Kolárovo hrá doma po troch kolách. Chceme tri body, znie od hostí

Peter Popelka|6. okt 2023 o 08:20

Kto z tabuľkových susedov ovládne šesťbodové stretnutie?

Piatu ligu Juhovýchod čaká duel dvoch tímov z dolných pólov tabuľky. Kolárovo sa po troch kolách vracia na domáci štadión, kde už v sobotu 7.10.2023 od 14:30 hod. nastúpi proti Okoličnej na Ostrove. Oba celky majú na konte po dve výhry a v posledných štyroch kolách zvíťazili raz.

Na otázky Sportnetu pred úvodným výkopom odpovedali domáci Róbert Kürthy a hosť Andrej Csinger.

Kürthy: Proti Nededu sme zahodili aj dva nájazdy

Čo vám nedávno pomohlo zvíťaziť na pôde Šurian?

Podali sme kolektívny výkon a každý bojoval.

Šlo len o váš druhý triumf jesene, čo musí zmeniť tím, ktorý dal zatiaľ najmenej gólov v súťaži?

Zmeniť musíme hlavne to, že nepremieňame šance, hoci ich máme, naposledy sme proti Nededu zahodili dva nájazdy. Dúfam, že sa to už obráti a začneme dávať góly.

Ako hodnotíte rok strávený v Majstrovstvách regiónu? Bol rozdiel v súťažiach po reorganizácii citeľný?

Budem stručný – ja ho hodnotím veľmi dobre (smiech). Áno, v tejto súťaži boli kvalitnejšie tímy.

Cez víkend vás čaká súper z Okoličnej na Ostrove, ktorý má rovnaký počet bodov i víťazstiev. Čo viete o tomto súperovi?

Majú skúseného hrajúceho trénera. My zase máme mladý tím s mnohými domácimi hráčmi, ktorí skúsenosti ešte zbierajú.

Čo bude kľúčom k udržaniu Kolárova v V. lige Juhovýchod?

Vyhrávať zápasy (smiech).

Csinger: Očakávam medzišestnástkový futbal

Čo vám na jar pomohlo k udržaniu v V. lige Juhovýchod? Čo treba zopakovať v aktuálnej sezóne?

Určite nám pomohlo aj vystúpenie Podhájskej, potom sme museli predbehnúť Nesvady a Želiezovce, pravdupovediac, náš recept bol pozbierať viac bodov ako oni (smiech). Tento rok to bude určite ťažšie, lebo si myslím, že súťaž je kvalitnejšia než vlani a postupne omladzujeme káder dorastencami, ktorí si musia na súťaž zvykať. Budeme však bojovať do posledného kola, aby sme v Okoličnej túto súťaž udržali.

Čo bolo kľúčom k domácemu víťazstvu nad súperom zo Šurian, ktorý padol najtesnejším rozdielom?

Trpezlivosť - čakali sme na svoju príležitosť, ktorá prišla v 76. minúte. Potom sme už vedenie udržali, aj keď to bol veľmi ťažký zápas.

Ako sa vám podarilo zvíťaziť rovnakým rozdielom v Tvrdošovciach?

V Tvrdošovciach sme hrali veľmi tímovo a kompaktne vzadu, snažili sme sa hrať na brejky, z dvoch šancí nám jeden vyšiel. Potom sme museli dohrávať v desiatich, ale do ničoho vážneho sme ich nepustili a vyhrali sme zaslúžene.

Prečo ste napokon ťahali za kratší koniec v domácej prestrelke s Dvormi nad Žitavou (2:4)?

S Dvormi sme mali prevahu v celom 1. polčase, ale dostali sme prvý gól z rohu. Ešte do prestávky sme dokázali otočiť, do vyrovnávajúceho gólu sme hru, myslím, mali pod kontrolou a mali sme šancu rozhodnúť za stavu 2:1. Povestné „nedáš-dostaneš“ vyšlo a bolo vyrovnané, čo bol pre nás dosť veľký úder. Potom sa lopta z voľného kopu od múru odrazila do našej siete, v závere sme sa súpera snažili zatlačiť, no on rozhodol a po zápase sme boli veľmi sklamaní.

Aký štýl hry čakáte od vášho najbližšieho súpera z Kolárova, ktorý je zároveň aj tabuľkovým susedom?

Pravdupovediac, nevidel som ich hrať, ale podľa výsledkov sa trápia ako my. Očakávam medzišestnástkový futbal, za nás môžem povedať, že spravíme všetko, aby sme z Kolárova priviezli všetky tri body.