Košická futbalová aréna sa opäť predraží, zhotoviteľ si pýta ďalší milión

Košická futbalová aréna v decembri 2021. (Autor: Daniel Dedina)
Sportnet|17. dec 2021 o 19:30

Stalo sa tak napriek dohode o garantovanej cene.

KOŠICE. Dostavba Košickej futbalovej arény (KFA) má zdražieť o ďalší milión eur oproti pôvodnej sume 4,6 milióna eur.

Zhotoviteľ, ktorým je konzorcium firiem AVA-stav Galanta a OHL ŽS Slovakia Bratislava, si peniaze vypýtal po tom, ako vláda schválila v stredu 8. decembra dotáciu vo výške štyroch miliónov eur.

Stalo sa tak napriek dohode o garantovanej cene medzi investorom a zhotoviteľom. Informáciu priniesol denník Korzár.

Podľa viceprimátora a predsedu predstavenstva spoločnosti Košická Futbalová Aréna, a. s., Marcela Gibódu nie je vylúčený ani výber nového dodávateľa. Štátnu dotáciu to však podľa jeho slov neovplyvní.

Gibóda považuje miliónový nárast sumy za „neadekvátny a neodôvodnený“. Už garantovaná suma 4,6 milióna eur bola o milión eur vyššia oproti pôvodne vysúťaženej sume. Mala kompenzovať očakávané zdraženie materiálu na trhu.

Zo štátnej dotácie majú byť financované druhá a tretia etapa projektu, v rámci ktorých pribudnú tribúny za oboma bránami a po rohoch štadióna. Prvá etapa výstavby bola dokončená a skolaudovaná približne pred rokom.

Po dokončení sa zvýši celková divácka kapacita zo súčasných vyše 5-tisíc na 12-tisíc miest. Po kompletizácii projektu bude môcť odohrať svoje zápasy v košickej aréne aj slovenská futbalová reprezentácia.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: