Radosť hráčov TJ Sokol Medzibrod, vpravo v popredí brankár Dominik Škubák.
Radosť hráčov TJ Sokol Medzibrod, vpravo v popredí brankár Dominik Škubák. (Autor: Titanilla Bőd)
Titanilla Bőd|21. sep 2023 o 09:20

Nováčik štvrtej ligy vyradil treťoligistu.

MEDZIBROD. Smolné góly, krásne strely z priamych kopov, húževnatí domáci, bezradní hostia a napokon penaltová dráma so šťastným koncom pre klub z nižšej súťaže.

Stretnutie 3. kola Slovnaft Cupu medzi TJ Sokol Medzibrod a MŠK Rimavská Sobota priniesol zaujímavé zvraty. Okrem fanúšikov prítomných na štadióne ho mohli sledovať aj diváci v priamom prenose Futbalnet TV.

Hostia po prvom polčase vyhrávali 2:0, no domáci po prestávke vyrovnali na 2:2 a na pokutové kopy vyhrali 3:2.

Odčinili prehru v lige

Medzibrod je nováčikom IV. ligy Stred, po šiestich kolách mu patrí 10. priečka. Naposledy prehral na ihrisku poslednej Liptovskej Štiavnice, pre ktorú to bolo prvé víťazstvo v sezóne.

„Ten výsledok bol zlý, ale to sa môže stať. Výkon však nebol hodný starostlivosti ľudí okolo futbalu. To si nezaslúžili ani oni, ani fanúšikovia, ktorí vycestovali na zápas vo veľkom počte,“ podčiarkol náhradný brankár Medzibrodu Dominik Škubák.

Niektorí fanúšikovia znášali prehru obzvlášť ťažko. „Dnes just budem fandiť Rimavskej,“ skonštatoval pred výkopom jeden z domácich priaznivcov a na dôvažok začal menom oslovovať hráčov hostí a povzbudzoval ich.

Rimavská Sobota je už druhý rok farmou Ružomberka a aj vďaka tejto spolupráci patrí k popredným tímom III. ligy Východ.

V pohári však nemôžu nastúpiť hráči v rámci striedavých štartov.

Napriek tomu po prvom polčase papierový favorit vyhrával 2:0. Prvý gól strelil Csaba Juhász, ktorého strelu nešťastne tečoval domáci hráč pred brankárom. Druhý gól dal z priameho kopu Sebastian Gembický.

Hostia síce hrou neohúrili, no ešte nič nenasvedčovalo tomu, že sa zrodí prekvapenie.

Z rohu i z priameho kopu

Húževnatí domáci však vybehli na druhý polčas v ešte bojovnejšom nastavení.

„Hneď je ten futbal krajší, keď ste mi dali vypiť,“ pochvaľoval si miestny fanúšik domácu pálenku svojho suseda na tribúne.

Nebolo to však len alkoholom. Štvrtoligista v úvode druhého polčasu nepustil svojho súpera cez stredovú čiaru.

Keď v 58. minúte Daniel Kohút zakrútil loptu priamo z rohového kopu do brány, ožila celá tribúna.

„Skúšam to z tých rohov. Párkrát mi to už vyšlo v živote,“ usmieval sa po zápase 38-ročný hráč Medzibrodu.

Odrazu aj urazený fanúšik zabudol na zaváhanie v lige. Už povzbudzoval domácich a na hostí kričal, aby neboli takí aktívni. „Csaba, neblázni,“ vypočul si aspoň stokrát krajný záložník Rimavskosoboťanov Csaba Juhász.

A keď Daniel Kohút pätnásť minút pred koncom vsietil pekný gól z priameho kopu, miestny priaznivec bol vo vytržení: „Dano, Saudská Arábia čaká! Ronaldo ťa bude vítať s otvorenou náručou!“

„Bolo by to na film“

Tesne pred uplynutím riadneho hracieho času striedal tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik brankárov.

Do bránky sa na penaltový rozstrel postavil Dominik Škubák.

Domov»Futbalnet»Žijeme si sen o pohárovej Európe, usmieval sa tréner. Brankárov príbeh je na film