Vrbové nevzdáva boj o titul. V sobotu si ide po tri body k lídrovi

Peter Popelka|4. máj 2023 o 20:46

Hráči Prievidze (v tmavých dresoch) zatiaľ prehrali len raz v sezóne.

Prievidzský Baník cez víkend narazí na svojho premožiteľa – jediného v celej sezóne. Vrbové lídra na jeseň zdolalo 4:2, na tri body má zálusk aj v nedeľu o 16:30, keď sa v šlágri V. ligy Severozápad predstaví na Hornej Nitre.

Na súboj kola pozývajú Sebastián Konečný (Prievidza) a Matej Kubica (Vrbové).

Konečný: Mentálne nastavenie mužstva je úplne iné

Na jar ste ešte neprehrali, stratili ste len dva body, čo vravíte na výkony Prievidze po zimnej prestávke?
Naše výkony sú stabilné a podľa očakávania, až na niektoré zápasy, o čom svedčí aj umiestnenie v tabuľke.

Naposledy ste prehrali pred vyše siedmimi mesiacmi, keď vás porazilo Vrbové. Čo v odvete treba robiť inak?
Myslím, že ak budeme hrať svoju hru a budeme koncentrovaní, získame tri body.

Zároveň šlo o vašu jedinú prehru v sezóne, kým v tej uplynulej ste skončili na 13. priečke. Čo stojí za tak výraznou zmenou?
Prišlo dosť mladých hráčov, ktorí skvelo zapadli do kolektívu a zároveň je úplne iné aj mentálne nastavenie mužstva.

Čo vám pomohlo uspieť v Partizánskom najtesnejším rozdielom?
Hlavným dôvodom bolo, že aj napriek neočakávanému vývinu zápasu sme neprestali bojovať. Hrali sme koncentrovane a trpezlivo do poslednej minúty, čo sa nám vyplatilo ziskom troch bodov na pôde súpera.

Čo vás stálo dva body v šlágri s Trenčianskymi Stankovcami?
Do zápasu sme išli s tým, že Stankovce sú veľmi silný a kvalitný súper a že sa na nás dobre pripravia, keďže sme v jesennej časti nad nimi vyhrali 5:0. Je to kvalitný tím, ktorý to svojimi výkonmi len potvrdzuje. Mrzeli nás hlavne nepremenené šance v druhom polčase, myslím si, že remíza bola zaslúžená pre oba tímy.

Kubica: Ku lídrom si ideme po tri body

Vrbové stále živí šancu na titul a lídra z Prievidze naposledy zdolal 4:2, ako cenný triumf cez víkend potvrdiť?
Všetci v kabíne sme nastavení, že do Prievidze si ideme po tri body. Tešíme sa na ten zápas, i keď určite nebude ľahký, dáme do toho zápasu všetko a verím, že kolektívnym výkonom favorita na jeho pôde porazíme.

Čo vravíte na stretnutie s Brvnišťom, ktoré skončilo divokou remízou 4:4?
Tento zápas nám vôbec nevyšiel, nedodržiavali sme to, čo sme si v kabíne povedali a herne to tiež nebolo ideálne. Na to, že máme jednu z najlepších obrán v lige, robili sme veľa chýb a inkasovali veľa gólov. Rešpekt súperovi, ale táto strata bodov na domácom ihrisku nás veľmi mrzí.

Po zimnej prestávke ste prehrali iba raz, ste s jarnými výsledkami spokojní?
Určite by to mohlo byť lepšie, ale aj horšie. Vždy sa snažíme na súpera čo najlepšie pripraviť, pretože každé mužstvo má svoju kvalitu. Aktuálne sme s výsledkami čiastočne spokojní, no stále to môže byť lepšie, snažíme sa od zápasu k zápasu zlepšovať a získať do konca sezóny čo najviac bodov.

Čo vám pomohlo zdvihnúť sa z 10. priečky, kde ste skončili v uplynulých dvoch sezónach?
Určite pomohla aj obmena kádra a kvalitná príprava.

Ako hodnotíte zimnú prípravu tímu?
Zimná príprava bola veľmi kvalitná a taktiež náročná. Mali sme výborných súperov z vyšších líg, ktorí nás parádne preverili a podarilo sa nám aj uhrať pekné výsledky, vďaka čomu bola v kabíne pred začiatkom ligy skvelá nálada. Pár hráčov odišlo, ale následne k nám prišli aj nové posily, ktoré sa ukázali vo výbornom svetle. Máme skvelú partiu na čele s trénermi a tešíme sa na ďalšie zápasy.