Zranil sa počas tréningu. Slovenský zjazdár smolne prišiel o šampionátKonečná nominácia Slovenska stále nie je známa.
03.02.20234
Aleksander Aamodt Kilde.
03.12.202215
Kilde zvíťazil aj v ďalšom zjazde, Slovák Bendik zdolal jedného súperaCelkové poradie vedie Marco Odermatt.
Aleksander Aamodt Kilde počas zjazdu v Lake Louise 2022.
26.11.2022
Kilde vyhral prvý zjazd sezóny, Slovák Bendik preteky nedokončilPost lídra celkového poradia si upevnil Odermatt.
26.11.2022
25.11.2022
Bendik si na štart musí počkať, zjazd v Lake Louise zrušiliSituáciu v Lake Louise komplikuje nepriaznivý vietor.
25.11.2022
Beat Feuz v stredisku Lake Louise.
Nikola Baďová25.11.20222
Na ľadovci sa nedá ísť 130 km/h. Neberte nám Lake Louise, kričia lyžiariZjazdári si stredisko v Kanade veľmi pochvaľujú.
Nikola Baďová28.10.20227
Zjazd kritizujú ochranári. Bendik bude možno posledný Slovák v Lake LouiseZjazdár si chce vyjazdiť aj právo štartu v super-G.
Martin Bendikrozhovor
Nikola Baďová02.06.202210
Lyžiar Bendik našiel výzvu podľa filmu. Chce ísť všetkých 14 zjazdovPopradčan cíti, že jeho najlepšie roky ešte len prichádzajú.
16.12.2021
Druhý tréning na zjazd zlyžoval Slovák Bendik na 67. mieste. Vyhral ho KildeMartin Bendik stratil na víťaza takmer 6 sekúnd.
16.12.2021
Rakúsky lyžiar Matthias Mayer.
27.11.20213
Rakúšania ovládli prvý zjazd sezóny, Slovák Bendik strácal päť sekúndV Lake Louise triumfoval Matthias Mayer pred Vincentom Kriechmayrom.
27.11.20213
Max Franz.
24.11.2021
V prvom tréningu v Lake Louise boli najrýchlejší Rakúšania, tretí bol domáciBendik strácal vyše štyroch sekúnd.