Peter Cehlárik a Samuel Kňažko sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Nórsko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. máj 2023 o 13:27

Pozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023. Na ktorom mieste je Slovensko?

RIGA. Pozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023 po zápase Slovensko - Nórsko, ktorý hostila Riga Arena v lotyšskom hlavnom meste.

Slovenskí hokejisti vyhrali vo svojom siedmom zápase na majstrovstvách sveta s Nórskom 4:1 a udržali si nádej na postup do štvrťfinále.

Slováci však na postup potrebujú pomoc Švajčiarska, ktoré hrá v utorok o 19.20 h proti Lotyšsku. Domáci reprezentanti nemôžu v dueli s favoritom uhrať ani bod, v opačnom prípade sa budú tešiť na úkor Slovenska.

Tím Craiga Ramsayho v základnej skupine zdolal aj Slovinsko (1:0), prehral s Českom 2:3, Švajčiarskom 2:4 a po bode uhral s Kazachstanom (3:4 sn) a Kanadou (1:2 sn).

Pozrite si tabuľku skupiny B a tiež celkový program šampionátu.

Aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»Ako je na tom Slovensko po zápase s Nórskom? Pozrite si aktuálnu tabuľku skupiny B na MS v hokeji 2023