Skvelé finále a francúzske slzy. O zlate rozhodol striedajúci žolík

Sergio Camello oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|9. aug 2024 o 20:49

Francúzi sa vrátili do zápasu po penalte v nadstavenom čase.

Futbal na OH 2024

Španielsko - Francúzsko 5:3 po predĺžení (3:1, 0:2 - 2:0)

Góly: 11. Milot, 79. Akliouche, 90+3. Mateta (z 11 m) - 18., 25. Lopez, 28. Baena, 100., 120+1. Camello

Rozhodoval: Abatti (Braz.)

ŽK: Kone, Bade - Bernabe, Baena, Miranda, Pacheco, Camello

Francúzsko: Restes – Sildillia (110. Cherki), Bade, Lukeba, Truffert (91. Locko) – Kone (106. Magassa) – Millot (77. Doue), Chotard (52. Akliouche) – Olise, Lacazette (52. Kalimuendo), Mateta

Španielsko: Tenas – Pubill (72. Sanchez), E. Garcia, Cubarsi, Miranda (98. Gutierrez) – Barrios, Baena (83. Turrientes) – Oroz, F. Lopez (72. Bernabe), S. Gomez – Ruiz (83. Camello)

PARÍŽ. Futbalisti Španielska získali zlaté medaily v mužskom futbalovom turnaji na OH v Paríži 2024.

Vo finále zdolali domácich hráčov z Francúzska 5:3 po predĺžení. Španieli viedli v zápase už 3:1, no domáci sa vrátili do zápasu dvomi gólmi.

V nadstavenom čase vyrovnali po pokutovom kope po faule, ktorý dlho skúmal rozhodca v spolupráci so systémom VAR.

Španieli získali v mužskom futbalovom turnaji druhé zlato pod piatimi kruhmi, prvýkrát uspeli v roku 1992 na domácej pôde v Barcelone.

Odvtedy až doteraz žiaden európsky zástupca nevyhral olympijský turnaj. Španieli majú z OH na konte aj tri striebra (1920, 2000, 2020) a potvrdili, že tento rok patrí im.

Ich veľkoklub Real Madrid vyhral v júni Ligu majstrov a "La Furia Roja" sa v Nemecku stala majstrom Európy.

Finálový duel pritom Španieli nezačali ideálne. V 11. minúte prehrávali po góle Millota, no následne prišli ich chvíle.

Dvoma gólmi F. Lopeza a jedným Baenu odskočili súperovi na 3:1. Boli maximálne efektívni, keď na zvrat im stačili štyri strely na bránu.

Francúzi sa po zmene strán tlačili do útoku a dočkali sa, keď Akliouche v 78. minúte strelil kontaktný gól a v nadstavenom čase vyrovnal z jedenástky Mateta.

V predĺžení mali viac síl Španieli, o ich triumfe rozhodol dvoma gólmi striedajúci Camello.

Martin Kozinkadnes 07:3055
Srbi sa Američanov nezľakli: Sú to ľudia ako my. Diali sa zvláštne veci, kritizovali arbitrovDiváci sledovali zápas turnaja. Srbskí basketbalisti boli kúsok od senzácie.
Jakub Vadlejch na OH 2024 v Paríži.
Nikola Baďovádnes 13:00
Čechovi chýbali štyri centimetre, inokedy by získal zlato. Štvrté miesto je kruté, vraví legendaŽelezný tvrdí, že rekordný pokus v druhej sérii súťaž uzavrel.
Unikátne športovisko na OH v Paríži pod Eiffelovou vežou.reportáž
Titanilla Bőddnes 08:003
Blikajúca Eiffelovka, ozbrojení muži v čiernom, či mexické vlny. Dá sa tu sústrediť na šport?Štadión pre plážový volejbal je hit olympiády.
Volejbalisti USA.
dnes 18:03
Napravili si chuť zo semifinále. Američania po troch tesných setoch berú bronzDruhý set vyhrali až 30:28.
dnes 18:03
Juhokórejská strelkyňa Kim Ye-ji
dnes 09:35
Ďakovala Muskovi, že ju preslávil. Kórejčanka po návrate domov skolabovalaStala sa fenoménom sociálnych médií vďaka futuristickým okuliarom.
dnes 09:35
Beatrice Chebetová.
dnes 22:11
dnes 22:11
Slovenský reprezentant v zápasení Tajmuraz Salkazanov a Uzbek Razambek Žamalov na OH 2024.
dnes 12:2717
Salkazanov nezvládol hneď úvodný súboj, jeho šanca na medailu však stále žijeTajmuraz Salkazanov potrebuje pomoc svojho premožiteľa.
Kyree King a Kenneth Bednarek.
dnes 20:04
dnes 20:04
Tajmuraz Salkazanov (vpravo) na ME 2024 v Bukurešti, kde obhájil zlato.
Boris Vanyadnes 07:0014
Aj za Slovensko zápasí o medailu borec z Kaukazu. Legende sa tento trend nepáčiTajmuraz Salkazanov zápasí v kategórii do 74 kg.
Boxerka Atheyna Bylonová na OH 2024 v Paríži.
dnes 11:15
Začala neskoro, na box ju nahovorili kolegovia. Policajtka zburcovala krajinu, dovezie medailuPred rokom 2012 nikdy nestála v ringu. Veteránka zabojuje o olympijské zlato.
dnes 11:15
Lukostrelkyňa Yaylagul Ramazanovová.
Nikola Baďovádnes 16:39
Pred posledným výstrelom ju dieťa koplo. Tehotná lukostrelkyňa trafila najvyššie skóreLekár im účasť odobril.
Benjamin Thomas
dnes 10:53
Rachot fanúšikov ho oslobodil od bolesti. Toto už nikdy nezažijete, vraví zlatý FrancúzDomáci dráhový cyklista získal zlato napriek pádu.
dnes 10:53
Medailistky v skejtboardingu v disciplíne park si robia víťaznú seflie fotografiu.
Miloslav Šebeladnes 13:302
Medailisti v Paríži si robia selfie priamo na stupňoch. Iba športovci KĽDR nemôžu vziať mobil do rúkVíťazná selfie je súčasťou propagácie jedného zo sponzorov MOV.
Momentka z finále pozemného hokeja na OH 2024: Holandsko - Nemecko
dnes 14:30
Hrajú na zemi, emócie majú ako na ľade. Hokejové finále v Paríži sa skončilo šarvátkouZo zisku zlatej medaily sa na OH 2024 v Paríži po 24 rokoch radovali Holanďania.
dnes 14:30
zľava primátor mesta Košice Jaroslav Polaček, viceprimátor Paríža a bývalý starosta francúzskej metropoly Christophe Najdovski pózujú s pamätnou sochou
dnes 15:171
Založil Medzinárodný maratón mieru. Slovenský dom si pripomenul odkaz BukovskéhoMedzi hosťami v slovenskom dome boli aj Kipchoge Keino, Tegla Loroupeová či prezident prezident Európskej atletiky.
dnes 15:171
Hádzanári Nemecka oslavujú postup do finále na OH 2024.
dnes 18:32
Dvomi gólmi v závere rozhodli o postupe. Nemci zabojujú o olympijské zlatoV súboji o zlato sa stretnú s víťazom duelu Slovinsko - Dánsko.
dnes 18:32
Ami Juasová.
dnes 22:35
dnes 22:35
Domov»Olympiáda Paríž 2024»Skvelé finále a francúzske slzy. O zlate rozhodol striedajúci žolík