Obhajca pohára zdolal bývalého prvoligistu. Hviezdil striedajúci hráč Spartaka

Alex Iván (vpravo) v zápase AFC Newtown - FC Spartak Trnava z júla 2022.
Alex Iván (vpravo) v zápase AFC Newtown - FC Spartak Trnava z júla 2022. (Autor: TASR - Lukáš Grinaj)
Sportnet|26. okt 2022 o 17:05

ŠKF Sereď v pohári končí.

Slovnaft Cup - 4. kolo

ŠKF Sereď - FC Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Góly: 68. a 75. Iván (druhý z 11 m), 38. Ristovski

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

SEREĎ. Vlani ešte oba tímy hrali najvyššiu súťaž. Spartak Trnava sa stal vicemajstrom a víťazom národného pohára, Sereď nedostala licenciu a spadla do tretej ligy.

Seredčania nemali vyhovujúci domáci štadión, hrali na rôznych ihriskách, okrem iného aj v Trnave. Dnes sa oba tímy stretli na starom, chátrajúcom štadióne v Seredi.

Tréner Michal Gašparík nič nepodcenil a nasadil najsilnejšiu zostavu. Víťazný gól dal v prvom polčase Milan Ristovski.

Po polčase sa dvakrát strelecky presadil striedajúci Alex Iván. Druhý presný zásah strelil z pokutového kopu, čím stanovil konečný výsledok 3:0.

Do pohára sa prihlásilo 26 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 58 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 40 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 32 treťoligistov.

/Pavúk súťaže nájdete na tomto odkaze >>>/

Domov»Futbalnet»Obhajca pohára zdolal bývalého prvoligistu. Hviezdil striedajúci hráč Spartaka