Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Krosové majstrovstvá Slovenska v Betliari ovládli Sahajda a Valová

(Autor: atletika.sk)
Sportnet|Publikované 23. nov 2019 o 17:22

Bežalo sa v anglickom parku kaštieľa.

Krosové majstrovstvá Slovenska v Betliari: fotogaléria

24.11.2019

BETLIAR. Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) v anglickom parku kaštieľa Betliar úplne suverénne obhájil titul majstra Slovenska v krose vytrvalcov na 9 km.

Z avizovaného duelu so 4-násobným šampiónom Petrom Ďurecom nič nebolo, vyštudovaný lekár napokon na šampionáte neštartoval.

Onedlho 29-ročný Sahajda absolvoval sólo preteky, už v polovici trate mal 45-sekundový náskok a postupne ho zvyšoval.

Titul si vybojoval pred Radovanom Tomečekom z košického TJ Obal servis a na tretiu priečku sa z vlaňajšej piatej posunul niekdajší výborný osemstovkár a tisícpäťstovkár Jozef Pelikán.

Sahajda, ktorý splnil nominačný výkon na ME v krose v Lisabone (8. 12.), no štartovať tam nebude, lebo sa zameriava na prípravu na maratón s cieľom kvalifikovať sa na OH 2020 v Tokiu.

Ostatné kategórie

V hlavnej súťaži žien pretekoch vytrvalkýň na 7,5 km, udávala tempo od začiatku jedna z dvojice favoritiek Silvia Valová, do cieľa dobehla s náskokom 27 sekúnd pred obhajkyňou Veronikou Zrastákovou. Bronz získala so stratou 1:44 min na víťazku Zuzana Polohová.

Kros míliarov na 4 km sa niesol v réžii dvojičiek Kováčovcov. Peter behajúci za Sláviu STU Bratislava zvíťazil pred bratom Michalom z AK Run for Fun Bratislava-Petržalka.

V súťaži míliarok na rovnakej trati si prvý slovenský seniorský titul v kariére vybojovala Lucia Kovalančíková z banskobystrickej Dukly.

Najúspešnejším klubom na krosovom šampionáte v Betliari sa stal 1. AK Humenné s 3 titulmi (1 individuálny a 2 v družstvách).

Sobotňajšie výsledky

Muži - vytrvalci (9 km): 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 30:24, 2. Radovan Tomeček (TJ Obal servis Košice) 32:16, 3. Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava) 32:46, 4. Marián Zimmermann (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica) 33:14, 5. Tomáš Mušinský (TJ Obal servis Košice) 33:20, 6. Daniel Kraviansky (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 33:31

Družstvá: 1. TJ Obal servis Košice 9, 2. ŠK Atléti BS Banská Štiavnica 13, 3. AK ZZO Čadca 25

Ženy - vytrvalkyne (7,5 km): 1. Silvia Valová (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 30:19, 2. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 30:46, 3. Zuzana Polohová (ŠKP Bratislava) 32:03, 4. Mária Danečková (ind. člen SAZ) 33:33, 5. Veronika Ľašová (AK Krupina) 33:43, 6. Daniela Vorková (AK ZZO Čadca) 33:46

Družstvá: 1. AK ZZO Čadca 9, 2. ŠK Jablonica 12, 3. AK Bojničky 24

Muži - míliari (4 km): 1. Peter Kováč (Slávia STU Bratislava) 13:18, 2. Michal Kováč (AK Run for Fun Bratislava-Petržalka) 13:23, 3. Dávid Mazúch (ŠK ŠOG Nitra) 13:24

Ženy - míliarky (4 km): 1. Lucia Kovalančíková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 15:29, 2. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 15:50, 3. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 16:23

Juniori (6 km 20 štartujúcich): 1. Marek Ondrovič (AC Malacky)21:24 min, 2. Vladimír Čerep (TJ Obal servis Košice) 21:30, 3. AurelBarto (Zdravie v pohybe Lučatín) 21:31

Juniorky (4 km 4 štartujúce): 1. Karin Suranová 16:47, 2.Sophia Zápotočná 17:36 min, 3. Dana Kudlíková (všetky AK SpartakDubnica) 17:51

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.