Piatok, 14. mája, 2021Meniny má Bonifác

Disciplinárna komisia oslobodila Hruščáka. Rozhodcovia vyviazli bez trestu

Patrik Hruščák (s loptou) môže nastúpiť na druhý zápas semifinálovej série. (Autor: TASR)
TASR|13. apr 2021 o 21:35

Zvyšné požiadavky Košičanov nesplnili.

BRATISLAVA. Hádzanár Košice Crows Patrik Hruščák nebude mať pozastavenú činnosť a v stredajšom druhom semifinále play off extraligy proti Považskej Bystrici môže nastúpiť.

Rozhodla o tom v utorok Disciplinárna komisia Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Skúsený pivot dostal v predošlom stretnutí modrú kartu, no DK SZH posúdila, že nie je dôvod na dodatočný trest.

Predstavitelia košického klubu vyjadrili rozhorčenie nad modrou kartou pre Hruščáka a žiadali opakovanie zápasu, ale k tomu napokon nedôjde.

„DK SZH vzala podnet vo veci diskvalifikácie Patrika Hruščáka na vedomie bez prijatia ďalších opatrení, pretože obsah podnetu a ďalšie známe okolnosti prípadu neodôvodňujú začatie disciplinárneho konania.

DK SZH má za to, že v predmetnom prípade nie je naplnená skutková podstata žiadneho z disciplinárnych previnení, ktoré ustanovuje Disciplinárny poriadok SZH a preto nejde o disciplinárne previnenie.

Z uvedeného dôvodu rozhodla DK SZH tak, že podnet berie na vedomie bez prijatia ďalších opatrení,“ uvádza sa v zápisnici zo zasadnutia DK SZH.

Ako keby modrú kartu ani nedostal

Podľa jej členov nedošlo zo strany Hruščáka k disciplinárnemu previneniu, pre ktoré by mal byť dodatočne potrestaný.

„DK SZH má za to, že konanie Patrika Hruščáka nenaplnilo všetky obligatórne znaky žiadnej zo skutkových podstát disciplinárnych previnení uvedených v Disciplinárnom poriadku SZH.

DK SZH v danom prípade konanie Patrika Hrušcáka neposúdila ako disciplinárne previnenie. Patrik Hrušcák teda môže nastúpiť na ďalšie stretnutie bez obmedzení a hladí sa na neho, ako by mu v predošlom zápase modrá karta nebola udelená.“

DK SZH zároveň uviedla, že nedisponuje kompetenciou rozhodnúť o opatrení, ktorým by bolo nariadené opakovanie stretnutia.

K inkriminovanému momentu došlo v závere prvého polčasu úvodného semifinálového zápasu.

Hruščák dostal po súboji s domácim Eduardom Valáškom od rozhodcu Mária Rudinského červenú aj modrú kartu.

Košičania trvajú na potrestaní rozhodcov 

Košičania v Považskej Bystrici napokon prehrali 27:28, no s rozhodnutím arbitrov nesúhlasili.

Tréner Radoslav Antl uviedol, že Crows budú žiadať kontumáciu prvého zápasu, resp. jeho opakovanie, zrušenie modrej karty pre Hruščáka a potrestanie rozhodcov.

Zápas sa napokon nebude opakovať a Košičania tak v sérii prehrávajú 0:1.

DK síce očistila Hruščáka, no požiadavka košických "vrán" disciplinárne potrestať aj rozhodcov nebude splnená.

„Návrh športového klubu Košice Crows, aby bola dvojica rozhodcov, ktorá rozhodovala predmetné stretnutie, vylúčená z rozhodcovskej činnosti do konca tejto sezóny DK SZH nie je oprávnená posúdiť.

Delegovanie rozhodcov na jednotlivé stretnutia je výlučne v kompetencii komisie rozhodcov a delegátov SZH," uviedla DK SZH v zápisnici.

Košický klub na svojich sociálnych sieťach avizoval, že aj napriek zrušeniu modrej karty pre Hruščáka bude naďalej žiadať potrestanie rozhodcov.

„DK síce rozhodla o zrušení modrej karty pre Patrika Hruščáka, avšak rozhodcovia ostávajú nepotrestaní. Po porade vedenia klubu Košice Crows sme však dospeli k záveru, že na druhý zápas play off nastúpime.

Využijeme však všetky dostupné oficiálne cesty, aby sme dosiahli spravodlivosť a tou je potrestanie rozhodcov Rudinského a Mandáka. Takisto budeme žiadať aj ospravedlnenie Patrikovi Hruščákovi a v neposlednom rade aj nášmu klubu, sponzorom a partnerom,“ uvádza sa v stanovisku klubu.

Súvisiace články