Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Košické florbalové derby spojilo rivalov pre jeden cieľ

Niektorí hráči Florka a ATU si vyskúšali pôsobenie v oboch košických kluboch. (Autor: FK Florko Košice)
Patrik Fotta|Publikované 23. nov 2019 o 00:00

Dudovič očakáva slušný zápas nabitý emóciami.

KOŠICE. Florbalisti dvoch košických extraligových mužstiev Florko a ATU sa v sobotu od 15. hod. v Hádzanárskej hale Slavomíra Šipoša stretnú v 37. vzájomnom derby.

Šláger kola, v ktorom hostí aktuálne druhý tím tabuľky Florko tretie ATU ponúkne už tradičnú bitku o Košice.

Tentoraz sa však oba tímy spojili s cieľom predstaviť florbal vo svojej plnej kráse.

Postarať by sa o to mali nielen hlavní aktéri stretnutia, ale aj mládežnícke tímy, ktoré si to medzi sebou rozdajú v prestávkach medzi tretinami.

Program spestria prípravkári

Oba kluby – Florko i ATU majú za sebou už dlhú florbalovú históriu a množstvo vychovaných reprezentantov.

Súboje mestských rivalov odjakživa lákali svojou kvalitou a nasadením. Inak by to nemalo byť ani tentoraz.

„Či už to bolo na mládežníckej alebo extraligovej úrovni, naše vzájomné zápasy vždy dokázali na tribúny pritiahnuť obrovské množstvo fanúšikov. Teším sa, že na zápase budú prítomní aj najmenší predstavitelia oboch klubov z kategórie prípraviek, ktorí sa zúčastnia aj na spoločnom nástupe. Počas prestávok medzi tretinami si medzi sebou zahrajú zápas a budú si taktiež môcť užiť skvelú atmosféru, ktorú, pevne verím, diváci vytvoria,“ povedal podpredseda klubu Florko Martin Kopejtko.

Súboj o druhé miesto

Zápas bude špecifický pre viacerých hráčov, ktorí obliekali dresy oboch košických tímov.

„Vzájomne sa chlapci veľmi dobre poznajú a v bežnom živote sú dobrými kamarátmi. Na ihrisku si ale samozrejme nič nedarujú. Osobne očakávam, že to bude vyrovnaný zápas. Teším sa na veľa pekných florbalových momentov, verím, že padne veľa gólov a diváci uvidia pekné akcie na oboch stranách. Ja si spomínam na košické extraligové finále, ktoré malo obrovský náboj a pevne verím, že sa ho opäť v blízkej dobe dočkáme,“ uviedol Kopejtko.

Na tradičné košické derby sa teší aj prezident ATU Juraj Dudovič, ktorý ocenil myšlienku spoločnej prezentácie florbalu.

„Bude to zápas nabitý emóciami, keďže medzi klubmi funguje zdravá rivalita. Zaujímavé to bude aj z hľadiska postavenia v tabuľke. Osobne si myslím, že sa rozhodne o tom, kto pôjde do play-off z lepšej pozície. Trenčín už nepreskočíme, ale o druhé miesto chceme jednoznačne zabojovať. Očakávam, že to bude slušný zápas, keďže hráči oboch tímov vedia, ako sa majú správať,“ povedal Dudovič.

Mestskí rivali sa spojili pre florbal. Martin Kopejtko (vľavo) z Florka a Pavol Popovec z ATU. (Autor: FK Florko Košice)
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články