Minúta po minúte

Tajmuraz Salkazanov (červený dres).
Tajmuraz Salkazanov (červený dres). (Autor: TASR)
TASR|9. aug 2024 o 23:44

Pozrite si medailovú bilancia krajín na OH Paríž 2024 po dni 14 (piatok, 9. august).

PARÍŽ. Slovensko figuruje v medailovej bilancii krajín na OH v Paríži až na 80. mieste.

Oproti predchádzajúcemu dňu si nepohoršilo ani o jednu priečku, no je na chvoste krajín, ktoré zaknihovali aspoň jeden cenný kov.

Ten slovenský získal vodný slalomár Matej Beňuš, ktorý vybojoval bronz v C1.

Na čele poradia sú aj po 13. súťažnom dni Američania. Na konte majú 33 zlatých, 39 strieborných a 39 bronzových medailí.

Druhí sú Číňania s bilanciou 33-27-23. Tretia zostala Austrália, štvrté je Japonsko. Domáce Francúzsko kleslo na šieste miesto.

Medailová bilancia na OH Paríž 2024 po dni 14 (piatok, 9. august)

Medailová bilancia na OH Paríž 2024 po dni 14.
Medailová bilancia na OH Paríž 2024 po dni 14. (Autor: Sportnet)

80.

0

0

1

1

Kompletná medailová bilancia na OH Paríž 2024

Tenistky Diana Šnajderová (vpravo) a Mirra Andrejevová, ktoré majú štatút neutrálneho športovca, získali vo štvorhre striebro.
Miloslav Šebelapi 11:156
Neutrálni športovci na OH? Viem, odkiaľ pochádzam, vraví ruská tenistkaNeutrálni športovci získali v Paríži zatiaľ štyri medaily.
Sergio Camello oslavuje gól.
pi 20:49
Skvelé finále a francúzske slzy. O zlate rozhodol striedajúci žolíkFrancúzi sa vrátili do zápasu po penalte v nadstavenom čase.
pi 20:49
Stephen Curry a Bogdan Bogdanovič.
Martin Kozinkapi 07:3055
Srbi sa Američanov nezľakli: Sú to ľudia ako my. Diali sa zvláštne veci, kritizovali arbitrovDiváci sledovali zápas turnaja. Srbskí basketbalisti boli kúsok od senzácie.
Jakub Vadlejch na OH 2024 v Paríži.
Nikola Baďovápi 13:00
Čechovi chýbali štyri centimetre, inokedy by získal zlato. Štvrté miesto je kruté, vraví legendaŽelezný tvrdí, že rekordný pokus v druhej sérii súťaž uzavrel.
Unikátne športovisko na OH v Paríži pod Eiffelovou vežou.reportáž
Titanilla Bődpi 08:003
Blikajúca Eiffelovka, ozbrojení muži v čiernom, či mexické vlny. Dá sa tu sústrediť na šport?Štadión pre plážový volejbal je hit olympiády.
Volejbalisti USA.
pi 18:03
Napravili si chuť zo semifinále. Američania po troch tesných setoch berú bronzDruhý set vyhrali až 30:28.
pi 18:03
Juhokórejská strelkyňa Kim Ye-ji
pi 09:35
Ďakovala Muskovi, že ju preslávil. Kórejčanka po návrate domov skolabovalaStala sa fenoménom sociálnych médií vďaka futuristickým okuliarom.
pi 09:35
Beatrice Chebetová.
pi 22:111
pi 22:111
Slovenský reprezentant v zápasení Tajmuraz Salkazanov a Uzbek Razambek Žamalov na OH 2024.
pi 12:2717
Salkazanov nezvládol hneď úvodný súboj, jeho šanca na medailu však stále žijeTajmuraz Salkazanov potrebuje pomoc svojho premožiteľa.
pi 12:2717
Kyree King a Kenneth Bednarek.
pi 20:04
pi 20:04
Tajmuraz Salkazanov (vpravo) na ME 2024 v Bukurešti, kde obhájil zlato.
Boris Vanyapi 07:0014
Aj za Slovensko zápasí o medailu borec z Kaukazu. Legende sa tento trend nepáčiTajmuraz Salkazanov zápasí v kategórii do 74 kg.
Boxerka Atheyna Bylonová na OH 2024 v Paríži.
pi 11:15
Začala neskoro, na box ju nahovorili kolegovia. Policajtka zburcovala krajinu, dovezie medailuPred rokom 2012 nikdy nestála v ringu. Veteránka zabojuje o olympijské zlato.
pi 11:15
Lukostrelkyňa Yaylagul Ramazanovová.
Nikola Baďovápi 16:39
Pred posledným výstrelom ju dieťa koplo. Tehotná lukostrelkyňa trafila najvyššie skóreLekár im účasť odobril.
Benjamin Thomas
pi 10:53
Rachot fanúšikov ho oslobodil od bolesti. Toto už nikdy nezažijete, vraví zlatý FrancúzDomáci dráhový cyklista získal zlato napriek pádu.
pi 10:53
Medailistky v skejtboardingu v disciplíne park si robia víťaznú seflie fotografiu.
Miloslav Šebelapi 13:302
Medailisti v Paríži si robia selfie priamo na stupňoch. Iba športovci KĽDR nemôžu vziať mobil do rúkVíťazná selfie je súčasťou propagácie jedného zo sponzorov MOV.
Momentka z finále pozemného hokeja na OH 2024: Holandsko - Nemecko
pi 14:30
Hrajú na zemi, emócie majú ako na ľade. Hokejové finále v Paríži sa skončilo šarvátkouZo zisku zlatej medaily sa na OH 2024 v Paríži po 24 rokoch radovali Holanďania.
pi 14:30
zľava primátor mesta Košice Jaroslav Polaček, viceprimátor Paríža a bývalý starosta francúzskej metropoly Christophe Najdovski pózujú s pamätnou sochou
pi 15:171
Založil Medzinárodný maratón mieru. Slovenský dom si pripomenul odkaz BukovskéhoMedzi hosťami v slovenskom dome boli aj Kipchoge Keino, Tegla Loroupeová či prezident prezident Európskej atletiky.
pi 15:171
Hádzanári Nemecka oslavujú postup do finále na OH 2024.
pi 18:32
Dvomi gólmi v závere rozhodli o postupe. Nemci zabojujú o olympijské zlatoV súboji o zlato sa stretnú s víťazom duelu Slovinsko - Dánsko.
pi 18:32
Ami Juasová.
pi 22:35
pi 22:35
Domov»Olympiáda Paríž 2024»Medaily na OH Paríž 2024: Na USA sa dotiahla Čína, Slovensko ostalo s jedným bronzom (9. august)