Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tréner Jantek po debakli: Veľa vecí v klube nie je kóšer

Už bývalý tréner Prešova Miroslav Jantek. (Autor: TASR/Roman Hanc)
TASR|Publikované 25. sep 2017 o 08:15

Prehra Tatrana 0:7 s Trenčínom spustila zaujímavé reakcie.

PREŠOV. Futbalisti 1. FC Tatran Prešov v zápase 10. kola proti AS Trenčín neprekročili svoj tieň a ešte hlbšie sa ponorili do výsledkovej letargie.

Od tímu, ktorý sa ešte nedávno výsledkovo trápil, utŕžili po matnom výkone debakel 0:7.

Hráči netajili sklamanie z herného prejavu, tréner Miroslav Jantek po zápase hovoril o radikálnom kroku a klubových reáliách, ktoré nie sú v poriadku.

Prešovčania sa už niekoľko zápasov herne trápia a hoci vraveli o predzápasovom odhodlaní, to zostalo v kabíne.

Trojzápasovú sériu bez streleného gólu natiahli o ďalší a predviedli najhorší výkon od návratu do najvyššej súťaže.

Dupkala: Neviem si niektoré veci vysvetliť

"Toto bola rana, ktorú budeme musieť stráviť a zodpovedne sa k tomu postaviť. Táto prehra nás momentálne veľmi bolí. Dostali sme sa však do toho sami. Chceli sme ísť za víťazstvom ako v každom zápase, súper nám však odhalil naše slabiny. Sme nedisciplinovaní vzadu, dostávame lacné góly, ľahko prehrávame súboje a keď sa dostaneme do šancí, nevieme ich premeniť," vravel po zápase stredopoliar Martin Dupkala, ktorý sa ako jeden z mála postavil realite čelom a komunikoval s médiami.

Hoci fanúšikovia Tatrana museli počas sezóny prehltnúť viacero vysokých prehier, tá s Trenčínom je mimoriadne trpká.

Zvláštnosťou stretnutia bol aj absentujúci koučing domáceho kormidelníka Miroslava Janteka, ktorý upustil od tradičného dirigovania hráčov pobehujúc pred striedačkou.

"Úprimne povedané, to si ani ja neviem vysvetliť. Nebol ani pri čiare. Možno sa v blízkej dobe ukáže, čo za tým bolo," poznamenal Dupkala.

Tréner videl už počas týždňa, že je zle

Tréner Jantek po zápase naznačil mnohé aspekty, ktoré vyústili do výsledku 0:7.

"Človek už počas týždňa vnímal nejaké súvislosti. Nemyslím si, že v dnešnom zápase bolo všetko kóšer. O sabotáži by som však nehovoril, to je príliš silné slovo. Nebolo však všetko v poriadku ani v tréningovom procese. Človek však nevidí do hráčov. Zodpovednosti sa však nezbavujem a možno to bude treba radikálne riešiť," priznal Jantek, na ktorom bolo vidieť, že by chcel povedať i viac, no napokon vážil slová.

Na zápas Prešova s Trenčínom bolo zvedavých iba niečo cez tristo divákov.

Malá skupinka z nich stála za bránkou a mnohými pokrikmi i transparentom dávala najavo nespokojnosť s výsledkami i prácou trénera.

"Tlak je vyvíjaný už dávnejšie. Povolanie trénera je však také, že v jeden deň tu ste a na ďalší už nie. Vnímam to preto s nadhľadom. Je však pravda, že naše nedávne výsledky neboli v poriadku. Diváci na to majú svoj názor a môžu ho vyjadriť. Ja s tým nemám žiadny problém."

Jantek: Odrazu nemám štyroch šikovných hráčov

Na kormidelníkovi Tatrana bola badateľná frustrácia i sklamanie z toho, akým spôsobom hráči ukázali svoj vzťah ku klubu.

"Vôbec nejde o mňa a o to či tu zajtra budem alebo nie. Pre mňa je dôležité, aby klub napredoval a aby hráči vydali zo seba maximum svojich možností. V niektorých je veľký potenciál, žiaľ, v zápase s Trenčínom to vôbec nepredali. Ak ja mám byť prekážkou, tak s tým nemám problém. Pokiaľ sa bavíme o radikálnych riešeniach, tak asi ťažko niekto vyhodí desať hráčov. Ja však nie som typ, ktorý by odniekiaľ utekal. Toto je však vrchol niečoho, čo nefunguje v klube na ideálnej úrovni. Napríklad, v klubovej akadémii som mal štyroch šikovných hráčov a odrazu ich už nemám. Žiaľ, také bolo rozhodnutie. Nie je to jednoduché, keď necítim určitú podporu a nemám tým na mysli podporu pána Trávnička (generálny manažér - pozn. red.). Neviem, či tu v ďalších zápasoch budem alebo nie. Svojej funkcie sa nechcem vzdať, pretože nie som typ, ktorý uteká z boja. Teraz je však ťažká situácia a zápas s Trenčínom naznačil, že musí prísť k radikálnemu riešeniu," dodal Jantek.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.