Hlavné menu

Vyjadrenia, ktoré nerobia medzi klubmi dobrú krv

Šéfredaktor|10. aug 2017 o 00:00

Reakcia zo strany MFK Snina na slová lipianskeho trénera.

Šlágrom 3. kola tretej ligy (sk. Východ) bolo nepochybne stretnutie Snina – Lipany. Uplynulú sezónu ukončili Sninčania na treťom mieste, Lipany hrali v druhej lige. Pod Sninským kameňom sa odohral výborný zápas, v ktorom bolo nasadenie, bojovnosť, kvalita, góly, nepremenený pokutový kop i vylúčenie.

Najmä prvý polčas bol zo strany domácich veľmi dobrý. Trojgólový náskok bol základným kameňom ich víťazstva...Obojstranne zápas veľmi dobrej treťoligovej úrovne, veď Lipany ešte pred troma mesiacmi hájili druholigové farby. Na súpera sme sa pripravili, pozrel som si jeho zápas s Vyšným Opátskym, ktorý mi ukázal, že majú silnú pravú stranu, inteligentných a kvalitných futbalistov. Kľúčový pre vývoj stretnutia bol začiatok strelili sme nádherný gól Maja Pčolu po prihrávke Skvašíka, do 35. minúty sme na trávniku kraľovali a tretí náš gól ukázal, že máme aj my svoju kvalitu,- vrátil sa k dianiu Jozef Štafura.

Sninský kormidelník mal opäť šťastnú ruku. Do základnej zostavy zaradil brankára Petra Diňu. Bol jedným z hrdinov stretnutia. V 29. minúte si pripísal gólovú asistenciu, dlhým výkopom našiel Skvašíka, ten Vyshnevskeho a bolo 2:0, o tri minúty zneškodnil sninský gólman pokutový kop Popovca. Keď k tomu prirátame tri zmarené gólovky súpera po obrátke, absolutórium je vyjadrené právom... – Máme dvoch výborných brankárov. Lojka chytal predtým prvé dve kolá, povedal som si, že teraz spravím zmenu a bude chytať Peter Diňa, nič sa nemôže stať. Myslím, že rozhodnutie sa vyplatilo, Peťo sa po dlhšej dobe chcel sninským divákom ukázať a svoju úlohu splnil veľmi dobre,- konštatoval tréner MFK Snina.

Výsledok ostal po prestávke nezmenený, ruch sa však v sninských radoch objavil aj tri dni po stretnutí. „Tlaky dvíhali“ domácim funkcionárom i realizačnému tímu vyjadrenia lipianskeho trénera Emila Jacka... My chceme hrať futbal, ale toto futbal nebol. Od prvej minúty prišli unfair zákroky bez lopty, fauly lakťami, provokácie a tento spôsob znechutil našich chlapcov.“

Čo sa tieto slová hovorí Jozef Štafura? „S kolegom Diňom sme hneď tieto veci riešili, sme doslova zhrození, ťažko hľadáme slová, ako môže niekto prehru obaliť takýmto podlým spôsobom. Zápas ako treťoligový nadpriemer označili aj rozhodcovia, delegát stretnutia, z výrokov sme teda pobúrení. Nerobí to potom dobrú krv medzi klubmi, keď sa do médií pustia takéto nezmyselné vyhlásenia.“