5 - 0
(2:0, 1:0, 2:0)

MS v hokeji 2023: Nemci nemali problémy s Francúzmi a postúpili

Nemecko - Francúzsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE.
Nemecko - Francúzsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE. (Autor: Sportnet)
Sportnet|23. máj 2023 o 08:00

Sledovali ste ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Nemecko vs. Francúzsko.

TAMPERE. Nemecko a Francúzsko dnes hrali svoj posledný zápas v skupine A na MS v hokeji 2023. Duel hostila Nokia Arena vo fínskom Tampere.

V úlohe papierového favorita boli Nemci, ktorí predtým vyhrali tri zápasy v sérii, a tak im na postup do štvrťfinále stačilo získať aj dva body.

Napokon ich získali všetky tri, keďže Francúzov zdolali 5:0. Gólom a asistenciou sa blysol druhý najproduktívnejší hráč šampionátu John Peterka.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátu, výsledky a tabuľky.

ONLINE: Nemecko - Francúzsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2022/2023
23.05.2023 o 11:20
Nemecko
5:0
60' minúta
Ukončený
Francúzsko
Prehľad
Góly a asistencie: 4. Ehl (Stachowiak, Tuomie), 16. Tiffels (Peterka, Kahun), 23. Peterka, 44. Fischbuch (Wissmann, Noebels), 54. Kastner (Noebels, Wissmann). Rozhodca: Lassi Heikkinen, Stefan Huerlimann – Andreas Weise Kroyer, David Nothegger.
Německo bylo po celé utkání výrazně aktivnějším týmem a po zásluze porazilo Francii 5:0. Tým Harolda Kreise se ujal vedení už ve čtvrté minutě a od té doby kontroloval zápas. Ve třetím dějství navíc před zápasem druhý nejtrestanější tým na turnaji doplatil na svoji špatnou disciplínu. Celkem nasbíral za třetí periodu třiatřicet trestných minut. A to i kvůli faulu kolenem, za který Loic Farnier dostal trest pět plus do konce utkání. V početních výhodách skórovali Daniel Fischbuch a Maxmilian Kastner, kteří pečetili německý postup do čtvrtfinále.

59:50
Němci ale útočí i ve čtyřech. Průnik z levého křídla ale skončil mimo francouzskou klec.
59:40
Francie si až dvacet vteřin před koncem zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici usedne Leon Gawanke za hrubost.
58:52
importantDominik Kahun rychle přešel společně s Johnem Peterkou do útočného pásma, kde zakončoval osamocený Moritz Müller. Obránce Němců ale minul v ideální střelecké pozici!
57:49
Jonas Müller dostal hodně prostoru na modré čáře a nabruslil až na vrchol levého kruhu. Nicméně jeho pokus zamířil jen doprostřed Sebastiana Ylönena, jenž si na střelu včas povyjel a udržel ji ve své výstroji.
56:33
Kevin Bozon pálil od modré čáry, jenže jeho projektil nezamířil mezi tři tyče. Mathias Niederberger tak čeká na čtrnáctý zákrok.
55:59
Tým ze země galského kohouta se dostal do pásma, ale přes dobře fungující obranu Němců nedokázal zakončit.
54:46
Krátká potyčka končí dvouminutovým trestem na obou stranách. Za katr putuje Wojciech Stachowiak a Guillaume Leclerc za hrubost, uvidíme hru ve čtyřech.
54:46
Hra je přerušená a následuje komerční pauza. Náš západní soused kráčí za pohodovým vítězstvím.
53:34
53:34
goalNěmecko právě vstřelilo branku!
Krásná branka! Němci to teď sehráli prakticky do kuchyně a po další přesilovkové trefě vedou už 5:0. Marcel Noebels si vyměnil kotouč s MAXMILIANEM KASTNEREM a německý útočník s číslem 7 už měl do takřka odkryté branky jednoduchou práci. Asistence: Marcel Noebels, Kai Wissmann.
53:07
Alexandre Texier znovu osvobozuje svůj tým, když dokázal odklidit kotouč do středního pásma.
52:46
Dnešní utkání sleduje 8598 diváků.
52:14
Tu zkrácenou ve variantě pět na tři využít nedokázalo. Stále ale mají k dispozici hodně přes dvě minuty standardní varianty pěti proti čtyřem.
51:11
Marcel Noebels se šikovnou kličkou dostal přes bránícího hráče, než se ale dostal k zakončení, byl podražen. Justin Addamo navíc dostal dlaší dvouminutový trest za nesportovní chování a Německo si zahraje další přesilovku.
50:25
Kai Wissmann pálil od modré čáry. Sebastian Ylönen si ale udělal přes clonu hráčů dobrý výhled a zasáhl vyrážečkou.
49:28
Síly na ledě se vyrovnají. Maxmilian Kastner si počínal v souboji nedovoleně a už odjíždí na trestnou lavici za držení. Uvidíme tak hru ve čtyřech na obou stranách.
48:57
Marcel Noebels nabízel na teč pro Nica Sturma. Forvard San Jose však tečoval jen do připraveného gólmana.
47:59
Alexandre Texier osvobozuje své spoluhráče a v rohu za německou brankou sbírá cenné vteřinky.
47:08
47:08
Faul Loica Farniera sudí přezkoumali na videu. Nakonec zákrok potrestali pětiminutovým trestem plus do konce utkání. Německo si tak zahraje dlouhou pětiminutovou přesilovku.
46:59
importantLoic Farnier z otočky našel od modré čáry před brankou Kevina Bozona, který z bezprostřední blízkosti ztroskotal na německém brankáři!
45:40
Mladý tým, jehož průměrný věk je šestadvacet let nadále pokračuje v dominanci a dobývá francouzskou svatyni.
44:23
Sebastian Ylönen nyní ustál nebezpečnou šanci, když se roztáhl na brankovišti a betonem zastavil německý útok na pátý gól.
43:51
43:51
Německo využívá přesilovku a už vede 4:0! Nejlepší hráč Němců v tabulce pravdy Kai Wissmann obkroužil branku a nabil na levý kruh pro DANIELA FISCHBUCHA, jenž ranou bez přípravy propálil brankáře nad jeho lapačku. Asistence: Kai Wissmann, Marcel Noebels.
43:08
Němci sehráli rychlou kombinaci na jejíž konci byl zakončující Dominik Kahun. Jeho pokus z mezikruží ale minul pravý roh branky.
42:07
Další trest pro tým Francie. Nedovoleně si počínal Pierre Crinon, jenž odsedí dvouminutový trest za podrážení.
41:01
41:01
importantJohn Peterka se ocitl v dalším samostatném úniku, tentokrát rozhýbal brankáře, ale nedokázal svoji střelu usměrnit za ležícího Sebastiana Ylönena.
40:41
Valentin Claireaux zabrzdil svůj pohyb a z otočky zkoušel překvapit Mathiase Niederbergera, ten ale vykopl svůj levý beton. Alexandre Texier se pak dostal k dorážce, jenže jeho pokus byl tečován do ochranné sítě.
40:01
Začala třetí třetina.
I ve druhé třetině byli nebezpečnější Němci. Hned ve 23. minutě se po samostatném úniku prosadil John Peterka, jenž byl spolu se svoji první letkou velmi aktivní. Obraně pláchl také o tři minuty později Frederik Tiffels. Jeho pokus však skončil na brankové konstrukci. Francie pobývala před Mathiasem Niederbergerem minimum času. To potvrzuje i počet střel. Tým Philippa Bozona totiž ohrozil soupeřovu branku jen třikrát. Německo tak po zásluze vede 3:0.

Německo 23 (12, 11)
Francie 7 (4, 3)
40:00
Druhá třetina skončila.
39:39
Alexandre Texier se dostal do slibné palebné příležitosti na mezikruží. Jeho prudká rána ale netrefila prostor branky.
39:20
John Peterka hledal zadovkou Dominika Kahuna. Ten ale dostal přihrávku na paty.
38:41
Ten končí sraženou střelou do ochranné sítě. A jelikož se dlouho nepřerušovalo, přichází komerční brejk.
37:48
Německo vstoupilo do utkání jako tým s nejvyšší úspěšností střelby. Teď rozjíždí další tlak v útočném pásmu.
36:57
Moritz Seider přihrál a jel využít své centimetry před brankáře. Jenže Německo nedokázalo zakončit.
35:50
Další pasáž často končí ve středním pásmu. Teď musel Mathias Niederberger vypomoci s rozehrávkou a uklidňuje hru.
34:49
Hraje se dlouho bez přerušení. Německo začne další útok od své svatyně.
33:59
John Peterka zase hledal před brankou Moritze Müllera. Nejzkušenější hráč v německé reprezentaci ale trefil jen klečícího Sebastiana Ylönena.
32:50
Tým v modrých dresech je na turnaji i kvůli devíti inkasovaným brankám proti USA nejhorší ve statistice brankářů. Ve druhé třetině se ale zatím drží.
31:53
Francie se po delší době zabydlela v útočném pásmu. Tam pálil Tim Bozon, jeho pokus však neprošel přes klubko blokujících hráčů.
30:51
Maxmilian Kastner nahazoval před branku, kam dojížděli dva jeho spoluhráči. Sebastian Ylönen ale dokázal scvaknout betony včas a nedovolil další pohromu.
30:18
Hrací předmět končí mimo ledovou plochu a následuje další reklamní přestávka.
29:32
Frederik Tiffels zkoušel překvapit střelou z ostrého úhlu. Nicméně ta trefila jen blokujícího obránce Vincenta Llorca.
28:08
Maksymilian Szuber nahazoval od modré čáry. Před brankou ale nebylo úplně rušno a Sebastian Ylönen má další zákrok.
27:46
Tim Bozon se parádně proháčkoval mezi obranou a dostal se až k zakončení ze slotu. Tam ale do jeho pokusu vložil hůl jeden z obránců a tečoval projektil do ochranné sítě.
27:13
Sacha Treille projel po levém křídle a vypálil přesně doprostřed vyjetého Mathiase Niederbergera.
26:50
Wojciech Stachowiak nedosáhl na dlouhou přihrávku, jenže u puku je jako první a Němci pokračují v ofenzivním tažení.
26:11
Přes 6000 dětí navštívilo dnešní zápas. Ty teď sledovali další práci francouzského gólmana, po jehož zákroku následuje komerční přestávka.
25:29
25:29
importantDalší velká šance Německa! Frederik Tiffels ujel do samostatného úniku, tentokráte byl však úspěšnější Sebastian Ylönen, jenž ho dokázal vybruslit a po jeho kličce do bekhendu orazítkoval tyč.
24:32
Znovu se chtěla ukázat první německá letka. John Peterka hledal před brankou najetého Dominika Kahuna, ten ale na dlouhou hokejku nedokázal usměrnit nabídku mezi tři tyče.
23:43
Samuel Soramies najel do pásma po levém křídle a dostal se ke střele. Jeho pokus z ostrého úhlu však nepřekvapil francouzského brankáře.
22:07
22:07
Německo odskakuje na tříbrankový rozdíl! JOHN PETERKA přebruslil francouzskou obranu a dostal se až před branku, kde tváří v tvář gólmanovi zakončil nad jeho vyrážečku. Bez asistence.
21:54
Na první německý útok se krásně kouká. Teď rotuje v útočném pásmu a pokračuje v kombinaci.
20:21
Alexander Ehl si šikovně o mantinel obhodil obránce a našel Moritze Müllera, který dojel situaci z druhé vlny. Jeho pokus z levého kruhu propadl Sebastianu Ylönenovi mezi rukou a tělem, jeho obrana ale odvrátila nebezpečí včas.
20:01
Začala druhá třetina.
V úvodní dvacetiminutovce byli aktivnějším týmem Němci. Ti svoji herní převahu dokázali potvrdit i gólově. Už ve čtvrté minutě využil ideální práce Wojciecha Stachowiaka spoluhráč z útoku Alexander Ehl, který zamířil přesně mimo dosah Sebastiana Ylönena. Francouzský brankář svůj tým podržel zejména v oslabení, kdy z levého kruhu nebezpečně pálili John Peterka a Leon Gawanke. V 16. minutě ale lovil puk ze své sítě podruhé. John Peterka hledal na druhém křídle Dominika Kahuna, jenže trefil brusle Frederika Tiffelse, od nichž se kotouč šťastně odrazil do protipohybu bezmocného brankáře.

Střely na branku po první třetině:

Německo 12
Francie 4
20:00
První třetina skončila.
19:14
Charles Bertrand nahazoval kotouč z levého kruhu a před Mathiasem Niederbergerem jeho nabídku tečoval Valentin Claireaux. Německý gólman byl ale opět na svém místě a dokázal zasáhnout.
18:24
Tým Harolda Kreise teď jednoduše přešel přes střední pásmo, na modré čáře ale výborně zapracoval Hugo Gallet a poslal svůj tým do protiútoku.
17:26
17:26
Na druhé straně se vzápětí zapotil také Mathias Niederberger. Ten ale situaci na brankovišti zvládl i za pomoci svých spoluhráčů.
16:27
16:27
importantHráči v bílých dresech mohli navýšit svůj náskok! Dominik Kahun se ocitl sám před brankou. Sebastian Ylönen ale předvedl další skvělý zákrok, když se stihl přemístit.
15:55
15:55
Sebastian Ylönen měl velkou smůlu. John Peterka zavezl kotouč do útočné třetiny, kde hledal na slotu svého spoluhráče FREDERIKA TIFFELSE. Německému útočníkovi se puk od bruslí odrazil přesně do protipohybu brankáře a Německo se ujímá dvoubrankového vedení. Asistence: John Peterka, Dominik Kahun.
15:20
Guillaume Leclerc se dokázal uvolnit a šikovnou stahovačkou se dostal až před německou klec. Tam ale bekhendem nezakončil.
14:40
Jeden z německých útočníků pronikal do šance a byl zastaven hraničním zákrokem. Rozhodčí ale vylučovat nebudou. Vhazovat se bude po levici francouzského gólmana, jenž přikryl odražený puk.
13:57
Opět se na francouzské straně dostal k zakončení Kevin Bozon, ale ani tentokrát z mezikruží nezamířil přesně. Mathias Niederberger tak má stále pouze jeden zákrok.
13:25
Ti teď budou opět sledovat dobývání francouzské svatyně. Po zakázaném uvolnění hra zůstává před Sebastianem Ylönenem.
13:05
Opět je v publiku mnoho školáků, kteří zatím emotivně prožívají každý kontakt na ledové ploše a jakoukoli výzvu hlasatele doprovází jásotem.
12:24
John Peterka se dostal ke svému dalšímu zakončení. Nejproduktivnější Němec na turnaji vypálil z pravého kruhu, jenže Sebastian Ylönen vyrazil vyrážečkou.
11:49
Moritz Seider bruslí tečoval puk na svého brankáře. Mathias Niederberger byl ale připraven a pohlídal si nebezpečný odraz.
10:59
Maxmilian Kastner dostal nabito do pozice slotu. Jeho prudkou ránu ale obětavě zablokoval Pierre Crinon.
10:38
Ofenzivní jízdu Francie brzdí ofsajd a následuje další komerční přestávka.
10:00
Opět se dokázala druhá formace dostat také do zakončení. Nicméně střela Wojciecha Stachowiaka nebyla příliš rasantní a Sebastian Ylönen vyrazil svoji holí.
09:40
Alexander Ehl vydoloval puk v obranném rohu a rozjel další německou proti akci.
09:21
Tlak přerušil až zákrok Sebastian Ylönen, který ránu Fabia Wagnera z levého křídla podržel ve své výstroji a přerušil hru. Následuje první reklamní přestávka.
08:52
Tým ze země galského kohouta však stále brání ve svém obranném pásmu.
07:41
Francouzi hrají v plném počtu.
07:29
07:29
importantOpět výborný zákrok francouzského brankáře! Němci to opět sehráli na střelu bez přípravy z levého kruhu. I tentokráte se ale Sebastian Ylönen dokázal přemístit včas.
07:09
Francie vyhazuje přes všechny čáry a může vystřídat.
06:25
Německo dokázalo sehrát přesilovku přes osu na zakončujícího Johna Peterku. Útočník Buffala ale skončil na Sebastianu Ylönenovi, který se stihl přesunout a nalepil se na svou pravou tyč.
05:41
Druhý nejtrestanější tým turnaje si zahraje další oslabení. Na trestnou lavici putuje Anthony Rech za podrážení.
05:24
Další kombinaci zakončoval Leon Gawanke. Jeho projektil od modré čáry však nezamířil mezi tři tyče.
04:39
Němci po vstřeleném gólu přebrali iniciativu. Sebastian Ylönen musel být znovu pozorný ve svém brankovišti.
03:31
03:31
Na další akci už byl ale krátký! Znovu u toho na turnaji postupně zlepšující se druhý německý útok. Wojciech Stachowiak pláchl obraně, jenže si parádně počkal na druhou vlnu, odkud mu najel ALEXANDER EHL, jenž se do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Wojciech Stachowiak, Parker Tuomie.
02:49
Sebastian Ylönen musel také poprvé zasahovat. Proti pokusu z levého kruhu ale také dokázal předvést svůj první zákrok.
02:28
Kevin Bozon chtěl potrestat nedůslednou rozehrávku Němců, jenže si nevšiml, že na mezikruží úplně osamocený a z otočky zamířil mimo.
01:33
Mathias Niederberger má první zákrok. Florian Chakiachvili nabruslil do útočné třetiny a vypálil z levého kruhu. Německý brankář byl ale ideálně postavený a střela mu zamířila do jeho náruče.
00:34
Tim Bozon napadal rozehrávku soupeře a předvedl ostrý hit na Moritze Müllera. Osmý nejstarší hráč na turnaj ale ustál tvrdý souboj.
00:10
Pro závěrečný den skupinové fáze Němci zvolili bílou sadu dresů. Francie nastupuje v modrém. Francouzům se do sestavy vrátil hráč Columbusu – Alexandre Texier, který letošní rok z rodinných důvodů odehrál ve Švýcarsku. Pomůže svému týmu ke zlepšení výkonu?
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Německo: Niederberger (Strahlmeier) – Seider, M. Müller (C), Wissmann, J. Müller, Gawanke, Szuber, Wagner – Peterka, Kahun (A), Tiffels – Soramies, Ehl, Sturm – Kastner, Fischbuch, Noebels (A) – Stachowiak, Tuomie, Schütz – Varejcka.
Trenér: Harold Kreis

Francie: Ylönen (Junca) – Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili (A), Crinon, Onno, Guebey, Thiry – Boudon, Texier, T. Bozon – Leclerc, Addamo, Rech – Bertrand, Claireaux (A), Treille (C) – Valier, K. Bozon, Farnier.
Trenér: Philippe Bozon

Rozhodčí: Lassi Heikkinen, Stefan Huerlimann – Andreas Weise Kroyer, David Nothegger.
Francie

Týmu ze země galského kohouta se závěr turnaje vůbec nedaří. Poslední dva zápasy uhrála s hrozivým skóre 0:13. Nejprve nestačila na Švédy 0:4 a o den později schytala výprask od USA 0:9. Francouzi jsou se čtyřmi body na jistém šestém místě. Ty vybojovali hned na začátku turnaje. Na úvod porazili Rakousko 2:1 po prodloužení. O den později jim proti Dánsku opět nestačilo šedesát minut a dánský forvard Patrick Russell vystřelil svému týmu v 62. minutě vítězství 4:3. Jen bod pak brala Francie překvapivě v utkání s Maďarskem, kterému podlehla 2:3 v nastavení.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 5 body (1+4) Tim Bozon. Hned dva hráči pak dokázali dvakrát skórovat. Dvě branky mají na svém kontě se 113 kg nejtěžší útočník na turnaji Justin Addamo a Charles Bertrand.

Sestava z předchozího utkání:

Ylönen (21. Papillon) – Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili (A), Onno, Crinon, Thiry, Guebey – Fabre, Boudon, T. Bozon – Rech, Addamo, Leclerc – Bertrand, Claireaux (A), Treille (C) – Farnier, Valier, K. Bozon.
Německo

Němci mají před posledním zápasem 9 bodů. Nejlépe tak mohou skončit na čtvrtém místě. Zároveň však svůj postup do čtvrtfinále potřebují pojistit výhrou. Páté Dánsko totiž ztrácí pouze bod, jenže svůj poslední duel hraje s domácími Finy. Náš západní soused pokračuje v dobrých výkonech. Naposledy si s přehledem poradil s Maďarskem, jež sestoupilo s elitní skupiny, 7:2. Na vítězství se výrazně podílel JJ Peterka, který zaznamenal čtyři body 1+3.

Útočník Buffala je rovněž se sedmi body (3+4) nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Nejlepší střelec je pak s pěti góly forvard Nico Sturm. Ten výrazně vylepšuje i německé statistiky. Jeho tým je totiž s úspěšností střelby přes 14 % nejlepším ve skupině A.

Sestava z minulého utkání:

Niederberger (Strahlmeier) – M. Müller (C), Seider, J. Müller, Wissmann, Szuber, Gawanke, Wagner – Tiffels, Kahun (A), Peterka – Ehl, Sturm, Soramies – Kastner, Wiederer, Noebels (A) – Schütz, Stachowiak, Tuomie – Varejcka.
Vítám všechny hokejové fanoušky! Mistroství světa v ledním hokeji zahajuje poslední hrací den v základních skupinách. Do svého závěrečného duelu v první fázi turnaj tak nastoupí národní výběry Německa a Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»MS v hokeji 2023: Nemci nemali problémy s Francúzmi a postúpili