Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Rudňanci sú stále bez prehry. Hrajú uvoľnene a bavia sa futbalom

Víťazstvo Rudnian v Strážskom spečatil v druhom polčase Dávid Slejzák (s číslom 20). (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|8. sep 2019 o 19:02

Prekvapenie sezóny naďalej dýcha na krk vedúcej Slávii TU Košice.

Strážske - Rudňany 0:2: fotogaléria

8.9.2019

STRÁŽSKE. Kto by to bol pred štartom ročníka povedal, že šlágrom 8. kola IV. futbalovej ligy Juh bude duel medzi Strážskym a Rudňanmi, teda tímov, ktoré vlani skončili v spodnej polovici tabuľky.

V letnej prestávke sa funkcionári oboch klubov činili, priniesli viaceré posily a hneď sa to začalo prejavovať aj na výsledkoch.

Aj preto sa v nedeľu popoludní na strážanskom ihrisku odohral priamy súboj o druhú priečku.

A ten ovládli hostia zo Spiša, ktorí na Zemplíne zvíťazili 2:0. Do vedenia ich poslal už v 4. minúte Samuel Lipták a gólovú poistku pridal o hodinu neskôr Dávid Slejzák.

Partia je na prvom mieste

Rudňanci sa v Strážskom prezentovali kvalitným výkonom, ktorý im zaslúžene vyniesol trojbodový zisk. Nebyť vychýlenej mušky či výborných zákrokov brankára Erika Makóa, mohol byť ich triumf ešte výraznejší.

„Pomohol nám rýchly gól, po ktorom sme sa upokojili a mohli predvádzať svoju hru. Chceli sme hrať po zemi smerom dopredu, aby sme unavili súpera, čo nám aj stopercentne vyšlo. Škoda zahodených šancí, ale pozitívne je, že sa do nich dostávame a aspoň nejaké vždy premeníme," uviedol autor druhého presného zásahu OŠK Dávid Slejzák.

Spišiaci si zatiaľ v súťaži vedú na jednotku, keď zatiaľ neokúsili trpkosť prehry a zaváhali iba v dvoch prípadoch.

„Máme z toho radosť a chceme aj naďalej okupovať popredné priečky. Hráme uvoľnene a bavíme sa futbalom. Tajomstvo úspechu je, že sme dobrý kolektív a ťaháme za jeden koniec povrazu. Partia je prvoradá a od toho sa odvíjajú aj výsledky," dodal 30-ročný Slejzák.

Nemôžu vešať hlavy

Kým hosťom rýchly gól pomohol, domácim naopak naštrbil plány. Strážania sa veľmi ťažko presadzovali cez kompaktnú defenzívu Rudnian a popritom museli byť aj pozorní vzadu, lebo súper podnikal nebezpečné brejky.

„Myslím si, že úvodný gól padol z ofsajdu. Uvidíme, čo ukáže video, možno sa budem mýliť. Po inkasovaní sa nám už hralo ťažšie, zvádzali sme množstvo osobných súbojov a hlavne v druhom polčase sme nezbierali odrazené lopty, tým pádom sme sa ani nedostali do tlaku. Vpredu nám to škrípalo a ťažko sme sa dostávali pred bránu. Súper si už potom vedenie hravo postrážil," zhodnotil šláger kola obranca Strážskeho Zdeno Marjov.

ŠK prehral druhý zápas v rade a opäť dvojgólovým rozdielom. Napriek tomu zostal na tretej priečke, ale na Rudňany už stráca štyri body.

„Prehry prišli v nevhodnej chvíli, ale nemôžeme vešať hlavy. Pred nami sú ďalšie zápasy, v ktorých sa pokúsime získať stratené body späť. Trebárs už najbližšie v Geči," neklesal na duchu skúsený 42-ročný odchovanec michalovského futbalu.

Súvisiace články