Košecké derby VI. ligy Sever je späť. Skončí remízou po tretíkrát v rade?

(Autor: Pavol Bielik)
Peter Popelka|15. mar 2024 o 09:41

Tabuľkoví susedia si body delili v zime i na jeseň. Čo prinesie ich jarný súboj?

Nováčik VI. ligy Sever z Košeckého Podhradia má na konte stále iba jednu prehru (najmenej v súťaži, líder z Nedanoviec ich má tri), čo mu vynieslo miestenku v prvej päťke tabuľky. Na čelo tabuľky dokonca stráca len štyri body. Cez víkend v derby už po tretí raz v sezóne vyzve Košecu, s ktorou zatiaľ uhral dve remízy. Poradí si s tabuľkovým susedom?

Na súboj Košecké Podhradie – Košeca (nedeľa o 17.00 h) pozývajú domáci hráč Filip Behan a hosť Martin Batla.

Behan: S trochou šťastia sme mohli byť v top trojke

Čo vás do Koš. Podhradia priviedlo z Trenčianskych Stankoviec, inak piatoligového vicemajstra?

Zvažoval som, že už ukončím kariéru, ale nakoniec som sa rozhodol pokračovať kvôli kamarátom, ktorí tu hrávajú a pomôcť im v šiestej lige.

Aký bol pocit zahrať si tam proti trnavskému Spartaku pred 1 200 divákmi?

Bol to príjemný zážitok, ale náročných 20 minút (smiech).

Ako hodnotíte pôsobenie vášho nového celku v druhom ročníku Zimnej ligy HUMMEL?

Zimná liga nám výsledkovo vôbec nevyšla. Ale mali sme možnosť hrať kvalitné zápasy a vyskúšať si rôzne situácie, ktoré využijeme v náročnej druhej polovici sezóny.

Na čom váš tím úspešne staval v jesennej časti sezóny, ktorá mu vyniesla účasť v top päťke tabuľky?

Myslím si, že to boli hlavne kolektívne výkony a pri troche šťastia by tých bodov bolo viac. Dovolím si tvrdiť, že by sme boli v top trojke.

Ste remízovými „kráľmi“ súťaže, na konte ich máte až osem. Body ste si dvakrát v sezóne delili aj s Košecou, čo môže derby do tretice rozhodnúť vo váš prospech?

Áno, je to veľa remíz, bohužiaľ. Keď budeme premieňať šance, ktoré si vypracujeme, nebojím sa, že by sme doma nevyhrali.

Batla: Často máme problém s finálnou fázou

V skupine Zimnej ligy HUMMEL ste skončili druhí, ako hodnotíte počínanie vášho celku v druhom ročníku súťaže?

Projekt Zimnej ligy hodnotíme ako výborný doplnok prípravy. S týmto ročníkom sme spokojní. Dôležitejšie ako umiestnenie bolo pre nás vyskúšať si rôzne varianty a herné situácie. Ukázala nám, na čom môžeme počas sezóny stavať, ale aj na čom ešte popracovať.

V tejto súťaži, podobne ako v lige na jeseň, ste v derby s Košeckým Podhradím remizovali. Čo by mohlo vzájomný duel do tretice rozhodnúť vo váš prospech?

Takéto susedské derby sú vždy nevyspytateľné. Navzájom sa poznajú hráči aj tréneri, tým pádom je ťažké súpera niečím prekvapiť. Podhradie má kvalitné mužstvo, obdržali veľmi málo gólov, takže musíme premeniť každú šancu, do ktorej sa dostaneme a streliť o jeden gól viac ako domáci.

V rámci VI. ligy Sever ste zatiaľ vyhrali rovnú polovicu zápasov - čo podľa vás treba robiť pre väčšiu konzistentnosť výkonov?

Herne sme na tom veľmi dobre, často však máme problém s finálnou fázou, v ktorej sa musíme zlepšiť. O body sme prišli hlavne kvôli trápeniu v koncovke a nesústredenosti do posledných minút jednotlivých polčasov.

Čo vám na úvod jari pomohlo zdolať jesenného majstra z Opatovej nad Váhom?

Na ihrisku sme plnili všetko, čo sme si v kabíne povedali. Hrali sme svoju hru. Zodpovedne v obrane, aktívne smerom dopredu. Opäť sme si vypracovali veľa šancí, našťastie sme premenili aspoň jednu z nich a najtesnejším rozdielom vyhrali.

Nastali vo vašom kádri počas zimnej pauzy nejaké zmeny?

V Košeci sú dlhé roky výborné podmienky na futbal a super partia, takže odchody hráčov sú veľmi zriedkavé. Cez zimu neodišiel nikto. Pripojilo sa k nám zopár nových hráčov, do tréningov sa zapájajú aj dorastenci. Najvýraznejšia zmena je na brankárskom poste, kde sme museli vyriešiť zranenie Ľubka Miakiša. Maťo Lagin sa však úlohy jednotky zhostil bravúrne, aj napriek tomu, že dlhší čas nechytal.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: