Černák: Brankár zasiahol hlavou loptu, kolenom ma „rozbil“

Šéfredaktor|16. sep 2020 o 08:45

Roland Černák si posunul gólovú bilanciu na osmičku

Po prvom polčase stretnutia Humenné – Stropkov (5:1) to na gólostroj rozhodne nevyzeralo. Tesla sa prezentovala dobrým pohybom, mala aj prvú veľkú šancu zápasu.

„Nezačali sme najlepšie. Súper dobre kombinoval i dostupoval. My sme naopak boli málo aktívni pohybom. Ani ja som sa s loptou veľmi nestretol. Po 20 minútach sa však karta začínala obracať,“ povedal na úvod Roland Černák.

V 44. minúte sa diváci dočkali. Brankár Slávik vyhodil loptu až k polovici ihriska, Komjatý vysunul pasom Černáka, ktorý spred čiary stačil odcentrovať. Bavoľár zakončil z vnútra päťky, Levchenko síce stačil loptu vo vzduchu vyraziť, ale tá už bola celým objemom za čiarou. AR2 signalizoval gól – 1:0.

„Z čiary som zakončenie Jakuba Bavoľára sledoval. Lopta bola za čiarou zhruba pol metra,“ mienil 23-ročný útočník.

Po obrátke potvrdil svoje ofenzívne kvality. Dvoma gólmi nasmeroval humenskú loď do víťazného prístavu. Za stavu 3:1 bol práve Roland Černák vo vzdušnom súboji brankárom Levchenkom ďaleko pred šestnástkou zastavený.

„V šestnástke je brankár chránený, to je jasné. Mimo svojho územia však nemôže dvíhať hore koleno ako pri klasickom zákroku. Doslova ma v tomto súboji „rozbil“. Loptu zasiahol hlavou, mňa kolenom,“ opísal akciu zo 72. minúty humenský „sniper“.

Na konte má už osem presných zásahov. FK Humenné si aj vďaka jeho gólom drží pozíciu lídra...

„Ako tím sme najmä v druhom polčase zahrali dobre. Chceme v tom pokračovať, bodovať v každom zápase,“ dodal Roland Černák.