Kolíňany brali vo Veľkom Záluží. Potvrdia formu doma s Nevidzanmi?

(Autor: Jozef Fehér)
Peter Popelka|14. mar 2024 o 13:02

Tréner Kolíňan Peter Drahoš (foto) súpera dobre pozná, v Nevidzanoch roky úspešne pôsobil.

Nevidzany v prvom jarnom stretnutí pokorili Hornú Kráľovú (3:2), o gól doma na jeseň predčili aj nováčika z Kolíňan, ktorý však výkonnostne rastie každým zápasom. V posledných piatich kolách OŠK prehral iba raz, naposledy si domov priviezol prvý triumf z ihriska súpera, keď vrátil domácu prehru 2:3 Veľkému Zálužiu. Poradí si uznávaný tréner Peter Drahoš aj s Nevidzanmi, kde sa mu výrazne darilo na lavičke staršieho dorastu?

Duel VI. ligy Stred Kolíňany – Nevidzany začne v nedeľu 17. marca o 15:00.

Za domácich pozýva Dávid Macháč, za hostí Dávid Balko.

Macháč: Sme lepšie zohraní než na jeseň

Nedávno ste V. Zálužiu vrátili domácu prehru 2:3, zdolali ste ho tým istým výsledkom. Ako sa zrodil tento triumf?

Podľa mňa určite pomohlo, že sa už poznáme dlhšie a sme viac zohratí. Chceli sme im vrátiť prehru z minulej časti sezóny, všetci do toho dali maximum a vyšlo to.

Ako cez víkend oplatiť porážku Nevidzanom, ktoré na jeseň zvíťazili najtesnejším rozdielom? Čo vás stálo body na ich trávniku?

U nich nám podľa mňa nesadol hlavne rozmer ihriska, pretože naň nie sme zvyknutí a oni to využili. Robili sme aj veľa chýb. Myslím, že ak každý bude v zápase plniť svoju úlohu, doma ich môžeme poraziť.

Ako hodnotíte priebeh zimnej prípravy?

Zimná príprava bola fajn, niečo sme nabehali aj naposilňovali. Mali sme aj super sústredenie, ktoré podľa mňa pomohlo kolektívu i jednotlivým výkonom a snáď nám to pomôže aj v zbieraní bodov.

Čo môže byť kľúčom ku záchrane Kolíňan v kraji? Ktorý aspekt hry podľa vás treba na jar zlepšiť?

Náš najväčší problém bolo premieňanie šancí. Myslím, že ak toto zlepšíme a popracujeme na zakončení, budeme schopní ešte uhrať pekné miesto.

Čo by ste na priebehu prvej polsezóny naopak vyzdvihli?

Ako nováčik súťaže sme dokázali bodovať aj s papierovo silnejšími súpermi, takže je na čom stavať a s výnimkou pár zápasov sme hrali pekný futbal. Tímová morálka sa napriek porážkam nezmenila a bojujeme ďalej.

Balko o sústredení v Podhájskej i zmene postu

Na úvod jari ste doma zdolali H. Kráľovú výsledkom 3:2. Čo vám pomohlo ku plnému bodovému zisku?

V prvom rade bojovnosť a obetavosť všetkých hráčov. Do zápasu sme išli s vedomím, že ide o dôležité body. Myslím, že víťazstvo sme si zaslúžili.

Kolíňany ste na jeseň porazili najtesnejším rozdielom. Aký štýl hry čakáte od celku Petra Drahoša v odvete?

V Nevidzanoch som len pár týždňov, preto súperov vôbec nepoznám a neviem, čo mám od nich čakať. Určite nás však nečaká nič jednoduché, preto treba podať ďalší bojovný výkon.

Donedávna ste hrali za Tesárske Mlyňany, ako sa zrodil váš príchod do Nevidzian?

Do Nevidzian ma už od dorastu presviedčal môj kamarát René Lindovský. Počas zimnej prípravy prišla ponuka, či by som neprišiel vyskúšať aspoň na prípravu. Nakoniec sme sa dohodli na hosťovaní do konca jarnej časti. V rozhodovaní najviac zavážilo, že je to posun o dve ligy vyššie a naviac som tu už poznal zopár chalanov.

Ako hodnotíte priebeh zimnej prípravy?

Počas zimnej prípravy sme boli na sústredení v Podhájskej. Trénovali sme pravidelne, dvakrát do týždňa. Počas prípravy sme hrali aj Zimnú ligu. Verím, že sme dobre pripravení.

Ktorá herná pozícia vám v zápasoch vyhovuje najviac? Kde sa cítite byť najplatnejším pre svoj tím?

Momentálne nastupujem na kraji zálohy, avšak posledné asi 4 roky som hrával v strede poľa. Je to pre mňa teda trošku nezvyk, ale neprekáža mi to.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: