V štafetách titul ženám ATU

Katarína Lamiová na trati.
Katarína Lamiová na trati. (Autor: Michal Lami)
Sportnet|12. jún 2018 o 00:00

Za daždivého počasia sa pri Lemešanoch konal šampionát v orientačnom behu štafiet.

KOŠICE. Klub orientačného behu Kysak usporiadal za daždivého počasia pri Lemešanoch slovenský šampionát v orientačnom behu štafiet.

V kategórii mužov v konkurencii 15 trojčlenných štafiet zvíťazila štafeta Kobry Bratislava v zložení: Ondrej Piják, Martin Jonáš, Marián Dávidík pred štafetou ŽU Žilina (Jakub a Jozef Chupekovci, Martin Poklop) a tretie miesto obsadila štafeta ATU Košice v zostave: Tomáš Mušinský, Michal Krajčík a Dušan Sláma.

V ženskej kategórii dominovali košické štafety, keď prvá finišovala štafeta ATU „B“ ( Jana Kršiaková, Martina Rákayová a Jana Macinská) a druhá dobehla štafeta ATU „A“ (A. Šofranková, K. Krajčíková, K. Lamiová). Tretie miesto obsadila štafeta Rapid Bratislava.

Vo veteránskych kategóriách si z klubov Košického kraja medailové umiestenia vybojovali: M105-: 1. ATU-A (J. Mihalič, 2. T. Hajduch, 3. I. Kuzevič), 2. ATU-B (M. Kurák, D. Ďurčo, M. Jerguš), 135-: 1. ATU-A (E. Papugová, J. Sádecká, E. Mušinská) M135-: 3. ATU-A (F. Papuga, M. Velgos, Z. Roháč), W165-: 3. ATU-A (E. Belicová, A. Maľárová, I. Putnovská), M165-: 2. Čingov Spišská Nová Ves ( F. Šoltés, P. Šoltés, M. Palička).

V dorasteneckých kategóriách majstrovské tituly získali štafety ATU Košice a to: M-18: ATU-B (M. Roháč, R. Sláma, L. Novota) a W-18 ATU-A (Mich. Velgosová, S. Ivanková, Ľ. Weissová), pričom bronz získala štafeta ATU –B (P. Filipová, V. Roháčová, Mir. Velgosová). Medzi žiakmi do 14 rokov bronz získalo duo KOB Kysak M. Dudra a T. Porubčan.