Hlavné menu

Sklamanie pred zápasom i po ňom

Šéfredaktor|10. máj 2017 o 02:00

Medzilaborce chceli hrať skôr, napokon dohrávali deviati.

Štvrtoligové derby (skupina Sever) Humenné – Medzilaborce 3:0 znášajú hostia iba ťažko. Nie však kvôli výsledku, mrzia ich najmä dve vylúčenia, keď predčasne museli odísť pod sprchy obranca Holovačko (21. minúta) i brankár Vodilka (89. minúta)...

„Ja osobne som sa na derby tešil. Stretnúť sa mali dve mužstvá, ktoré preferujú útočný kombinačný futbal, čo predpovedalo atraktívne dianie na trávniku. Sklamaný som však bol ešte pred začiatkom zápasu – z počtu divákov,“ konštatoval Víťazoslav Lukačik. Medzilaborčania chceli odohrať stretnutie skôr, aby sa vyhli televíznej kolízii so zápasom Slovákov na majstrovstvách sveta v hokeji proti Taliansku. „Bol som nemilo prekvapený humenskou odpoveďou na našu požiadavku, aby sme začali už o 13.30 hodine. Bola záporná. Futbal by sa mal hrať pre divákov, takto nech si spraví úsudok každý sám, lebo derby sledovalo maximálne sto ľudí,“ poznamenal medzilaborský tréner.

Dianie na trávniku bolo napokon pre hostí negatívne. Inkasované tri góly, dvaja vylúčení... „Nebolo to o hráčoch, ale o rozhodcoch. Zápas bol priemernej úrovne, upozorňoval som svojich zverencov na humenské štandardky, napokon sme práve po rohovom kope inkasovali prvý gól. Škoda našich šancí po prestávke - Potoma prestrelil prázdnu bránu, Gavula nepremenil nájazd. A tak naša chyba v závere pomohla domácim náskok poistiť. Samozrejme, že vývoj ovplyvnilo vylúčenie Holovačka. Hlavný rozhodca najprv ukázal žltú kartu, na pokyn asistenta, ktorý bol od priestupku podstatne ďalej vytiahol kartu červenú. V závere zápasu arbiter nereagoval na faul domáceho futbalistu na nášho brankára, ktorého skrat odmenil vylúčením. Humenský futbalista vôbec potrestaný nebol. Tieto situácie ma veľmi mrzia, lebo Holovačko i Vodilka sú oporami tímu, logicky nám budú chýbať. Derby ma sklamalo, aj rozhodcovsky,“ dodal Víťazoslav Lukačik.

Spartakovcov čaká v stredu 10. mája dohrávka 22. kola. Cesta to bude dlhá, spod Kamjanej až k Tatrám, do Štrby. Trénera Medzilaboriec čaká aj rébus zostavy... „Napriek aktuálnemu stavu cestujeme s cieľom bodovať naplno. V základnej zostave musím nastúpiť aj ja,“ uzavrel debatu Víťazoslav Lukačik.