Slováci hrýzli, ale prehrali. Oznámkujte ich za výkon proti Fínom

Marek Hrivík (vpravo) mal v druhej tretine semifinálového zápasu ZOH v Pekingu 2022 niekoľko príležitostí, no nemal strelecké šťastie. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. feb 2022 o 07:21

Slovenskí hokejisti budú hrať v Pekingu o bronz.

PEKING. Slovenskí hokejisti prehrali v semifinále olympijského turnaja s Fínskom 0:2 a v sobotu o 14.10 h zabojujú o bronz.

Zverenci Craiga Ramsayho odohrali proti favoritovi vyrovnaný duel.

Skóre otvoril v 16. minúte Maninen, keď zasunul puk betónom brankára Patrika Rybára.

Obaja brankári - Rybár i Säteri chytali veľmi spoľahlivo, zmarili niekoľko nebezpečných príležitostí. V druhej tretine Slováci zvládli aj dlhé oslabenie o dvoch hráčov a až do konca zápasu hrýzli.

Skóre na 0:2 pečatil pri hre Slovákov bez brankára Pesonen.

Kto najviac zaujal? Od koho ste čakali viac? Oznámkujte slovenských hokejistov za výkon proti Nemcom. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Domov»ZOH 2022 Hokej»Slováci hrýzli, ale prehrali. Oznámkujte ich za výkon proti Fínom