Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Napínavejší záver ligy si fanúšikovia nemohli priať. Je to triler, vraví tréner

Partizánske má výhodu domáceho prostredia. (Autor: FK Tempo)
Ivan Mriška|25. jún 2021 o 09:24

Partizánske, Radimov alebo Lehota pod Vtáčnikom. Jeden z tejto trojice postúpi do tretej ligy.

BRATISLAVA. Posledné kolo, prvé dve mužstvá tabuľky s rovnakým počtom bodov hrajú proti sebe. Nič iné si futbaloví priaznivci nemôžu priať.

Záver IV. ligy SZ na západe prinesie poriadnu drámu. FK Tempo Partizánske hostí v priamom súboji o prvé miesto TJ Družstevník Radimov.

„Chalani sa už nevedia dočkať. Bude to krásne a dôstojné vyvrcholenie skrátenej sezóny. Diváci sa majú na čo tešiť,“ na veľký šláger pozýva tréner Partizánskeho Miloš Krško.

Krško: Bude to náročné

Bývalý futbalista Slovana Bratislava, MŠK Žilina či Dinama Tbilisi víťaza netipuje. Dúfa v triumf svojich zverencov.

„Radimov má skúsené mužstvo, takže to bude náročné. Na zápas sa pripravíme najlepšie ako vieme, verím, že sa na ihrisku potvrdí naša forma z posledného obdobia,“ dodal.

V prípade prvenstva by Partizánske prejavilo záujem o tretiu ligu. „Musíme si k tomu ešte sadnúť, doplniť káder o doriešiť menšie otázniky. To však až potom. Teraz sa sústredíme na náročný duel,“ uviedol.

TJ Družstevník Radimov len predminulú sezónu postúpil z piatej do štvrtej ligy. A teraz má veľkú šancu zaznamenať najväčší úspech v histórii klubu.

Miša: Ideme s odhodlaním

Tím zo Záhoria má takisto ako Partizánske všetko vo svojich rukách. Stačí „len“ zvíťaziť.

„Do zápasu ideme s veľkým odhodlaním byť úspešní. Zodpovedne sa pripravíme a uvidíme, na čo nám to bude stačiť,“ uviedol tréner Radimova Tomáš Miša.

S hráčmi pricestuje aj početná fanúšikovská kulisa, ktorá bude Radimov hnať za veľkým víťazstvom.

„Určite zápas neskončí remízou. Niekto bude mať slzy radosti a niekto slzy smútku,“ prognózuje.

Radimov svoju kvalitu potvrdil nedávno aj v Slovnaft Cupe, v ktorom potrápil Dunajskú Stredu a Trenčín.

„Ak by sme súťaž vyhrali, o prípadnom postupe rozhodne vedenie. My ako realizačný tím a hráči urobíme všetko preto, aby mohlo túto otázku po sobote riešiť,“ uviedol.

Slezák: Možno motyka vystrelí

V pomerne zaujímavej situácii je aj tretí klub tabuľky OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom. Na prvé dva celky stráca iba bod, preto ak by sa v šlágri kola zrodila remíza a Lehota by na domácom trávniku zdolala Dolné Vestenice, do tretej ligy by išla ona.

„Vo futbale je možné všetko. Hovorí sa, že kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva. Nechajme sa preto prekvapiť, možno motyka vystrelí.

V prvom rade potrebujeme zvládnuť náš zápas a potom dúfať v remízu,“ hovorí tréner Lehoty pod Vtáčnikom Igor Slezák.

Spoliehať sa môže na takých hráčov ako František Kubík, Matúš Matuškovič a mnohí ďalší.

„Mrzí nás, že sa nedohrá celá sezóna. Pretože ak by sa tak stalo, skôr by sa prejavila naša kvalita. Určite by sme mali väčšiu šancu na prvenstvo. Teraz nám zostáva len dúfať,“ dodal.

Ambícia hrať tretiu ligu

Vedenie Západoslovenského futbalového zväzu naznačilo, že ambiciózne mužstvá dostanú šancu prihlásiť sa do vyššej súťaže. Aj za cenu rozširovania súťaží.

Lehota pod Vtáčnikom rozhodne má záujem dostať sa do tretej ligy.

„Bola by to veľká odmena pre chlapcov, odchovancov ako Michal Benčat či Tomáš Kohút. Trénujeme tvrdo, poctivo a toto mužstvo si to určite zaslúži,“ uviedol a posledné kolo štvrtej ligy SZ na záver pomenoval svojsky:

„Dobrý triler, ktorý nevieme ako dopadne a kto je vrah.“

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články