Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

(Autor: ilustračné - archív)
Klaudia Jurkovičová|Publikované 23. nov 2019 o 16:21

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch.

Prehľad domácich športových výsledkov súťaží, klubov a jednotlivcov z východného Slovenska a na východe počas víkendu 23. a 24. novembra 2019.

Nedeľa 24. novembra

Hokej

Tipsport liga, 24. kolo

HK Dukla Ingema Michalovce - HCď05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) - Góly: 41. Dalhuisen (Korhonen), 46. Toma (Chalupa), 54. Hvila 43. Kabáč (Gabor, Nemčík). Rozhodovali: Korba, Rencz (Maď.) - Jobággy, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 5:6, navyše: Southorn (Banská Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3 800 divákov

Tipsport liga: Ingema Michalovce – HC 05 iClinic Banská Bystrica, 24. 11. 2019: fotogaléria

25.11.2019

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Košice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) - Góly: 15. Sýkora (Čacho, Zuzin), 28. Valent (Ľupták) - 6. Chovan (Rùžička), 48. Rapáč (Chovan), 57. Rapáč (Skokan, Repe). Rozhodovali: Štefík, Kókai (Maď.) - Rojík, Soltész (Maď.), vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 623 divákov

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) - Góly: 6. Vandas (Handlovský, Preisinger), 40. Bjalončík (Leclerc, Karterud) - 43. Štajnoch (Kytnár, Abdul). Rozhodovali: Möllner, D. Konc st. M. Orolin, Šoltés, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4 038 divákov

Tipsport liga: HK Poprad - HK Slovan Bratislava, 24. 11. 2019: fotogaléria

24.11.2019

Hokejbal

Extraliga mužov, dohrávka 5. kola

MŠK Kežmarok - Nitrianski Rytieri 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) - Góly: 7. a 21. Čepišák - 3. Belovič

Vodné pólo

Slovenský pohár žien

ŠK Olympia Košice - Piraňa Topoľčany 11:3

ŠK Olympia Košice - Slávia UK Bratislava 22:11

PVK Vrútky - ŠK Olympia Košice 5:14

Konečné poradie: 1. ŠK Olympia Košice 6 bodov, 2. Slávia UK Bratislava 4, 3. PVK Vrútky 2, 4. Piraňa Topoľčany 0

Sobota 23. novembra

Futbal

Fortuna liga, 16. kolo

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC Dunajská Streda 5:0 (5:0) - Góly: 11. a 40. Sidibé, 27. a 45.+ Kolesár (prvý z 11m), 43. Koštrna (vl.). Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Grič, Sidibé, Rota - Vida, 1528 divákov

16. kolo Fortuna ligy: Michalovce - Dunajská Streda 5:0: fotogaléria

23.11.2019

Hádzaná

Liga majstrov, C skupina, 9. zápas

IK Sävehof - Tatran Prešov 30:29 (16:16) - Najviac gólov Sävehof: Bogojevič 10, Edvardsson 5, zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič - Rábek 2, Djerič, Lapajne 5, Muňoz 2, L. Urban 4, Hozman 1, Vučko 1, Straňovský 5, Michalka, Grzentič 1, Carapkin 1, Gatiné 7. Rozhodovali: A. Vitaku, E. Vitaku (obaja Kos.), TH: 1/1 - 2/2, ŽK: 1:2, ČK: Rábek (Tatr.)

Extraliga mužov, 11. kolo

Košice Crows - HC Sporta Hlohovec 29:27 (16:11) - Najviac gólov: Hruščák 11/1, Antl 7, Šiška 4 - Péchy 8, Hajko 6, Antala 5. Rozhodovali: Cibere, Richvalský, vylúčení: 7:2, 7 m hody: 1/1 - 5/1, 250 divákov

Hádzaná: Košice Crows - HC Sporta Hlohovec, 23. 11. 2019: fotogaléria

23.11.2019

Volejbal

Extraliga mužov, 11. kolo

VK KDS Šport Košice - MVK Zvolen 3:0 (16, 21, 22) - 67 minút, rozhodovali: Tiňo, Sluk

VK Mirad PU Prešov - VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) - 84 minút, rozhodovali: Porvazník, Hõger

Basketbal

Extraliga mužov, 12. kolo

Iskra Svit - BK Slávia Žilina 94:85 (46:48) - Najviac bodov: Nesbitt 20, Johnson 18, Carr, Avramovič po 14 - Rožánek 23, Jeftič 21, Merešš 19, 650 divákov

Extraliga žien, 8. kolo

Young Angels Košice - BK ŠKP 08 Banská Bystrica 63:54 (40:31) - Najviac bodov: Kozáková 18, Balážová 13, Majorošová 10 - Striešová 13, van Dalenová 11, Grigerová, Vargová po 10

Atletika

Majstrovstvá Slovenska v krose, Betliar

Muži - vytrvalci (9 km): 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 30:24, 2. Radovan Tomeček (TJ Obal servis Košice) 32:16, 3. Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava) 32:46, 4. Marián Zimmermann (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica) 33:14, 5. Tomáš Mušinský (TJ Obal servis Košice) 33:20, 6. Daniel Kraviansky (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 33:31

Družstvá: 1. TJ Obal servis Košice 9, 2. ŠK Atléti BS Banská Štiavnica 13, 3. AK ZZO Čadca 25

Ženy - vytrvalkyne (7,5 km): 1. Silvia Valová (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 30:19, 2. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 30:46, 3. Zuzana Polohová (ŠKP Bratislava) 32:03, 4. Mária Danečková (ind. člen SAZ) 33:33, 5. Veronika Ľašová (AK Krupina) 33:43, 6. Daniela Vorková (AK ZZO Čadca) 33:46

Družstvá: 1. AK ZZO Čadca 9, 2. ŠK Jablonica 12, 3. AK Bojničky 24

Muži - míliari (4 km): 1. Peter Kováč (Slávia STU Bratislava) 13:18, 2. Michal Kováč (AK Run for Fun Bratislava-Petržalka) 13:23, 3. Dávid Mazúch (ŠK ŠOG Nitra) 13:24

Ženy - míliarky (4 km): 1. Lucia Kovalančíková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 15:29, 2. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 15:50, 3. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 16:23

Krosové majstrovstvá Slovenska v Betliari: fotogaléria

24.11.2019

Florbal

Extraliga žien, 9. kolo

FBC Predator Sabinov - NTS FK-ZŠ Nemšová 5:8 (1:3, 2:2, 2:3)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FbK Kométa Spišská Nová Ves 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)

Eastern Wings Michalovce - VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 5:11 (2:3, 1:4, 2:4)

Hokejbal

Extraliga mužov, 14. kolo

ŠK 98 Pruské - MŠK Kežmarok 6:0 (1:0, 4:0, 1:0) - Góly: Cíbik 4, Balga, Rehák

HBC Košice - Nitrianski Rytieri 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) - Góly: Štefanco, Kundľa Baláška

Ďalšie zaujímavosti zo športu

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články