Radosť hráčov MFK Rožňava.
Radosť hráčov MFK Rožňava. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|25. apr 2017 o 00:00

Uplynulé 22. kolo IV. ligy Juh prinieslo očakávané okresné derby.

Aj keď boli domáci Podhradčania lídrovi zdatným súperom, body putovali do Rožňavy.

Krh. Podhradie – Rožňava 1:2 (1:0) Góly: 28. M. Almáši – 48. I. Petruk, 62. F. Kovács, ŽK: 74. K. Zubrický, 80. A. Vaško, 80. M. Mészner – 78. I. Petruk, 80. M. Gallo, R: J. Mano, D: 500. KRH. PODHRADIE: M. Manko – J. Erdöfalvi, L. Héger (80. D. Vozár), N. Lükő, M. Pollák (56. I. Oravec), A. Vaško, M. Almáši, R. Kuzma (82. Š. Kún), K. Zubrický, D. Gere, M. Mészner. ROŽŇAVA: G. Pulen – F. Kovács (89. P. Husár), Z. Breuer (83. R. Greško), V. Babik, I. Petruk, M. Gere, J. Figúr (90. P. Kardos), Pa. Gere, M. Gallo, Zs. Ištók, P. Sappanoš.

Krásnohorské Podhradie podľahlo MFK Rožňava: fotogaléria

25.4.2017

Po úvodnom oťukávaní mali prvú výraznejšiu šancu hostia. V 13. min. brankár Manko vyrazil centrovanú loptu pred dobiehajúcim Figúrom. V 20. min. skôr propagačne vystrelil Almáši a brankár hostí Pulen nemal s loptou väčšie problémy. O minútu na to mali hostia sériu priamych kopov, no bez efektu.

V 24. min. zahrával spred šestnástky priamy kop Almáši. Lopta tečovaná múrom letela tesne nad Pulenovu bránu. V 27. min. hlavičkoval obranca hostí malú domov, no lopta skončila v aute.

Domáci zahrali roh a hlavička Almášiho skončila v bráne. Domáci sa tak ujali vedenia. V 37. min. dobre vystrelil Petruk, Manka však neprekvapil. Rovnako ako pri priamom kope v 38. min. Na druhej strane domáci tiež nevyužili priamy kop.

Po prestávke začali hostia útočne a už v 48. min. Petruk strelou prekonal Manka. Rožňavčania stupňovali svoju aktivitu a výsledkom bol druhý gól. V 62. min. po ľavej strane unikol Kovács, vošiel do šestnástky a preloboval Manka. O päť minút na to, mieril nad kapitán P. Gere.

Hostia boli aj naďalej aktívnejší. Útočili, no dávali si pozor aj v obrane. Domáci tak veľa šancí na ohrozenie Pulena nemali. Desať minút pred koncom po faule Vaška zostal ležať na zemi Breuer. Medzi hráčmi nastala strkanica, čo rozhodca riešil viacerými žltými kartami. Záver zápasu potom už hostia kontrovali.

Tréner FK Krásnohorské Podhradie Július Balta: „Hrali sme na istotu. Ak by však prišla dobrá herná situácia, tak sme ju chceli zvýrazniť. Po rohu chlapci dobre zakrižovali a Majo vsietil gól. Prvý polčas sme tak zvládli. Stále však chlapcom v šatni hovorím, že prvých pätnásť či dvadsať minút druhého polčasu sa láme chlieb celého zápasu. Súper chce hrať, robí chyby, no my sme ich nedokázali využiť. Naopak inkasovali sme dva góly. Kolektív súpera je vyzretejší, je tam viac hráčov na štvrtú ligu, ale nemôžem odoprieť našim hráčom, že to, čo im chýba, kompenzovali chcením, nasadením a potrebnou bojovnosťou, čo aj vyšlo. Nezvyknem komentovať výkon rozhodcov, no tentoraz mám na nich ťažké srdce. Poškodili mužstvo, ktoré si snáď remízu aj zaslúžilo.

Nerešpektovaním futbalových pravidiel zo strany postranného rozhodcu, ktorý nezareagoval na hranie rukou mimo priestor šestnástky hosťujúceho brankára pri výkope a neupozornil na to hlavného rozhodcu. Z výkopu sme inkasovali druhý gól. Ľutujem mojich chlapcov, lebo výsledok 1:1 by bol pred peknou diváckou kulisou prijateľný. Myslím si však, že konečný výsledok pokazil dnešný futbalový deň.

Veľká futbalová fiesta sa však ďalej nekonala kvôli prehnaným emóciám priamo aktérov na ihrisku ako aj aktérov mimo ihriska obojstranne! Odohrali sa scény, ktoré sú nešportove a nezdravé, futbalu neprajne a poškodzujú ho priamo. Ja osobne sa za tieto nešportove prejavy maximálne hanbím a nabádam na zamyslenie aj ďalších, keď im na futbale samotnom a jeho čistote do budúcna záleží.“

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Od úvodu sme sa snažili hrať našu kombinačnú hru, domáci nepustiť do šancí. Vedeli sme, že budú hroziť hlavne z nakopávaných lôpt a štandardných situácií. Čo sa aj potvrdilo. Bohužiaľ, aj keď sme sa na to pripravovali, jednu sme nezachytili. Domáci dali gól, čo im pomohlo hlavne psychicky. My sme trochu znervózneli, no naďalej sme chceli hrať našu hru. Dokázali sme si aj vytvoriť šance, bohužiaľ sme ich nepremenili. Do druhého polčasu sme išli s tým, že musíme zlepšiť pohyb a snahu. Ak budeme pokračovať v našej hre, prídu góly. Vyrovnanie prišlo skoro, povzbudilo nás. Súpera sme zatlačili a mali ešte väčšiu prevahu ako v prvom polčase. Zužitkovali sme ju na druhý, víťazný gól. Súpera sme po prestávke do vážnejšej šance nepustili.

Aj keď sme dali gól, nechceli sme sa stiahnuť do obrany, ale chceli sme naďalej držať loptu a mať zápas pod kontrolou. Nedokázali sme dať tretí poisťujúci gól a tak domáci žili až do konca zápasu. Záver bol už nervóznejší, no som rád, že sme kolektívnym výkonom, hlavne v druhom polčase, zápas zvládli. V šatni sme sa dobre nabudili a zaslúžene vyhrali.

Derby je stále ťažký zápas a hovorí sa, že v ňom nie je favorit, hoci tabuľka môže hovoriť niečo iné. Potvrdilo sa naše očakávanie, že to bude náročný zápas. Domáci hrali veľmi pozorne, hrozili z protiútokov, bolo veľmi veľa divákov. Zápas mal taký náboj a hráči sa snažili podať, čo najlepší výkon.

Čakajú nás ešte ďalšie zápasy. V tomto dôležitom sme vyhrali a ukázali silu kolektívu, že sme dokázali otočiť zápas z 0:1 na 2:1. Víťazstvo bolo zaslúžené a o ten gól sme boli lepší.“

Ostatné výsledky 22. kola IV. ligy Juh: Maria Huta – Rudňany 2:0, Hrabušice – Veľké Kapušany 1:0, Geča – Sobrance 2:0, Kalša – Čaňa 6:0, Medzev – Veľký Folkmar 18:1, Parchovany – Krompachy 0:10, Strážske voľno.

Strelci

16 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie).
12 gólov – J. Figúr (Rožňava).
11 gólov – L. Héger (Krh. Podhradie), F. Kovács (Rožňava).
8 gólov – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie).
7 gólov – Pa. Gere (Rožňava).
6 gólov – M. Gere, I. Petruk(obaja Rožňava).
5 gólov – P. Husár (Rožňava).
4 góly – J. Ďuriček (Rožňava).
3 góly – L. Drobňák, Á. Lippai (obaja Rožňava).
2 góly – M. Pollák, A. Vaško, N. Lükő (všetci Krh. Podhradie), L. Strelka, M. Gallo ml. (obaja Rožňava).
1 gól – M. Mészner, J. Erdöfalvi, I. Oravec (všetci Krh. Podhradie), P. Sappanoš (Rožňava).