Hana Burzalová na trati počas chôdze žien na 20 km.
Hana Burzalová na trati počas chôdze žien na 20 km. (Autor: TASR)
TASR|1. aug 2024 o 13:39

Za svojím osobným rekordom zaostala o takmer tri a pol minúty.

PARÍŽ. Slovenská chodkyňa Hana Burzalová priznala, že vo štvrtkových olympijských pretekoch na 20 kilometrov si nezvládala udržiavať prehľad o dianí na trati.

V premiére pod piatimi kruhmi obsadila 37. miesto, no ešte v mixzóne nevedela, kde vo výsledkovej listine sa umiestnila.

Za svojím osobným rekordom, ktorý dosiahla v júni na majstrovstvách Slovenska, zaostala o takmer tri a pol minúty.

Burzalová bola väčšinu pretekov na 41. mieste zo 45-členného štartového poľa, no na záverečných troch kilometroch predbehla tri súperky.

Pre TASR priznala, že vôbec nemala prehľad o dianí na trati a nebola si istá ani tým, s ktorými súperkami je v priamom súboji, a ktoré sú o kolo vpred.

"Keď mám pravdu povedať, naozaj som len išla. Dnes som nemala silu na to, aby som si držala všeobecný prehľad, ktorý mám bežne.

Teraz som si to naozaj sledovala ťažko, snažila som sa dohnať každého, kto bol predo mnou, aj keď sme možno neboli v priamom súboji.

Zaradila som sa aj k čelnej skupinke, keď ma obiehala. Získala som tým asi pár sekundičiek, vždy som sa snažila využiť to," opísala 23-ročná atlétka dianie na trati zo svojho pohľadu.

Nedostatok mentálnej kapacity na sledovanie pretekov zo širšieho pohľadu odôvodniť nevedela. Pripustila však možnosť olympijského tlaku.

"Olympiáda je iný level a je to určitý tlak, aj keď človek nie je priamo v nejakom strese. Podvedomie asi funguje," zhodnotila Burzalová.

Jej osobné maximum by na olympiáde stačilo na 28. pozíciu.

"Keby som bola na úrovni osobného rekordu, bolo by to veľmi pekné. Vždy robíme všetko preto, aby sme boli pripravení v deň pretekov na sto percent. Telo však nie je stroj," zdôraznila Burzalová pre TASR.

Rafael Nadal počas olympijských hier.
Nikola Baďovádnes 12:301
Nadal: Emócie sú dôležitejšie ako výsledky. Posledný zápas na antuke? MožnoŠpanielsky tenista vyhral 22 grandslamových titulov vo dvojhre.
Adriana Ruanová Olivová.
dnes 15:02
Guatemala čakala na zlato 92 rokov. Národná hrdinka prekonala rekord Rehák-ŠtefečekovejNa OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro pôsobila ako dobrovoľníčka.
dnes 15:02
Leonel Martínez (vpravo) na OH 2024 v Paríži.
dnes 14:44
Po 40 rokoch sa opäť predstavil na olympiáde, 60-ročný Venezuelčan sa chce prebojovať aj na ďalšie OHDlhšiu prestávku ako Martínez medzi dvomi účasťami na olympijských hrách mal v minulosti iba japonský parkúrový jazdec Hokecu Hiroši, a to 44 rokov.
dnes 14:44
dnes 13:39
Burzalová v cieli nevedela, ako sa umiestnila. Pripustila aj olympijský tlakZa svojím osobným rekordom zaostala o takmer tri a pol minúty.
dnes 13:39
Peter Sagan.
dnes 14:23
Do Paríža zavíta Peter Sagan, v Slovenskom dome absolvuje autogramiáduSagan zavíta do Slovenského olympijského domu v Paríži v sobotu 3. augusta.
dnes 14:23
Matej Duša v rozplavbe na 50 m voľným spôsobom mužov na OH v Paríži.
dnes 14:199
Duša bol po rozplavbe kritický. Všetko ovplyvnil zlý štart. Mal som na to, uviedolPre dvadsaťštyriročného plavca to bolo jediné vystúpenie na jeho premiérovej olympiáde.
dnes 14:199
Slovenské chodkyne sprava Mária Katerinka Czaková a Hana Burzalová na trati počas chôdze žien na 20 km.
dnes 11:28
Katerinka Czáková dosiahla svoje najlepšie umiestnenie, po pretekoch bola u zdravotníkovZ triumfu sa tešila čínska chodkyňa a úradujúca svetová rekordérka Ťia-jü Jang.
dnes 11:28
Slovenský reprezentant v plávaní Matej Duša.
dnes 11:47
Duša sa do semifinále určite nepozrie, vo svojej rozplavbe skončil posledný Slovenský plavec sa predstavil na 50 m voľným spôsobom.
dnes 11:47
Ni Sia Lian reprezentujúca Luxembursko na OH 2024 v Paríži.
Boris Vanyadnes 10:251
Teta Ni hrala na olympiáde aj po šesťdesiatke. V Paríži ju vyobjímal veľkovojvodaPatrí k najstarším účastníkom hier.
Slovenský chodec Dominik Černý na trati počas chôdze mužov na 20 km.
dnes 10:43
Černý bol so svojim výkonom veľmi nespokojný. Nohy mi nešli, na viac som nemal, hovoríZa svojim osobným maximom zaostal takmer o tri minúty.
dnes 10:43
Ilustračná fotka.
dnes 11:15
Nečakaná voľba. Výbor nominoval na stovku vytrvalkyňu, národnú šampiónku odignorovalŠpecialistka na dlhé trate sa v tejto disciplíne predstaví na najvyššej úrovni vôbec prvýkrát v kariére.
dnes 11:15
dnes 09:32
Černý sa v závere pretekov posunul dopredu, za osobným rekordom výrazne zaostalZ triumfu sa tešil ekvádorský reprezentant Brian Pintado.
dnes 09:32
Leon Marchand
dnes 01:132
Nedokázal to ani Phelps. Francúzsky fenomén predviedol historické výkonyLeon Marchand ovládol 200 m motýlik a prsia za jeden večer.
dnes 01:132
Slovenská lukostreľkyňa Denisa Baránková na OH 2024 v Paríži.
dnes 08:411
Baránkovú vyradila domáca favoritka. Nebol to zlý výkon, zhodnotila SlovenkaSlovenská lukostrelkyňa neprešla do 2. kola, rovnako ako vo svojej premiére pod piatimi kruhmi pred troma rokmi v Tokiu.
dnes 08:411
Favour Ofiliová.
dnes 10:02
Obrovské zlyhanie federácie. Národnú šampiónku nestihla prihlásiť na preteky stovkyV Paríži tak bude súťažiť len v behu na 200 m a predstaví sa aj v štafete 4x100 m.
dnes 10:02
Jakub Grigar pádluje na trati prvej kvalifikačnej jazdy v kategórii K1 mužov počas olympijských hier v Paríži.online
dnes 16:10
ONLINE: Vodný slalom na OH 2024, Jakub Grigar dnes LIVE (finále K1)Sledujte online prenos z finále K1 mužov vo vodnom slalome na OH 2024. Predstaví sa aj Jakub Grigar.
dnes 16:10
Domov»Olympiáda Paríž 2024»Burzalová v cieli nevedela, ako sa umiestnila. Pripustila aj olympijský tlak