Chcel centrovať, spoluhráč nespokojne mával rukami. Bol z toho dôležitý gól

Marek Václav.
Marek Václav. (Autor: facebook FC Košice)
Daniel Dedina|5. nov 2021 o 15:15

Aj ja som sa už otáčal a išiel brániť, vraví autor kuriózneho zásahu.

KOŠICE. V stredajšej dohrávke 11. kola druhej ligy medzi FC Košice a Petržalkou sa na papieri domáci tím - hralo sa v Humennom - dlho nevedel presadiť.

Petržalčania viedli 1:0 a hoci ich súper si vypracoval náznaky príležitostí, nedokázal ich dotiahnuť do úspešného konca.

Dej zápasu zmenila kuriózna situácia, ktorá zaskočila všetkých na čele s petržalským brankárom. Košičania v závere pridali ďalšie dva góly a vyhrali 3:1.

Šťastný gól ich nakopol

V 60. minúte sa košický obranca Marek Václav pokúšal o center do šestnástky. Ten mu príliš nevyšiel a smeroval mimo dosah jeho spoluhráčov. Kapitán Peter Kavka nespokojne gestikuloval rukami, otočil sa a už-už smeroval späť.

Nielen on zostal vzápätí poriadne prekvapený. Lopta, po ktorej sa márne načahoval inak dobre chytajúci petržalský gólman Peter Sokol, skončila s prispením vzdialenejšej žrde v sieti.

„Chcel som skôr centrovať, ale trošku zafúkalo a padlo to tam,“ konštatoval s úsmevom Václav.

Na ďalší deň prebral celú situáciu s Kavkom. Ten nebol zďaleka jediný, ktorý neveril v úspešný záver akcie.

„Bavili sme sa o tom pred štvrtkovým tréningom. Boli tam viacerí takí, ktorí rozhadzovali rukami. Aj ja som sa už otáčal a išiel naspäť, že ideme brániť,“ priznal 25-ročný futbalista, pre ktorého to bol najkurióznejší gól v doterajšej kariére.

Po vyrovnaní sa hra na chvíľu vyrovnala. Následne Košičania svojho súpera zatlačili, ale o výhre rozhodli až v úplnom závere. V 89. minúte skóroval Pačinda, v nadstavenom čase pečatil skóre Cortés.

Radosť Košičanov po prekvapujúcom góle Mareka Václava (v strede).
Radosť Košičanov po prekvapujúcom góle Mareka Václava (v strede). (Autor: facebook FC Košice)

„Už v prvom polčase sme mali pološance a v kabíne sme si povedali, že zápas otočíme. Môj gól bol z kategórie šťastných, ale myslím si, že nás nakopol. Viac sme si verili, hrali jednoducho, kolmo a prinieslo to ovocie. V Žiline sa nám to nepodarilo, teraz nám to futbal vrátil,“ hodnotil Václav.

Zarmútil bývalých spoluhráčov

Ľavonohý obranca prišiel do Košíc v úvode tohto roka z Trnavy. Vlani odohral desať druholigových stretnutí práve za Petržalku. Bývalí spoluhráči sa takisto pristavili pri tom, čo im teraz vyviedol.

„Smutný Boris Turčák si povzdychol, že práve proti nim som dal taký kuriózny gól. Všetci boli prekvapení z toho, že to skončilo v bráne,“ priblížil Václav.

Pre košický tím išlo o dôležitý zápas. Hoci klub sa netají postupovými ambíciami, výsledky tomu príliš nezodpovedajú.

Václav má na konte fortunaligové štarty z pôsobenia v Trnave.
Václav má na konte fortunaligové štarty z pôsobenia v Trnave. (Autor: TASR)

Na čelo tabuľky strácajú zverenci Jozefa Vukušiča desať bodov. V závere jesene však nabrali dych, z posledných piatich zápasov vyhrali štyri.

„Musíme vyhrávať a veriť, že tímy nad nami zakopnú. Nič iné nám nezostáva. Postrácali sme body v zápasoch s priamymi konkurentmi a tie nám teraz chýbajú,“ poznamenal Václav.

Opäť v Čermeli. Zároveň naposledy?

Košickí futbalisti majú za sebou špecifickú polovicu ročníka. V domácom prostredí hrali naposledy 28. augusta.

Kvôli poškodeniu trávnika na štadióne v Čermeli počas septembrovej návštevy pápeža odohrali osem druholigových duelov v rade na ihriskách súperov, Petržalku naposledy privítali v Humennom.

V sobotu zaznamenajú návrat do domovského prostredia. Predohrávku úvodného jarného kola proti Slovanu Bratislava U21 (hrá sa o 13.00 hod.) absolvujú po vyše dvojmesačnej pauze opäť v Čermeli.

„Na ihrisku trénujeme, ale muselo byť zúžené, lebo na jednej strane bolo rozbité. Nový trávnik je už zakorenený. My hráči sme to brali tak, ako to bolo. Verím, že na jar budeme hrať na novom štadióne, pomôže nám to a nebudeme púšťať body súperom,“ zaželal si univerzál košickej defenzívy Marek Václav.

V prípade naplnenia prognózy o tom, že po zimnej prestávke už budú Košičania hrávať na novom štadióne, odohrajú v sobotu v Čermeli po dlhej prestávke nielen prvý, ale zároveň posledný zápas.

Po súboji s juniorkou Slovana ich v tomto roku čakajú ešte dve vystúpenia. Duel 4. kola Slovnaft Cupu v Rohožníku je naplánovaný na 21. novembra a zápas 17. kola II. ligy v Humennom bol kvôli výskytu koronavírusu v tíme súpera preložený na 27. novembra.