Búrka v kabíne mala zmysel a atmosféra sa prečistila (ohlasy médií)

Marek Hrivík sa teší po strelenom góle v zápase Slovensko - Nórsko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|23. máj 2023 o 15:45

Nóri sa vrátili späť na zem, píšu v zahraničí.

BRATISLAVA, RIGA. Slovenskí hokejisti si splnili svoju úlohu a vyhrali posledný zápas v skupine B proti Nórsku. O tom, či sa zverenci Craiga Ramsayho predstavia vo štvrťfinále MS v hokeji 2023 2023, rozhodne večerné stretnutie Švajčiarsko - Lotyšsko

Martin Hosták, expert ČT Sport: Slováci odohrali veľmi dobrú prvú tretinu. Zvyšok zápasu bol vyrovnanejší a plynul pokojnými vodami až do záveru s odvolaným brankárom. Mali dať góly skôr a mali by pokoj. Zápas odohrali dobre. Teraz musia fandiť Švajčiarom a tŕpnuť.

IIHF: Slováci vyhrali, ale musia čakať. Dominantnou prvou tretinou si vybudovali náskok 3:0, napokon zvíťazili 4:1.

Idnes.cz (Česko): Kto si zaistí posledné postupové miesto? Slováci živia nádej na štvrťfinále, rozhodne duel Lotyšov so Švajčiarskom.

Isport.cz (Česko): Búrka v kabíne mala zmysel a atmosféra sa prečistila. Odpoveď na slovenské dusno: Pániková paráda a gól z prvej strely. A kritizovaný Hudáček? Drel, mal niekoľko solídnych akcií a dal si pozor na zbytočné vylúčenia. Ale... Prázdnu bránu znova netrafil.

VG (Nórsko): Nórsko sa po víťazstve nad Kanadou rýchlo vrátilo späť na zem.

Aftenposten.no (Nórsko): Nórsko zakončilo šampionát veľkou stratou. Trochu zmiešané pocity. Súper zo Slovanka bol príliš silný a vyhral 4:1.

SRF.ch (Švajčiarsko): Slovensko musí dúfať v švajčiarske víťazstvo.

Blick (Švajčiarsko): Pokiaľ usporiadatelia z Lotyšska uhrajú večer proti Švajčiarsku bod, budú vo štvrťfinále miesto Slovákov. Stalo by sa to prvýkrát od roku 2018.

Svenska Yle (Fínsko): Slovensko vyhralo a môže postúpiť na úkor Lotyšska.

Domov»MS v hokeji 2023»Búrka v kabíne mala zmysel a atmosféra sa prečistila (ohlasy médií)