Strelecké opraty držali ptičanskí obrancovia. Po rohových kopoch

TJ Ptava NV Ptičie.
TJ Ptava NV Ptičie. (Autor: Marián Škuba)
8. jún 2022 o 22:16

Pred úvodným hvizdom delil účastníkov derby 5. ligy (skupina Vihorlatsko-Dukelská) iba bodík. Pozícia v tabuľke na jedenástom, resp. dvanástom mieste velila obom svoje konto zvýšiť. Napokon sa to podarilo ptičanským „Hačurom“.

Za víťaznou radosťou ich doviedli obrancovia – Gabriel Horvat skóroval dvakrát, Šimon Hojdan raz. Tri góly po rohových kopoch!

Dva góly? Nepamätám...

Takto si doberali po záverečnom hbizde spoluhráči harcovníka: „Gabi, kedy si strelil naposledy dva góly?“ Odpoveď bola stručná a výstižná: „Nepamätám!“

V stretnutí bežala 22. minúta. Popik zahrával priamy kop, lopta z 20 metrov letela ideálne, ale brankár Timko sa vymrštil a predviedol bravúrny zákrok. Nasledoval rohový kop. Zahrával ho Popik a pri zadnej žrdi hlavičkoval zblízka Horvat – 1:0. V 32. minúte si obaja úlohy zopakovali, avšak tentokrát namieril tesne nad. V 50. minúte zahrávali domáci opäť rohový kop (v stretnutí 11:4), súboj s brankárom Horvat zvládol a lopta skončila v sieti – 4:0. Bolo jasné, že body ostanú doma...

Gabriel Horvat a mladá futbalová nádej Richard Rak.
Gabriel Horvat a mladá futbalová nádej Richard Rak. (Autor: Marián Škuba)

„Pre oba tímy šesťbodový zápas. Stakčínu viac sedí hra na ihrisku súpera, majú rýchlych futbalistov, nebezpečné brejky. Chvalabohu sme nastúpili kompletní, bolo nás dosť, čo sa pozitívne prejavilo,“ poznamenal Gabriel Horvat.

Do čierneho mieril po rohových kopoch. Konečne znamenali štandardky pre bránu súpera nebezpečenstvo. Trikrát sa presadili obrancovia...

„Prekvapiví strelci. Je pekné, že nám to so Šimonom vyšlo. Nahradili sme útočníkov, ktorí sa v sezóne dosť trápia. Dúfam, že o týždeň to bude ich zápas,“ dodal Gabriel Horvat.

Gólová radosť na 1:0.
Gólová radosť na 1:0. (Autor: Marián Škuba)

Prvý piatoligový

Keď v 88. minúte (ako ináč – po rohovom kope) pri bližšej žrdi predskočil brániaceho Stakčínčana Šimon Hojdan, domáca lavička vyskočila radosťou. Domáci urastený 23-ročný obranca neskrýval emócie. Strelil svoj prvý piatoligový gól.

„Odohral aj dnes kvalitný zápas. V prvom polčase si veľmi dobre plnil obranné úlohy, viackrát čistými vkĺzačkami zabránil brejkom rýchlonohého Shcherbanycha,“ vyjadril uznanie spoluhráčovi 46-ročný harcovník Gabriel Horvat.

Ptičie - Stakčín 5:1 (3:0)

Góly: 22. a 50. Horvat, 39. a 43. Salanci, 88. Hojdan – 63. Suško

Žlté karty: bez kariet

Rozhodoval: Basoš

Ptičie: S. Gutič – T. Karas, G. Horvat (74. M. Kičina), S. Salanci, T. Opiela (78. S. Terpak), N. Lancoš (85. M. Ľubiščák), D. Popik, J. Packo (74. P. Vaško), S. Kuľha, Š. Hojdan, S. Závada.

Stakčín: M. Timko – Š. Buhaj, M. Ketcem, S. Shcherbanych, G. Žukovič, J. Kapral, A. Voloch, K. Roháč, M. Šuťak, B. Suško, D. Šarišský.