Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Nohejbalisti KAC Košice sú siedmykrát v rade majstrami Slovenska

Majstrovský tím KAC Košice s trofejou. (Autor: archív klubu NO KAC Košice)
Patrik Fotta|Publikované 11. okt 2019 o 22:00

Budúci rok sa domov vracia Ján Brutovský.

Finálový turnaj Slovenskej nohejbalovej ligy v Snine : fotogaléria

11.10.2019

KOŠICE. Nohejbalisti NO KAC Košice sa stali siedmykrát v rade majstrami Slovenska, keď vo finálovom súboji zdolali Revúcu 4:0.

Košickí nohejbalisti potvrdili svoju dominanciu, ktorá sa ťahá od úspešnej éry dnes už neexistujúceho DMPK Košice.

Navyše už budúci týždeň organizujú úradujúci majstri turnaj dvojíc a trojíc, kde rovnako pomýšľajú na obhajobu najvyšších priečok.

Šťastná sedmička pre končiaceho šéfa

Na finálový turnaj Slovenskej nohejbalovej ligy mužov postúpili Košičania ako jednoznačný favorit na celkové prvenstvo.

V prvom zápase si poradili s Tornaľou hladko 4:0 a rovnakým výsledkom zdolali v semifinále aj Trebišov.

„Vo finále sme narazili na Revúcu a po triumfe 4:0 sa nám podarilo siedmykrát v rade získať majstrovský titul. Odkedy skončil klub DPMK Košice, pokračujeme v tradícii a sme radi, že titul ostáva aj naďalej v našom meste,“ povedal vedúci klubu Ladislav Bertko.

Pre Košičanov sú už oslavy po sezóne bežnou záležitosťou. Tento rok však boli najmä pre šéfa klubu špeciálne.

„Pre mňa je tento titul o to cennejší, že končím ako vedúci a tréner klubu. Chcem to prenechať mladším. Bola to pre mňa šťastná sedmička,“ pousmial sa Bertko.

Chcú naštartovať mládežnícky nohejbal

Počas sezóny sa v zápasoch vystriedalo na košickej súpiske celkovo 22 hráčov.

„Boli tam mladší aj starší, ale najviac by som chcel vyzdvihnúť a pochváliť päticu hráčov, ktorí sa zaslúžili o majstrovský titul. Sú to Silven Galus, Marek a Igor Hulínovci, Lukáš Frolov a Matej Prachár. Pomohli nám aj mladší hráči ako Samo Kozák, Martin Bertko a ďalší.“

Úroveň nohejbalu na Slovensku z roka na rok klesá, čo sa odzrkadľuje aj na nižšej úrovni samotnej súťaže.

„Žiaľ, nohejbal upadá a počet družstiev v lige postupne klesá. Nemá to už takú úroveň ako kedysi. V Košiciach sa snažíme držať určitý level. Zdá sa, že budúci rok sa nám podarí zlanáriť do klubu Jána Brutovského, ktorý by sa mal vrátiť domov z pôsobenia vo Vsetíne. Mal by sa ujať mladších hráčov a pokúsiť sa znova naštartovať mládežnícky nohejbal,“ uviedol Bertko.

Vitrínu s víťaznými trofejami budú môcť Košičania doplniť už o týždeň, kedy budú hostiť majstrovstvá Slovenska dvojíc a trojíc.

„Uskutočnia sa v telocvični na Bruselskej 18. V sobotu sa konajú majstrovstvá Slovenska trojíc a v nedeľu dvojíc. Aj tam obhajujeme minuloročné víťazstvá.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.