Viliam Macko (vpravo) je v súčasnosti kapitánom štvrtoligového FK Kechnec.
Viliam Macko (vpravo) je v súčasnosti kapitánom štvrtoligového FK Kechnec. (Autor: kosiceonline.sk)
Daniel Dedina|6. sep 2022 o 07:00

Macko si futbal v Kechneci užíva. Zažil aj prácu v Anglicku v sklade.

KECHNEC. Ak vo futbalovom zápase padne deväť gólov, málokedy sa stane, že ho v rovnakom kole tromfne nejaký iný. Presne taká situácia však cez víkend nastala v Majstrovstvách regiónu – IV. liga Východ.

Gólové hody videli diváci v Ľuboticiach, kde domáci zdolali Gerlachov 6:3. Ešte väčšiu prestrelku priniesol duel FK Kechnec – OŠK Pavlovce nad Uhom.

Ten sa skončil málovídaným skóre 7:4, pričom všetky štyri góly hostí strelil bývalý kanonier Košíc, Žiliny i Prešova Ján Novák.

Štyri góly dával aj v lige

„Som rád, že sa mi to podarilo, avšak celkovo škoda. Keď dáme vonku štyri góly, nemôžeme prehrať,“ krútil hlavou Novák.

Skóre zápasu otvoril už po šiestich minútach. Pavlovce viedli do 23. minúty, potom sa už len márne pokúšali dobiehať narastajúce manko.

Kechnec vyhral polčas 4:2, po prestávke viedol aj o štyri góly. Novák skompletizoval svoj hetrik v 66. min, o tri minúty neskôr pridal svoj štvrtý zásah.

„Snažili sme sa na súpera dotiahnuť, ale doplatili sme na štandardky,“ priznal skúsený útočník, ktorý podľa vlastných slov ešte podobný zápas nezažil. „Kamaráti sa po zápase zo mňa smiali, či sme hrali hokej,“ trefne poznamenal.

Štvorgólové zápisy nie sú pre Jána Nováka ničím výnimočným. V lige sa v minulosti blysol rovnakým spôsobom v zápasoch proti Sencu i Dubnici nad Váhom.

Bolo to v sezóne 2007/08, ktorú zavŕšil ako kráľ ligových strelcov. Neskôr v drese Košíc zopakoval rovnaký husársky kúsok aj v zápase v Trnave.

Domov»Futbalnet»Novák nadviazal na hviezdne roky. Proti ďalšiemu bývalému ligistovi vraj hral hokej