Černák preberá opraty Serečina

Šéfredaktor|12. aug 2020 o 12:00

Nová akvizícia v humenskom útoku sa ukazuje v streleckej forme.

Do letnej prípravy FK Humenné sa zapojil až v jej závere. Jeho dva góly pri humenskom víťazstve 9:0 v Strážskom až takú jedinečnosť neznamenali, ale v generálke pred ostrým štartom Humenné – Trebišov 2:2 inkasoval druholigista dvakrát práve z jeho kopačky. A to bol na trávniku od 70. minúty...

Roland Černák sa pomerne rýchlo v humenskom zoskupení udomácnil a stal sa súčasťou základnej zostavy. Po troch kolách zdobí zverencov Jozefa Škrlíka najlepšia ofenzíva. Z jedenástich gólov má tri presné zásahy na konte práve Černák. Okrem zakončenia sa štandardkami rôzneho typu priamo podieľa aj na ďalších situáciách, ktoré menia skóre zápasu. Možno teda povedať, že preberá opraty Filipa Serečina, na ktorého sa pod Vihorlatom spoliehali v ostatných dvoch sezónach.

Bolo to tak aj v ostatnom dueli Humenné – Kalša 5:2.

V 16. minúte napriahol z 20 metrov a trafil žrď – sieť (1:0), v 34. minúte po jeho rohovom kope doklepol loptu pri vzdialenejšej žrdi Bavoľár (2:2) a v 84. minúte opäť zahral rohový kop, po ktorom stanovil Bednár výsledok 5:2.

„Prvý polčas priniesol viac taktický futbal. Škoda, že sme inkasovali dva rýchle góly, už skôr mohlo byť po zápase,“ začal hodnotenie 23-ročný útočník.

„V prvom prípade sa mi vydarila technická strela. Lopta sa odrazila od žrde, takže som mal aj kúsok šťastia. Pri rohovom kope šikovne predĺžil loptu Igor Komjatý pätičkou pri „prvej“ žrdi, dorážka Jakuba Bavoľára bola už pohodová,“ opísal gólovo prvý polčas z humenskej strany.

Po troch kolách má FK Humenné na konte sedem bodov...

„Stratili sme dva hneď v prvom kole domácou remízou s Lipanmi. Pozeráme sa však pred seba. Vieme, čo nás čaká a chceme v najbližších zápasoch uspieť,“ dodal Roland Černák.