2.Letesenbet GideyováEtiópia30:21,23 min
3.Agnes Jebet TiropováKeňa30:25,20 min
4.Rosemary Monica WanjiruováKeňa30:35,75 min
5.Hellen ObiriováKeňa30:35,82 min
6.Senbere TeferiováEtiópia30:44,23 min

DAUHA. Američan Christian Coleman suverénnym spôsobom získal titul majstra sveta v behu na 100 m na atletických MS v katarskej Dauhe.

Svoj vlastný svetový výkon roka vylepšil na 9,76 s.

Na druhom mieste skončil obhajca titulu Justin Gatlin, ktorý získal striebro za 9,89 aj vo veku 37 rokov. Bronz získal rovnako ako na posledných OH v Riu de Janiero na tejto trati Kanaďan Andre De Grasse.

Coleman získal druhú individuálnu medailu na vrcholnom podujatí. Pred dvoma rokmi skončil v Londýne za Gatlinom druhý.

"Dosiahol som skvelý čas, no ja nemám hranice. Stále je veľa vecí, na ktorých môžem pracovať a zlepšiť sa. Myslím si, že môžem ešte prekonať svoj čas," povedal podľa AFP šťastný 23-ročný svetový rekordér v hale na 60 m.

Nečakaným majstrom sveta v skoku do diaľky stal Jamajčan Tajay Gayle výkonom 869 cm. Jeho víťazný pokus je zároveň svetovým výkonom roka.

Bývalý desaťbojár Gayle mal pred šampionátom osobný rekord 832 cm, no vo finále ho vylepšil hneď dvakrát.

Striebro získal za skok dlhý 839 cm olympijsky víťaz z Ria de Janeira 2016 Američan Jeff Henderson. Vedúci muž tohtoročných tabuliek Juan Miguel Echevarría nezopakoval ani len výkon z kvalifikácie a za 834 cm získal bronz.

V behu na 10.000 metrov žien triumfovala Holanďanka Sifan Hassanová. Rodáčka z Etiópie zabehla svetový výkon roka 30:17,62 min.

Na záverečnom okruhu prešpurtovala Letesenbet Gideyovú z Etiópie, ktorá sa musela uspokojiť s bronzom za 30:21,23. Bronz získala Keňanka Agnes Jebet Tiropová (30:25,20).

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Na atletických MS padli svetové výkony roka. Suverénny víťaz behu na 100 metrov