Novinky z futbalu

Hencovce si spravili chuť u „Hačurov“. Kto strelil prvý gól?

29. mar 2022 o 08:00

Po dohrávkach, ktoré znamenali vyrovnanie kovidových restov, prišlo na rad prvé celé jarné kolo. Pre futbalových „Hačurov“ z Ptičieho znamenalo ouvertúru odvety, ich súper z Hencoviec ju zažil v Stakčíne týždeň vopred. A prehra im dobrú náladu nespravila. Chuť si Hencovce spravili na ptičanskom trávniku.

Dianie na trávniku

Na svetelnej tabuli prebiehala 11. min., ktorá priniesla šance na oboch stranách – po domácom rohu zakončoval v sľubnej pozícii Lancoš (vychytal ho Suchý). Po hencovskom rozohraní došlo k brejku, v tutovke sa objavil M. Dzurina, ale nechal vyniknúť gólmana Gutiča. Priamy kop Popíka skončil na žrdi, Salanciho dorážku bravúrne kryl Suchý. V 27. min. sa dostali hostia do prečíslenia, M. Dzurina pálil z 12 metrov len do Gutiča. V 37. min. vyústilo zaváhanie defenzívy „Hačurov“ v prízemný center, ktorý brankár vytisol iba na kopačku súpera a bolo 0:1. V 47. minúte mal vyrovnanie na kopačke Závada, zo 14 metrov bránu netrafil. Domáci mali celý 2. polčas evidentnú prevahu, bez efektu. A tak poistil hencovskú radosť z brejkovej situácie striedajúci Maľár.

Brankár Hencoviec Michal Suchý opäť potvrdil svoje kvality a hostí viackrát podržal. (Autor: Marián Škuba)

Do tretice to vyšlo

V I. polčase znamenal nebezpečenstvo pre domácu svätyňu najmä Matúš Dzurina. Najskôr dve tutovky nevyšli, potom už mal prsty v gólovej radosti.

„Do prestávky sme hrali dolu kopcom, takže to bolo ľahšie. Musím vyzdvihnúť nášho brankára Miša Suchého, v dvoch čistých šanciach nás podržal. Bol to dnes jeho deň. Čo sa mojich šancí týka... Prvú som chcel zakončiť krížne, lopta mi skočila. V druhom prípade stačil loptu „štrajchnúť“ obranca. Vyšlo to na tretí pokus, kedy som prihrával,“ opísal svoje šance Matúš Dzurina.

Hencovčania si dopriali gólovú radosť dvakrát.
Hencovčania si dopriali gólovú radosť dvakrát. (Autor: Marián Škuba)

Dzurina či Otrošina?

Gólová akcia v 37. min. však ukazuje štatisticky ako autora gólu Matúša Dzurinu...

„Ja som loptu prízemne centroval. Snažil som sa trafiť priestor, aby brankár nemohol zasiahnuť. Napokon loptu vytisol pred Matúša Otrošinu. On otvoril skóre. Druhý polčas sme zvládli výborne takticky, hru dirigovali najmä naši starší. Výhrou sme si spravili chuť po prehre v Stakčíne,“ pousmial sa 24-ročný futbalista.

Ptičie – Hencovce 0:2 (0:1)

Góly: 37. M. Dzurina, 88. Maľár

ŽK: Vaško – Fečo

R: Laš – Béreš, Adamčo.

Ptičie: S. Gutič – M. Kičina (85. P. Vaško), M. Falát, T. Karas, G. Horvat (65. M. Džubák), T. Opiela, N. Lancoš, D. Popík, S. Kuľha, S. Závada, S. Salanci.

Hencovce: M. Suchý – M. Mikita, M. Venceľ, T. Dzurina, V. Fečo, M. Otrošina, M. Hudák, M. Dzurina, M. Zubko, L. Tomáš (85. P. Čandík), J. Gazdík (70. D. Maľár).