Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Martin Belej|Publikované 21. okt 2017 o 12:40

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch.

Prehľad domácich športových výsledkov súťaží, klubov a jednotlivcov z východného Slovenska počas víkendu 21. a 22. októbra.

Nedeľa 22. októbra

Futbal

Fortuna liga, 13. kolo

1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 0:1 (0:1),27. Mráz ⇒ podrobne o zápase

Futbalová Fortuna liga: Prešov - Žilina: fotogaléria

23.10.2017

2. liga, 13. kolopodrobne o kole

Slavoj Trebišov – KFC Komárno 0:2 (0:0), 60. G. Matić, 83. Militosyan. Rozhodoval: Sedlár, ŽK: Šuľák, Regáli - Huszty, Kováč, 415 divákov.

3. liga Východ, 14. kolo podrobne o kole

Svit – Veľké Revištia 1:1 (1:1), 17. Tvaružek – 4. Syrhi

Svidník – Sabinov 4:0 (3:0), 50. a 78. (11 m) P. Cicman, 10. Košč, 90. Ducár

Plavnica – Giraltovce 2:1 (1:1), 16. Tináth, 85. Perháč – 8. Kuriplach

Snina – Stropkov 1:2 (1:1), 8. Skvašík – 44. Jakubčo, 63. Vrábeľ

Bardejovská Nová Ves – Vranov nad Topľou 0:4 (0:1), 43. Štefančík, 52. Kokočák, 68. Dzurina, 87. Digoň

Futbal Bardejovská Nová Ves - Vranov n/Topľou: fotogaléria

10.1.2018

4. liga Sever, 14. kolo

Raslavice – Soľ 2:1 (2:1), 14. vlastný (Cigán), 41. P. Kozák – 31. Cigán

Pušovce – Poprad B 1:7 (1:5), 3. J. Migaš – 6. a 21. Dubec, 31. a 49. Mičko, 3é. Vlastný (J. Migaš), 44. Ujčík, 90. Šuľa (11 m)

Gerlachov – Ptičie 0:1 (0:1) 17. Pavlulik

Kračúnovce – Ľubotice 1:1 (0:1), 90. Dzurjuv – 39. Svat ⇒ podrobne o zápase

Veľký Šariš – Spišské Podhradie 1:4 (0:1), 75. M. Špak – 16., 61. a 78. Vandraško, 49. Ferenc

Záhradné – Zámutov 2:0 (0:0), 64. Kondžura, 90. I. Straka

Medzilaborce – Radvaň n/Laborcom 0:0

4. liga Juh, 14. kolo

Geča – Maria Huta 4:0 (2:0), 10., 27. (11 m), 77. a 86. P. Majoroš

Topoľany – Malá Ida 6:1 (3:1), 30., 57. a 61. Duška, 12. a 34. Lörinc, 78. Michaliv – 37. D. Leško

Čičarovce – Petrovce n/Laborcom 1:2 (0:2), 65. Tácrzy – 12. Ďurik, 41. T. Čižmár

Kechnec – Strážske 2:4 (2:3), 32. Jurčo, 44. Gere – 6. a 51. Sehedij, 23. Stach, 41. Rusyn

Kalša – Rudňany 3:0 (2:0), 8. Zeher, 23. Capík, 82. E. Takáč

Sobrance – Veľké Kapušany 1:0 (0:0), 62. Hreško

Medzev – Sokoľany 3:1 (1:0), 45. Ribár, 83. a 90. Mir. Seman - 47. D. Varga

Čaňa – Krásnohorské Podhradie 1:1 (1:1), 29. Lipnický – 45. Revúcky

5. liga Zemplínska, 12. kolo

Malý Horeš – Pavlovce n/Uhom 1:3 (1:1), Kis-Berta – S. Smoľák 2, Išky

Úpor – Lastomír 1:1 (0:1), Rugolský - Porvaz

Močarany – Čierna n/Tisou 5:0 (3:0), Pavlov 2, Drahokoupil, Čornej, Sninský

Nacina Ves – Streda n/Bodrogom 3:0 (1:0), Lazár 2, D. Šipoš

Cejkov – Borša 4:2 (2:0), Michalko, Jenei, Paľovčík, Kročko – Burčák, A. Nagy

Kráľovský Chlmec – Vinné 6:0 (1:0), G. Molnár 3 (1 z 11 m), Ujházi, J. Porvaz

Parchovany – Michaľany 3:2 (1:1), Hvozdík 2, Pastelák – Ondovčák, Tokár

5. liga Košicko-gemerská, 12. kolo

Lokomotíva Košice B – Kokšov-Bakša 0:0

Seňa – Veľká Ida 5:3 (3:2), Jarušinský 2, T. Sinovický, Schnurer, Sanislo – Olajoš, D. Mirga, Saloci ⇒ podrobne o zápase

Poproč – Slávia Tu Košice 1:1 (1:0), A. Veselý – M. Marcin (11 m)

Ťahanovce – Čečejovce 1:2 (1:1), Koľvek – A. Puškáš 2 (1 z 11 m)

Košická Nová Ves – Perín 4:0 (2:0), Vavrák 2, M. Baran, Šurín

5. liga Vihorlatsko-duklianska, 12. kolo

Vyšný Žipov – Borov 4:2 (1:0), P. Lacko, Hermanovský, J. Hric, Janočko – Zlacký, Černega

Kamenica n/Cirochou – Bystré 1:1 (0:0), Čabák - Jankovič

Hencovce – Nižný Hrušov 1:2 (1:0), Mikita – Horský, Biž

Pakostov – Sečovská Polianka 5:2 (3:0), Š. Tomčák (11 m), Karabín, Rudý, Slavkovský, vlastný (Barila) – Turták, J. Takáč

Jasenov – Ulič 2:0 (1:0), P. Horvát, Roško

Stakčín – Sačurov 0:1 (0:0), Tabaka

Sedliská – Kochanovce/Brekov 2:2 (2:0), Boroš, Vanšovský – Rada (11 m), Naster

5. liga Šarišská, 12. kolo

Kamenica – Kendice 6:0 (3:0), K. Seman 3, Minár 2, Krajňák

Veľký Lipník – Stará Ľubovňa 0:2 (0:0), Selep, Košč

Široké – Koprivnica 2:2 (1:2), Poliaček, Krivda – Cvoreň 2

Dlhá Lúka – Gaboltov 3:1 (1:0), Kukulský, M. Jurčišin, Lihosith – P. Vaľko

Župčany – Malý Šariš 4:2 (0:0), D. Petruška 3 (1 z 11 m), D. Pončák – S. Straka, R. Šimko

Demjata – Dubinné 1:0 (0:0), Halkovič

Ražňany – Čirč 1:0 (0:0), Mar. Seman

5. liga Podtatranská, 14. kolo

Veľký Folkmar – Hrabušice 0:4 (0:2), K. Ovčík 2, M. Sabol, Kukura

Štrba – Kežmarok 1:3 (0:2), P. Tkáč (11 m) – Ondrejka 3 (1 z 11 m)

Ľubica – Vysoké Tatry 1:0 (0:0), vlastný (Artman)

Harichovce – Olcnava 0:0

Hranovnica – Veľká Lomnica 5:0 (2:0), Palguta 2, Ďurán, Kšenzakovič, R. Novák

Nálepkovo – Prakovce 3:0 (0:0), J. Ondrejka, Gonda, T. Gál

Kluknava – Levoča 2:2 (1:1), Borza, Marek Belej – Čeremuga, Csejtey

1. liga žien, 6. kolo

Prešov – Ružomberok 3:3 (2:2), 8. Lackovičová, 30. a 72. Žemberyová – 5. Petercová, 27. a 52. Maslová

Hokej

Tipsport liga, 14. kolo

HK Poprad – HKM Zvolen 1:4 (1:1, 0:1, 0:2), 20. Štrauch (König, Mlynarovič) - 9. Coffman (Obdržálek), 38. Drgoň (Coffman, Steen), 56. Ťavoda (Fekiač), 60. Fekiač (Šišovský) ⇒ podrobne o zápase

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 2:3 (1:3, 0:0, 1:0), 15. Stupka (Konečný, Poulin), 49. Jurík (Martindale) - 6. Boltun (Nagy, Šedivý), 12. Jenčík (Hovorka, Kafka), 16. Boltun (Šedivý, Šoltés) ⇒ podrobne o zápase

St. Nicolaus 1. liga, predohrávka 19. kola

HC Topoľčany – HK Dukla Ingema Michalovce 0:3 (0:0, 0:2, 0:1), 40. Banovský (Solomončak, Hančák), 40. Mašlonka (Hančák, Linet), 46. Cútt (Solomončak, Cvengroš). Rozhodovali: Krist - Mráz, Jurčiak, vylúčení: 2:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 485 divákov.

Extraliga žien, celoštátna časť, 2. kolo

Prešov – Zvolen 7:1 (2:0, 2:1, 3:0), Stašová a Mišková po 2, A. Fortunová, Čarnoká, Jurčová - Záňová

Krynica – Košice 9:2 (1:2, 4:0, 4:0), góly Košíc: Birchardová 2

Motorizmus

43. ročník Rely Košice (po 12 rýchlostných skúškach)

1. Martin Koči (SR) Škoda Fabia R5 1:22:18,1 h, 2. Grzegorz Grzyb (Poľ.) Škoda Fabia R5 +38,2 s, 3. András Hadik (Maď.) Ford Fiesta R5 +3:49,1 min, 4. Igor Drotár (SR) Škoda Fabia R5 +6:14,5, 5. Vlastimil Majerčák (SR) Ford Fiesta R5 +6:38,9, 6. Peter Gavlák (SR) Mitsubishi Lancer Evo IX +8:07,1

Vodné pólo

Extraliga mužov, 1. a 2. kolo

Esá Žilina - ŠK Hornets Košice 4:15 (1:2, 1:4, 1:7, 1:2). Najviac gólov: S. Nagy 2 - Mitruk 7

Esá Žilina - ŠKP Modrí Draci Košice 9:9 (2:1, 2:0, 2:5, 3:3). Najviac gólov: Sakáč a Balogh po 3 - Dilý 6

Hokejbal

Extraliga mužov, 9. kolo

Kometa Vrútky - HBK Lion Svidník 6:3 (1:0, 3:2, 2:1), Rechtorík a T. Ruttkay po 2, Lihan, Fillo - Hopkovič, Sabol, Štefan.

Basketbal

2. liga Východ mužov, 3. kolo

BK Prešovské kone Iskra Prešov - Slávia Medik Martin 93:51 (51:15)

Prešov: Žiak 10, Marušák 13, Šveda 2, Boroň 12, Kiseľa 6 (Lašák 15, Kačala 10, Seman 4, Pribula 5, Kancír 9, Brunári 5 ).

Atletika

Žipovská desiatka, Nižný Žipov

Muži (10 km): 1. Viktor Starodubcev (Ukr.) 32:43,3 min, 2. Sergej Rascupkin (Ukr.) 33:01,5, 3. Imrich Pástor 33:25,4.

Ženy (10 km): 1. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 41:58,6 min, 2. Erika Ondrijová (MTC Vyšná Šebastová) 43:11,6, 3. Natalia Malaiaová (Ukr.) 43:54,7

Nohejbal

Majstrovstvá Slovenska juniorov, Zalužice

Trojice (štartovalo 5 tímov): 1. NK Revúca (M. Švec, B. Zubák, R. Samko, J. Gajdoš), 2. NO KAC Košice (B. Belko, M. Prachár, S. Kozák), 3. NK Zalužice (P. Kočiš, J. Baka, S. Novák)

Dvojica (štartovalo 5 tímov): 1. NK Revúca (M. Švec, B. Zubák, D. Zubák), 2. NO KAC Košice (B. Belko, M. Prachár, S. Kozák), 3. NK Revúca B (R. Samko, J. Gajdoš, I. Zubák)

Sobota 21. októbra

Futbal

Fortuna liga, 13. kolo

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 0:0 ⇒ podrobne o zápase

2. liga, 13. kolo

FK Noves Spišská Nová Ves - MŠK Žilina B 2:0 (2:0), 5. L. Kováč (11 m), 43. Zekucia. Rozhodoval: Kmec, ŽK: Moško, Jankauskas, Šušolík (všetci Žilina), 615 divákov.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC Lokomotíva Košice 1:2 (0:0), 70. Kucharčík (11 m) – 74. a 87. L. Horváth. Rozhodoval: Straka, ŽK: Kucharčík - Kuľha, Cmarko, 410 divákov ⇒ podrobne o zápase

FK Poprad - MFK Skalica 0:0. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Holiš, Kukoľ, Kopúnek - Tomovič, Jakubek, Opiela, Lipták, 650 divákov. ⇒ podrobne o zápase

3. liga Východ, 14. kolo

Lipany – Krompachy 2:0 (0:0), 80. L. Janič, 82. A. Leško

Rožňava – Šarišské Michaľany 2:0 (0:0), 49. Svedyuk, 70. vlastný (Luterančík)

FK Košice/Vyšné Opátske – Prešov B 4:1 (0:0), 53. Dobias (11 m), 78. Kis, 83. Haluška, 85. D. Novotný – 82. D. Jacko (11 m) ⇒ podrobne o zápase

4. liga Sever, 14. kolo

FK Humenné – Fintice 9:0 (4:0), 16., 42., 66. a 73. Radojević, 10., 57. a 87. Radovanović, 40. Manojlović, 88. Sališ

5. liga Košicko-gemerská, 12. kolo

Haniska – Gemerská Hôrka 8:0 (4:0), Palenčár 3, T. Nagy, Kerekeš, Gergely, Gizický, vlastný (Bosnyák)

5. liga Podtatranská, 14. kolo

Spišská Belá – Helcmanovce 8:0 (3:0), Siska a Mezovský po 2, Čup, Milaňák, Slodičák, Hradický

2. liga žien Východ, 8. kolo

Lokomotíva Košice – Poprad 3:0 (2:0), 8. a 12. Baníková, 74. Wienerová

Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš 5:1 (2:1), 12. a 87. Harnuboglu, 45. Krempaská, 52. vlastný (Štefániková), 70. Boguská – 4. Šimúnová.

Hokej

2. liga Východ, 6. kolo

Martin – Gelnica 5:2 (0:2, 3:0, 2:0), Škumát 2, Pokrivčák, Solr, Brveník – Grendel, Huszárik

Rimavská Sobota – Trebišov 9:2 (3:0, 4:2, 2:0), Dmitriev a Buda po 3, Moroz 2, Filipiak – Schnelly, Miľovčík

Bardejov – Humenné 5:14 (0:5, 3:4, 2:5), Leščišin 2, Baranok, Lúč, Hladký – F. Vaško 5, Dancsák 2, Mach, Ondrej, Čopák, Buraľ, Renčok, Bartoš, Kubát

Sabinov – Sanok 5:3 (2:0, 1:1, 2:2), Výhonský 2, Guntáš, Paulovský, A. Goffa – Demkowicz, Witan, Chmura

Extraliga žien, celoštátna časť, 2. kolo

Spišská Nová Ves – Poprad 1:9 (0:2, 1:3, 0:4), Pastvová – Staroňová 2, Novotná, Wieczorek, Obercianová, Gorecká, L. Šuliková, B. Šuliková, Gaborčíková

Volejbal

Extraliga mužov, 7. kolo

VK Mirad PU Prešov - COP Trenčín 3:0 (21, 19, 19)

Prešov: Červeň 3, Jurko 2, M. Sopko st. 14, Macko 9, Katona 11, M. Hudák 11, liberá T. Lampart a Pavlinský (Mikovčík, Gula 2, Rajduga). Hralo sa 73 minút, rothodovali Tartaj a Porvazník

VKM Stará Ľubovňa - TJ Spartak Myjava 0:3 (-22, -20, -20)

S. Ľubovňa: Folvarčík 4, Maroš Sopko, Peleščák 3, Faron 7, Buvalič 12, Németh 12, libero Bittner (Imrich 3, Grivalský, Kandráč 3). Hralo sa 78 minút, rozhodovali Smolko a Andrejčák.

MVK Zvolen - TJ Slávia Svidník 0:3 (-20, -18, -21)

Svidník: J. Hriňák 5, Lux 14, Majcher 4, Pietrzak 15, Ciupa 3, Matušovský 5, libero Paňko (Ščerba 1, Markovič). Hralo sa 76 minút, rozhodovali Niklová a Kohút.

VK KDS Šport Košice - VK Prievidza 1:3 (-21, 21, -22, -16)

Košice: Jakubov 17, Kríž 6, Lamanec 14, Martin Sopko ml. 11, Labik 6, Kasperkevič 5, libero Vitko (Pizur 2, Kopka, Smolej, Šompľak, Bališin 1). Hralo sa 107 minút, rozhodovali Vaško a Fiľo.

Extraliga žien, 6. kolo

BK97 Stova Spišská Nová Ves - VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (26, 16, 20)

SNV: Nováková 4, Olejníková 10, Thaka 12, Auramčyková 11, Kubičárová 4, Zaťková 5, libero Želonková (Vikartovská, Dulíková). Hralo sa 86 minút, rozhodovali Čuňočka a Tiňo

Volley project UKF Nitra - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0 (16, 20, 15)

Kežmarok: Smák 1, Morihladková 7, Labudová 4, Dragašeková 9, Trcková 2, Jakušová 3, libero Šromovská (Kredátusová 3, Gemzová, Sandtnerová). Hralo sa 64 minút, rozhodovali Kováč a Henček.

VK Eperia Prešov - Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 0:3 (-23, -8, -14)

Prešov: Bodnárová 3, Schniererová 4, Makarashvili 1, Jakábová 8, Obermanová 5, Povrazníková 12, libero Nehilová (Vrabcová, Štieberová). Hralo sa 73 minút, rozhodovali Smolko a Höger.

Basketbal

Eurovia SBL mužov, 6. kolo

MBK Handlová - Iskra Svit 72:102 (20:20, 20:25, 21:36, 11:21)

Svit: Davis 2, Avramovič 25, Galata 4, Radonjič 22, Ivelja 21 (Findura, Ivan 15, Jackson 13, M. Bizub)

BK Levickí Patrioti - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 100:74 (26:20, 25:17, 19:18, 30:19)

SNV: Krajňák 6, Majerčák 18, Marshall 7, Antoni 11, Ninkovič 8 (Bennett 4, Kobulnický, Lenárt, L´Africain 11, Osvald 7, Korfanta 2)

KB Košice - BC Prievidza 94:85 (49:45) ⇒ podrobne o zápase

Najviac bodov: Pilčevič 23, Sedmák 20, Palm 14 - Martin 21, Glasgow 19, Musil 14.

Extraliga žien, 5. kolo

Good Angels Košice - ŠBK Šamorín 100:48 (53:29)

Good Angels: Bálintová 7, Petersová 8, Deptová 22, M. Páleníková 7, Jurčenková 12 (Majorošová 11, Stehlíková 10, Biliková 2, Knappová 2, Morrisová 3, Theinerová 5, Šarauskaitéová 11).

Extraliga basketbalistiek: Good Angels Košice - Šamorín: fotogaléria

21.10.2017

BKM Junior UKF Nitra - BAM Poprad 63:79 (10:26, 19:25, 22:9, 12:19)

Poprad: Drobná 9, Ivančáková 19, Hadačová 19, Filičková 8, Kudličková 12 (M. Tetemondová, Grigerová 4, Sojáková 2, Flešárová 6).

Hádzaná

Slovnaft Handball extraliga mužov, dohrávka 1. kola

Tatran Prešov B - ŠKP Bratislava 27:24 (12:12)

Najviac gólov: Rečičár 8/1, M. Šárpataky 4, Majirský, D. Kolesár a Rešovský po 3 - B. Sivák 9/2, Tribula 4, Korbel 3. Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 0 - 2, rozhodovali: Daňo a Sabol, 258 divákov

MOL Liga žien, 7. kolo

DHK Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 24:23 (15:13)

Najviac gólov: Kubáčková 7/3, Gajdošíková 4, V. Fryčáková 2 - M. Holešová 5, Trúnková 5/1, Wollingerová 5/2. Pok hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Bubeníček a Petruška (obaja ČR)

Sokol Poruba - ŠŠK Prešov 20:23 (10:11)

Najviac gólov: Konečná 4, Maiwaelderová, Polášková, Demajová po 3 - Popovcová 8, Šutranová 5, Gajdošová 4. Rozhodovali: Brzósková, Pavelová, vylúčené: 4:3, 7 m hody: 2/1 - 2/2, 251 divákov.

Atletika

Košickopolianska desiatka, 1. ročník

Muži: 1. Jozef Urban (TJ Obal servis Košice Magnetti Mareli) 32:14 min, 2. Viktor Starodubcev (Ukr./JK Demolex Bardejov) 33:40, 3. Imrich Pástor (Gekon) 35:13

Ženy: 1. Zuzana Durcová (Myjava) 38:09 min, 2. Andrea Hudáková (Active Life Košice) 45:01, 3. Jana Kršiaková (Košice) 45:52

Ďalšie zaujímavosti zo športu na východe

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články