6.

Kazušige Kuboki

Japonsko

113

PARÍŽ. Domáci dráhový cyklista Benjamin Thomas získal zlatú medailu v omniu na olympijských hrách v Paríži.

V cyklistickom viacboji na Národnom velodróme triumfoval so ziskom 164 bodov. Druhý skončil Portugalčan Iuri Leitao a tretie miesto obsadil Belgičan Fabio van den Bossche.

Dvadsaťosemročný Thomas skončil pred troma rokmi v Tokiu tesne za medailovými pozíciami a o cenný kov takmer prišiel aj na domácej dráhe.

Do poslednej zo štyroch disciplín (scratch, tempo, vylučovacie preteky, bodovacie preteky) išiel s mankom 16 bodov na van den Bosscha, no dravým štýlom zbieral body v šprintoch a keď spolu s Leitaom nadelili súperom celé kolo a pripísali si 20 bodov, dostali sa do čela.

Thomas však 24 kôl pred koncom spadol a mohol prísť o náskok i medailu. Rýchlo sa však vrátil a nakoniec triumfoval o jedenásť bodov pred úradujúcim majstrom sveta v omniu z Portugalska a o 33 bodov pred Van den Bosschem.

Eva Lešková.
Nikola Baďovádnes 16:001
Francúzi sa nad ceremoniálom nepohoršovali. Sú uletení a odvážni, tvrdí slovenská dobrovoľníčkaSlovenka vyrozprávala zážitky z olympiády.
LeBron James a Ognjen Dobrič v zápase USA - Srbsko v semifinále olympijského turnaja na OH 2024 v Paríži.
dnes 22:514
Basketbalisti Srbska mali senzáciu na dosah, Američanov však zachránili najväčšie legendyDo finále nepostúpili ani úradujúci majstri sveta z Nemecka.
dnes 22:514
Gabriela Gajanová.
dnes 18:13
Najhodnotnejší výsledok v mojej kariére, zhodnotila Gajanová. Rekord chce stlačiť ešte nižšieSlovenská atlétka zhodnotila svoje účinkovanie na OH v Paríži.
dnes 18:13
dnes 20:59
Spadol a všetko sa zdalo stratené. Francúz Thomas sa však nevzdal, z olympiády si odnáša zlatoThomas spadol 24 kôl pred koncom.
dnes 20:59
Súťaž v diaľkovom plávaní na OH 2024 sa uskutočnila v Seine.
Miloslav Šebeladnes 14:02
Pili priamo zo Seiny. Najhorší bol však prúd. Nič náročnejšie som nezažila, vraví AmeričankaV Seine plávali okolo pretekárok aj konáre a plastový odpad.
Číňanka Jüan Li-jing a Belgičanka Helene Hestersová.
dnes 19:30
Ťažký pád v dráhovej cyklistike, Číňanka strhla so sebou ďalšie dve pretekárkyZrážky nie sú v dráhovej cyklistike nezvyčajné, najmä keď šprintujúci dosahujú rýchlosť aj viac ako 70 km/h.
dnes 19:30
Futbalisti Maroka oslavujú gól.
dnes 19:04
Futbalisti Maroka oslavujú bronzové medaily, africkému rivalovi strelili šesť gólovV zápase o zlato sa stretne Španielsko s domácim Francúzskom.
dnes 19:04
Dominik Černý a Hana Burzalová v cieli miešanej štafety na OH 2024 Paríž.
dnes 18:57
Slovenskú dvojicu chodcov čaká po olympiáde oddych. Čaká ich dovolenka plná pohybuSlovenskí chodci počas roka nemajú výrazné obmedzenia v jedálničku, poriadne sa krotia len pár dní pred štartom.
dnes 18:57
Vineš Phogatová.
dnes 16:57
Zápasníčka mala zabojovať o zlato, no bola diskvalifikovaná. Následne ukončila kariéruDvadsaťdeväťročná športovkyňa nesplnila váhový limit v kategórii do 50 kilogramov.
dnes 16:57
Sharon Van Rouwendaalová.
dnes 17:33
Vytetovaná labka na zápästí a venovanie do psieho neba. Zlatá Holanďanka si uctila miláčika RiaHolanďanka Sharon van Rouwendaalová napravila svoje sklamanie z Tokia.
dnes 17:33
Luo Š'-fang.
dnes 17:21
Číňanka utvorila tri olympijské rekordy. V dvojboji zdvihla 241 kgÚradujúca majsterka sveta odsunula na striebornú priečku Kanaďanku Maude Charronovú.
dnes 17:21
Lamecha Girma v opatere lekárov na OH 2024.
dnes 09:233
dnes 09:233
Viktória Forster počas repasáže behu na 100 metrov cez prekážky na OH 2024.
Nikola Baďovádnes 10:3810
Forster sa lúči po trpkom fotofiniši. Neubránila sa slzám: Stotinka sekundy ma veľmi mrzíSlovenka obsadila vo svojom rozbehu tretie miesto.
Sharon Van Rouwendaalová oslavuje víťazstvo na OH 2024.
dnes 09:52
Zopakovala triumf z Ria. Holanďanka zaplávala v Seine najrýchlejší časTriumfovala s náskokom 5,5 sekundy.
dnes 09:52
Victor Montalvo známy ako Victor je majstrom sveta v breakingu a jedným z favoritov na medailu v premiére tohto športu na OH.
Miloslav Šebeladnes 11:002
Prišli z ulice a chcú si podmaniť olympiádu. O zlato budú súperiť čarodejník či seňoritaNovým olympijským športom je breaking.
Tajmuraz Salkazanov.
dnes 15:20
Nasadený je až do osemfinále. Zápasník reprezentujúci Slovensko spoznal možného súperaČaká ho premiéra pod piatimi kruhmi.
dnes 15:20
Jessica Foxová.
dnes 16:04
Foxovú zvolili do komisie športovcov MOV, novou členkou sa stala aj americká rekordérkaObe športovkyne získali osemročné mandáty.
dnes 16:04
Srbský basketbalista Nikola Jokič (vľavo) a Američan LeBron James na OH 2024.
Miroslav Kováčikdnes 13:406
Američania zahodili egá a myslia len na zlato. Srbi sa ich neboja, verí im aj prezidentBasketbalisti Srbska a USA odohrajú tretí zápas za 23 dní.
Domov»Olympiáda Paríž 2024»Spadol a všetko sa zdalo stratené. Francúz Thomas sa však nevzdal, z olympiády si odnáša zlato