Správy

Trstice vedú aj „po Tovarníkoch“, malý Prečín (3.) sa chystá na veľkú Prievidzu (1.)

Marián Dragúň|8. máj 2023 o 21:00

V najvyššej krajskej súťaži je prekvapením kola druhá jarná prehra hlavného ašpiranta na postup do III. ligy západ Lehoty pod Vtáčnikom v Trebaticiach zo stredu tabuľky. V dvoch našich piatych ligách bodovali lídri naplno, v „južnej“ zvíťazili Trstice jasne 0:3 v Tovarníkoch, kým Prievidza sa v „severnej“ na výhru 1:0 nad tretím Vrbovým nadrela.

Trebatice pokorili lídra, Boleráz sa delil s Gbelmi. Kolárovo zdolalo Levice, Kozárovce rabovali

Majstrovstvá regiónu - IV. LIGA MEVA

Jasne prvá Lehota pod Vtáčnikom v odvetnej časti nezvíťazila iba v 19. kole v Gabčíkove a teraz v Trebaticiach (3:1), ktoré zabodovali opäť naplno po predchádzajúcom domácom víťazstve nad obávanými Gbelmi. Tie v sobotu doviezli cenný bod z rozbehnutého Bolerázu po remíze 1:1, keď o výsledku bolo rozhodnuté už v 10. minúte. Štvrtý Boleráz však nepotvrdil tri cenné body dovezené z Gabčíkova. V šlágri kola Lednické Rovne – Gabčíkovo sa po remíze 1:1 body delili, hoci hostia gól nestrelili. Za stavu 1:0 si dal totiž krátko po prestávke vlastný gól skúsený kapitán sklárov Dalibor Pleva. Tretie Lednické Rovne získali v ostatných štyroch kolách chudobné dva body. Doma remizovala pred 400 divákmi aj dosiaľ nezdolaná piata Pata s Jaslovskými Bohunicami (2:2) z dolnej polovice tabuľky. Remízový kráľ FC Pata si body delil už v deviatom zápase sezóny. Vrábelské béčko FC ViOn si doma poradilo v Hurbanovom (2:0) a Nitra s poslednou Marcelovou 2:1, ale jej víťazný gól padol až v „hodine dvanástej“. Vďaka nemu sa po sobote vrátila v tabuľke pred pätnáste Kolárovo. Pokles formy nezastavil Imeľ v domácom stretnutí s dvanástymi Kozárovcami, keď prehral 1:2, pričom v polčase viedol. Krátko po obrátke vyrovnal Šimon Gajdoš a vytúžené víťazstvo strhli na svoju stranu hostia v samom závere. V stretnutí s Levicami vybojovalo po tesnom víťazstve 1:0 tri drahocenné body domáce Kolárovo zo spodku tabuľky, ktoré sa radovalo z trojbodového zisku po dlhých šiestich kolách a najbližšie hostí tabuľkového suseda Nitru.

Kolárovčania zvíťazili v sobotu po šiestich kolách, keď doma zdolali Levice 1:0. Záber je z ich zápasu 19. kola v Hurbanove. Foto: MŠK Hurbanovo

Vrbové hrýzlo v Prievidzi, Chynorany otočili s Ladcami. Tr. Stankovce rozdrvili Hlohovec

V. LIGA SZ HUMMEL

V šlágri kola potrápilo tretie Vrbové na hornej Nitre prvú Prievidzu, keď držalo najlepší útok na uzde skoro celý zápas. O najtesnejšom víťazstve domáceho favorita rozhodla nakoniec až 86. minúta a gól Dávida Zedeka, po ktorom znelo z tríbún: „Hola, hola, hola, štvrtá liga volá“. Druhé Trenčianske Stankovce potvrdili papierové predpoklady a posledný Hlohovec zdolali vysoko 7:1. Z vôbec prvej jarnej prehry sa rýchlo otriasol Prečín, ktorý rozdrvil na domácej pôde Podolie po výsledku 6:1, keď dal štyri góly exligový Fabián Slančík, ktorý sa v tabuľke strelcov dotiahol na 13-gólového spoluhráča Patrika Hybbena. Prečín sa v tabuľke vyšvihol na tretie miesto a túto nedeľu privíta v šlágri kola prvú Prievidzu. Po bezgólovom polčase porazila Domaniža na vlastnom trávniku Hornú Krupú jasne 3:0, čím potvrdila tri plusové body z Veľkých Uheriec. Veľké Uherce s exligovým Pavlom Kováčom v bráne neinkasovali v Brvništi, a keďže po obrátke rozvlnil sieť Andrej Pavličko, po tesnom víťazstve 0:1 sa bodovo dotiahli práve na deviate Brvnište. Kvašov prehral na vlastnom trávniku s Partizánskym (1:3) a nepotvrdil tri body dovezené z Hlohovca, kým Partizánske si napravilo chuť po domácej prehre s Chynoranmi. Body dovezené z Partizánskeho potvrdili doma zase Chynorany, i keď v ťažkom stretnutí s Ladcami museli vývoj otáčať. Ladčania šli po góle skúseného Miroslava Mikuška v 22. minúte do vedenia, ale domáci gólom do šatne z penalty vyrovnali a po prestávke aj strhli Patrikom Jozefákom víťazstvo na svoju stranu. Ladcom z konca tabuľky nevyšiel pokus o tretí bodový zápis v rade.

Archívna snímka je zo zápasu Kvašova v Domaniži (v modrom). Domaniža v nedeľu bodovala naplno, kým Kvašov (v bielom) prehral doma s Partizánskym. Foto: TJ Partizán Domaniža

Favoriti na titul vonku naplno, Pozba vrátila Dvorom prehru. Nesvady vyhrali po dlhých 14 kolách

V. LIGA JV HUMMEL

V sobotu sa hrali dve dôležité stretnutia v boji o celkové prvenstvo. V oboch triumfovali favoriti a v oboch hosťujúce tímy. Podľa papierových predpokladov to mali mať o čosi ťažšie prvé Trstice v piatych Tovarníkoch, no líder šiel do vedenia už v 23. minúte a po obrátke zužitkoval aj početnú prevahu o vylúčeného hráča a ďalšími dvomi gólmi rozhodol o jasnom víťazstve 0:3. V Tovarníkoch len nedávno druhý Branč remizoval, no v sobotu dokázal tesne zvíťaziť (0:1) v desiatom Štúrove po góle zimnej posily Olivera Valka z 55. minúty. Keďže druhý Branč tri kolá pred koncom „kvôli Podhájskej“ stojí, aktuálne to vyzerá tak, že sa môžu naplniť predjarné slová trénera vedúcich Trstíc Kristiána Molnára: „Ak zostaneme prví aj po zápase v Tovarníkoch, tak súťaž vyhráme“. Každopádne však, obaja najväčší spolufavoriti ešte idú svorne do tretieho Veľkého Medera a rozhodovať sa môže nakoniec až v poslednom kole v superšlágri Branč – Trstice, ktorý sa hrá 18. júna o 17. hodine. Pripomenieme, že na jeseň vyhrali v Trsticiach domáci 3:0. V súboji tabuľkových susedov Pozba – Dvory nad Žitavou sa radovali po víťazstve 2:1 domáci, o víťazstve ktorých rozhodol po nerozhodnom prvom polčase 1:1 v 55. minúte z penalty Dominik Pajdučák. Nováčik z Pozby tak vrátil Dvorčanom jesennú prehru v rovnakom pomere. Štvrtá Šoporňa vo Veľkých Lovciach po zmene strán síce otvorila gólový účet, lenže potom domáci zapli na vyšší stupeň, tromi gólmi zápas otočili a triumfovali po výsledku 3:1. Po dlhých štrnástich kolách sa z víťazstva radovali Nesvady, ktoré doma zdolali Neded (4:2) a odpútali sa z dna tabuľky. Tam sa prepadla Okoličná na Ostrove, ktorá prehrala o tri góly v Šuranoch (3:0) a aj Želiezovce, ktoré prehrali rovnakým rezultátom zase v Bešeňove a ktoré budú hrať najbližšie doma so Štúrovom opäť bez divákov.

Druhý Branč zvíťazil v Štúrove (0:1), v súboji o loptu (zľava) Štúrovčan Alex Bujna (21) a Roland Lukáč (v žltom). Foto: Jana Skornsek