Live

Nora Jenčušová počas pretekov žien na OH 2024.
Nora Jenčušová počas pretekov žien na OH 2024. (Autor: TASR)
TASR|4. aug 2024 o 20:26

Dvadsaťdvaročná slovenská reprezentantka strávila výraznú časť pretekov v úniku.

PARÍŽ. Slovenská cyklistka Nora Jenčušová priznala, že ak by zostal únik pokope, odolá pelotónu v olympijských pretekoch dlhšie.

Dvadsaťdvaročná reprezentantka obsadila v nedeľu 71. miesto, no výraznú časť pretekov strávila v úniku.

Preteky vyhrala Američanka Kristen Faulknerová, ktorej vyšiel skorý útok tri kilometre pred cieľom.

Jenčušová sama rozbehla únik po zhruba osemnástich kilometroch. Následných dvadsaťpäť kilometrov išla osamotene.

Pod najväčším záverečným stúpaním jej spadla reťaz a následne sa únik roztrhol. Práve tu začal pelotón výrazne sťahovať dve roztrieštené skupiny.

"Tréner ma varoval, pretože my sme si ho prejsť neboli. Cesta je široká a keď sa to zlomí, je to nepríjemný pohľad. Ten únik sme nečakali, mali sme už trocha dosť.

Keby sa nepotrháme, dobehnú nás neskôr, ale také sú už preteky," zhodnotila Jenčušová pre TASR.

V úniku podľa nej aj bola vôľa dohodnúť sa, no cyklistky jednoducho nevládali.

"Videla som, že niektoré dievčatá už majú dosť. Snažili sme sa pravidelne striedať, ale každá sa snažila ešte pošetriť na tie okruhy.

Keď sa na vás už rúti pelotón so všetkými profesionálkami, tak veľa nepošetríte," povedala Jenčušová.

Slovenská reprezentantka v cestnej cyklistike Nora Jenčušová pred pretekmi žien s hromadným štartom. (Autor: TASR)

Priznala, že okruhy priamo po dlažbe v Paríži boli náročné, práve tam ich dobehol aj pelotón.

"Asi to neboli najťažšie preteky v kariére, tie na Tour sú podobne náročné. Smola bola, že sme dnes stavili na zlú kartu a dúfali, že nás únik dobehne neskôr.

Prišiel v najnevhodnejšom okamihu, na rozhodujúcom stúpaní s kockami.

Na jeho začiatku sme ešte aj spadli, takže nebola šanca to dobehnúť. Okruhy boleli a ku koncu to bolo naozaj utrpenie," priznala Slovenka.

Na olympiáde štartovala aj v časovke, kde obsadila 25. miesto. V pláne mala navštíviť aj atletické disciplíny.

"Asi to už nestihnem, pretože dnes musíme baliť, keďže zajtra odlietame," dodala Jenčušová pre TASR.

Cindy Ngambová.
dnes 22:54
Hrozilo jej väzenie za homosexualitu, tak utiekla z krajiny. Pre tím utečencov získa prvú medailuProjekt bol vytvorený ako symbol nádeje a s cieľom upozorniť na ťažkú situáciu utečencov na celom svete.
dnes 22:54
Ukrajinka Jaroslava Mahučichová.
dnes 22:28
Ukrajinská rekordérka oslavuje zlato, Kanaďan atakoval olympijský rekordRovnaký výkon ako Ukrajinka predviedla aj druhá Olyslagersová, no s horším zápisom.
dnes 22:28
Slovenská reprezentantka v skeete Vanesa Hocková na OH 2024.
Miroslav Kováčikdnes 16:1519
Slovensko má už tretiu zemiakovú medailu. Asi mi je to súdené, vraví mladá strelkyňaSlovenky vo finále zopakovali umiestnenia z kvalifikácie.
Sara Erraniová a Jasmine Paoliniová vo finále OH v Paríži.
dnes 19:371
Paoliniovú vypadnutie so Schmiedlovou mrzieť nemusí, vo štvorhre oslavuje zisk zlataVo finálovom súboji zdolal taliansky pár ruské tenistky Šnajderovú a Andrejevovú.
dnes 19:371
Claire Michelová dostáva pomoc od nórskej triatlonistky Lotte Millerov po triatlone žien na OH 2020 / 2021 v Tokiu.
dnes 20:27
Belgickí triatlonisti sa odhlásili zo štafety, dôvodom je choroba. Špekuluje sa nad ochorením z vodyOchorieť mala podľa belgického olympijského výboru bronzová medailistka z ME 2018.
dnes 20:27
Americký plavec Bobby Finke.
dnes 19:10
V olympijskom bazéne padli dva svetové rekordy, oba prekonali AmeričaniaDruhú zlatú medailu na OH v Paríži získala švédska plavkyňa Sarah Sjöströmová.
dnes 19:10
Jakub Grigar v jazde kajak krosu počas olympijských hier v Paríži.
Nikola Baďovádnes 15:40
Grigar postupuje v kajak krose ďalej. Náplasť za sklamanie v klasickom slalome, hovoríSlovenský kajakár absolvoval za posledných šesť dní sedem súťažných jázd.
Zľava Monica Doria Villarublová z Andory, Haruka Okazakiová z Japonska, Slovenka Eliška Mintálová a Li Š'-tching z Číny.
Nikola Baďovádnes 16:58
Mintálová v závere prehrala silový súboj o postup do štvrťfinále kajak krosuPoslednú bránu neprešla správne.
Peter Sagan štartuje preteky s hromadným štartom na OH 2024.
dnes 11:02
Dopredu o tom nevedel, zistil to na poslednú chvíľu. Sagan odštartoval mužské preteky Trojnásobný majster sveta zavítal po pretekoch aj do slovenského domu.
dnes 11:02
Kaylia Nemourová po zisku zlata na OH 2024 v Paríži.
dnes 18:26
Rodáčka z Francúzska získala v gymnastike prvé víťazstvo Afriky, druhé zlato pre FilipíncaYulo je len druhým Filipíncom, ktorý získal zlato na letnej olympiáde.
dnes 18:26
Zlatý medailista Kim Woo-jin.
dnes 17:55
Lukostreleckí Messi a Ronaldo sa stretli vo finále, o víťazovi rozhodli tri milimetre Tridsaťdvaročný Kim Woo-jin sa stal najúspešnejším lukostrelcom v olympijskej histórii.
dnes 17:55
Nora Jenčušová (uprostred) počas  pretekov žien s hromadným štartom na OH v Paríži.
dnes 18:172
Zlatú medailu si vybojovala prekvapivá víťazka, Jenčušová sa zviditeľnila v sólo únikuSlovenská cyklistka sa však do boja o medaily nezapojila.
dnes 18:172
Maďarský plavec Kristóf Milák po víťazstve vo finále na 100 m motýlik na OH 2024.
Titanilla Bőddnes 08:0031
Nedáva najavo emócie, ignoruje médiá. Maďarský ufón získal v Paríži zlatoPlavec Kristóf Milák vyhral na 100 metrov motýlik.
Danka Barteková. online
dnes 13:506
Skeet na OH 2024: Barteková ani Hocková medailu vo finále nevybojovaliSledovali ste online prenos z finále skeetu žien na OH 2024. Predstavili sa v ňom aj slovenské reprezentantky Danka Barteková a Vanesa Hocková.
dnes 13:506
Čchin-wen Čeng
dnes 09:212
Údery nerozhodujú, ale trpezlivosť a mentálna sila, vraví olympijská šampiónkaV tenise bola v detských časoch jej veľká inšpirácia krajanka Na Li.
dnes 09:212
Julien Alfredová.
dnes 11:322
Doteraz bol najlepší výsledok 6. miesto. Alfredová vybojovala pre karibskú krajinu prvú medailuZlatú medailu získala aj Thea LaFondová z Dominiky.
dnes 11:322
Cristina Bucsaová a Sara Sorribesová Tormová.
dnes 14:16
Česko ďalšiu medailu zo štvorhry nezískalo. V súboji o bronz jasne podľahlo ŠpanielskuŠpanielky už v úvode potvrdili papierové predpoklady a v prvom geme získali brejk.
dnes 14:16
Jakub Grigar.online
dnes 12:30
Kajak kros na OH 2024: Grigar obsadil v osemfinálovej jazde druhé miesto a postúpilSledovali ste online prenos z kajak krosu na OH 2024. Predstavil sa aj Jakub Grigar.
dnes 12:30
Danka Barteková.
dnes 12:428
Slovensko bude mať dvojnásobné zastúpenie vo finále. Po dráme postúpila aj BartekováFinále pokračuje v nedeľu poobede.
dnes 12:428
Novak Djokovič. online
dnes 11:0017
Tenis na OH 2024: Djokovič zdolal vo finále Alcaraza a oslavuje zlatú medailuSledovali ste s nami online prenos z finále tenisovej dvojhry mužov na OH 2024: Novak Djokovič - Carlos Alcaraz.