Derby v 6. lige Stred: Urobia Jacovce ďalší krok na ceste k záchrane?

Martin Kilian ml.|13. apr 2023 o 20:03

Slovo majú Jozef Godiš a Benjamín Mošať.

Nováčik z Ludaníc doma na záver jesene bodoval s Topoľčanmi (1:1) a senzačne zdolal Čeľadice (2:1), na jar však skóroval iba dvakrát a na prvé body stále čaká. Chytiť sa môže už túto sobotu na pôde tabuľkového suseda z Jacoviec, ktorý naposledy zaujal remízou so silným Klasovom. Nováčik musí šesťbodový duel zvládnuť, ak chce skresať náskok domácich v boji o záchranu súťaže.

Na súboj o dôležité body vás pozývajú Jozef Godiš (Jacovce) a Benjamín Mošať (Ludanice).

Godiš: V sobotu očakávame návrat viacerých hráčov

Prečo vám v poslednom kole v Nevidzanoch chýbalo až päť hráčov? Budú Jacovce v sobotu opäť v plnom počte?
Niektorí chalani majú zranenia, kvôli ktorým nemohli nastúpiť, jeden z našich stopérov mal stopku kvôli žltým kartám. Každopádne v sobotu by už mali byť k dispozícii minimálne dvaja hráči, takže snáď nastúpime v čo najväčšom počte a v najlepšej možnej zostave.

Tri duely bez porážky vystriedali tri kolá bez bodu - čo treba v zápase proti Ludaniciam zmeniť?
Určite musíme zlepšiť efektivitu v zakončení aj dostávanie sa do šancí, keďže v posledných troch zápasoch sme dali len jeden gól. Tiež sa musíme vyvarovať zbytočných chýb v obrane, po ktorých dostávame pomerne veľa gólov.

Čo vám chýbalo na pôde OFK, ktorý vás na jeseň zdolal najtesnejším rozdielom?
Nepamätám si detaily z tohto zápasu, ale viem, že domáci nám vtedy dali celkom lacný gól po našej chybe v prvom polčase. Hoci sme potom boli lepšie mužstvo a po zvyšok zápasu sme ich už nepustili do vyložených šancí, tiež sme si ich veľa nedokázali vypracovať a pretaviť ich do vyrovnania. Myslím si, že nám chýbala znovu efektivita a trošku aj šťastie v zakončení.

Čo vravíte na súboj s nováčikom z Klasova (2:2), kde ste mohli získať aj viac než „len“ bod?
Podali sme veľmi dobrý výkon, preto nás ten výsledok mrzel. Už po prvom polčase sme mohli mať dvojgólový náskok, ale znovu sme doplatili na slabú efektivitu. Namiesto toho sme po individuálnej chybe a nechytateľnom priamom kope prehrávali 1:2. V druhom polčase sme dokázali už len vyrovnať z pokutového kopu.

Jacovce z kraja v dejinách Futbalnetu nevypadli, čo ich na jar môže potiahnuť k záchrane?
Ako som už spomínal, vyvarovať sa treba individuálnych chýb, zlepšiť prípravu šancí a efektivitu. Verím, že sa nám to podarí už v sobotnom derby na domácom ihrisku a vrátime sa na úspešnú vlnu zo začiatku jarnej časti.

Mošať: Musíme zlepšiť koncovku i koncentráciu

Na jar ste štyrikrát prehrali o gól, čo vám najčastejšie chýbalo k bodovému zisku?
Rozhodne kvalita v koncovke, pretože šancí sme si vytvorili dosť a v defenzíve sa musíme sústrediť až do konca zápasu.

Čo vám na záver jesene pomohlo k výhre nad obhajcami titulu z Čeľadíc?
Určite to, že zápas sme odohrali v plnej sile, keďže počas celej jesennej časti sme stále mali stále nejaké absencie kvôli zraneniam, možno aj slabší deň aktuálnych majstrov súťaže.

Jacovce ste doma zdolali najtesnejším rozdielom, čo sa vám v poslednom súboji s nimi osvedčilo?
Najmä tvrdá práca a odmakanie zápasu až do poslednej minúty, keďže to bol dosť bojovný zápas.

Na čo sa Ludanice najviac sústredili v zimnej príprave?
Ako každé mužstvo, bola to najmä kondícia a herný systém.

Na jeseň ste jedenásť ráz inkasovali v poslednej desaťminútovke, čo v tomto smere treba robiť inak?
Z môjho pohľadu, ako som už spomínal, sústredenie defenzívy, ale aj celého mužstva až do poslednej minúty. Zápas treba dohrať v kľude, kvalitu na to máme.