Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Lukáš Urban je stále otázny, ale už sa tlačí do zostavy

Lukáš Urban. (Autor: SITA)
Ján Leško|Publikované 11. okt 2019 o 22:00

Prešov chce prvé body v hádzanárskej Lige majstrov.

PREŠOV. Klub slovenského hádzanárskeho šampióna má momentálne ďaleko k pohode.

Rezonuje v ňom predovšetkým veľká maródka i prvá bodová strata Tatrana Prešov v Slovnaft handball extralige.

A to je pre ním štvrtý zápas v C - skupine Ligy majstrov doma so švédskym IK Sävehof.

Sävehof v skupine zatiaľ všetko vyhral

V Tatran handball arene sa v sobotu o 18. hod. predstaví úradujúci švédsky šampión a aktuálny líder C – skupiny Ligy majstrov.

Prešov s IK Sävehof už v najvýznamnejšej európskej súťaži hádzanárov mal dočinenia. V sezóne 2010/2011 slovenský majster remizoval so švédskym celkom 31:31 a na jeho pôde v göteborskej hale Scandinavium prehral tesne 32:33, keď inkasoval rozhodujúci gól pár sekúnd pred koncom.

Kým Tatran čaká v skupinovej fáze na prvú výhru, IK Sävehof tri doterajšie zápasy nad Riihimäki Cocks, Eurofarmom Rabotnik Bitola i Sportingom CP Lisabon vyhral.

V domácich súťažiach je momentálne na tom čo do postavenia v tabuľke lepšie Prešov, ktorý aj napriek ostatnej domácej remíze s Považskou Bystricou je na čele Slovnaft handball extraligy. Sävehofu patrí po siedmich odohraných kolách švédskej ligy piata priečka.

Je tu očakávanie, či Prešov, zdecimovaný zraneniami a nemocami hráčov sa dokáže otriasť z problémov a silného súpera prekvapiť.

Už bez špeciálnej ortézy

S najväčšou pravdepodobnosťou bude pre problémy s pravým ramenom vylúčený štart slovinského reprezentanta Januša Lajneho.

Optimistickejšie by to mohlo byť s druhým hráčom prešovského spojkového radu Lukášom Urbanom. Ten po zranení členka v zápase s Riihimäki Cocks sledoval stredajší zápas s Považskou Bystricou už bez špeciálnej ortézy na chodidle.

„Tú pôvodnú väčšiu som mal mať na členku dlhšie. Cítim sa však už lepšie a tak chodím, a dokonca od pondelka tohto týždňa som začal zľahka trénovať. Pravda, len individuálne. Skúšal som už aj behať a postupne pravú nohu väčšmi zaťažovať. Je to lepšie, no stále nie celkom OK. Ísť do výskoku, s tým mám ešte problém. A navyše, členok mám trochu opuchnutý. Robím však všetko pre to, aby som v sobotu mohol hrať,“ nádejal sa L. Urban.

V stredu ale ešte nevedel s určitosťou povedať, či sa to ozaj podarí. „Všetko bude jasnejšie až v sobotu, krátko pred samotným stretnutím so švédskym majstrom. Všetci naši hráči, ktorí budú môcť nastúpiť, určite odvedú na ihrisku maximum a dúfam, že konečne sa budeme radovať z prvých bodov v skupinovej fáze LM.“

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.