Po pár kolách sa súťaž nevyhráva

Šéfredaktor|13. sep 2018 o 00:00

Š. Michaľany nehrali tak, ako si O. Desiatnik predstavoval

Šláger uplynulého kola III. ligy sa hral vo Vranove, kde domáci hostili Šarišské Michaľany. MFK vyhral rozdielom gólu, pričom tím OŠFK zaknihoval druhú prehru v ročníku. Predtým podľahol v Humennom, čiže ďalšiemu zemplínskemu zástupcovi. Akoby zverenci trénera Ondreja Desiatnika na súperov z tohto regiónu nedokázali vyzrieť. Lenže kouč má na veci iný - pragmatický - názor.

Či mal zápas náboj kvality? Zo strany domácich určite, my sme zaostali. Nehrali sme tak dobre, ako som očakával. A to sa týka obrany i útočnej fázy. Preto som bol dosť sklamaný. V Humennom i vo Vranove sme predviedli slabšie výkony, preto sme ťahali za kratší koniec.“

Hostia inkasovali prvý gól po pár minútach. Bola to nekoncentrovanosť Š. Michalian? Vranovčania predviedli prvých dvadsať minút hrali veľmi dobre, my sme mali v niektorých úsekoch problém dostať sa na ich polovicu. Boli rýchli, dynamickí, mali veľa rohových kopov, hrali agresívne. My sme mali síce v zápase nejaké šance, ale prvých šesťdesiat minút naša hra nespĺňala nároky v defenzíve ani strede ihriska.“ Podľa kouča taký je futbalový život a možno výborné postavenie jeho zverencom skôr ubližuje ako pomáha. Vraj mužstvo nie je zlé, ale otázne je, či má parametre na to, aby bolo v popredí pelotónu. Musíme dať dolu hlavy, byť pokorní a pracovať na sebe. Lebo zatiaľ to nejde tak, ako by sme chceli.“

Zaujímavé je, že všetko podstatné sa udialo do prestávky. Hostia síce vyrovnali, ale onedlho boli na koni znovu hostitelia. Mali sme loptu pod kontrolou v strede ihriska, boli sme otvorení, lenže stratili sme loptu a súper nás vytrestal. Bola to obrovská naša chyba, lenže šport je aj o chybách.“ Po 60. minúte sa výkon hostí o čosi zlepšil, a to napriek tomu, že víťaz mal ešte dve šance.S predvedenou hrou počas prvej hodiny som bol sklamaný a to som chlapcom povedal aj pri rozbore zápasu.“ Bola teda prehra zaslúžená, alebo pri troške šťastia ste mohli mať aj bod? Býva i tak, že mužstvo hrá zle, dokonca veľmi zle, a vyhrá 1:0. Lenže ak porovnávam náš zámer a skutočnosť, tak sa domnievam, že Vranov vyhral zaslúžene.“

Š. Michaľany sa výborne v tomto ročníku rozbehli. Prvý raz ich pribrzdilo Humenné. Bol to tvrdý pád na zem? Ak mužstvo nepodáva výkony, aké máte a máte rovnaký bodový zisk ako Košice či Vranov, čo sú ašpiranti na postup, tak aj súper pristúpi inak ku konfrontácii. Nie sme zvyknutí účinkovať tak vysoko, na to treba dozrieť mentálne aj herne.“ Takže nie ste na tom tak, aby ste bojovali o postup? Ani nemáme také ambície,“ dodal O. Desiatnik a vrátil sa k tomu, že jeho mužstvo ešte robí hrubé chyby. Bolo tak tomu pri oboch porážkach. Sú to fatálne zaváhania. Lenže podobné zápasy sú zase aj užitočné a prinesú viac než súperenia s tými, čo majú menej bodov.“

Na záver sme sa zaujímali o to, či trénera príjemne zaskočil výborný štart Š. Michalian. Stále sa pasujeme s nejakým problémom a čosi neustále riešime. Vyžrebovanie sme mali dobré, lenže po pár kolách sa súťaž nevyhráva. Chlapci však majú predpoklady na dobrý futbal, hoci nikdy nezaškodí skromnosť, sebareflexia a potom to azda pôjde ešte lepšie.“