+ 1,22 s

60.

Martin Bendik

+ 6,33 s

BEAVER CREEK. Nórsky lyžiar Aleksander Aamodt Kilde triumfoval aj v druhom zjazde sezóny Svetového pohára.

V sobotu v americkom Beaver Creeku zdolal o šesť stotín sekundy lídra celkového poradia Marca Odermatta zo Švajčiarska. Tretí Kanaďan James Crawford mal už odstup 79 stotín sekundy.

Obhajca malého krištáľového glóbusu za zjazd potvrdil, že má nielen výbornú aktuálnu formu, ale že mu sedí i zjazdovka v coloradskom stredisku. Zvíťazil totiž na nej aj pred rokom. Aamodt Kilde si pripísal 15. triumf v kariére, z toho ôsmy v zjazde.

V celkovom poradí mu patrí 2. priečka, od vedúceho Odermatta má odstup 60 bodov. Crawford sa postavil na pódium iba druhýkrát v kariére a premiérovo v zjazde. V marci 2022 obsadil 2. miesto v super-g v Kvitfjelli.

Aamodt Kilde sa v náročných veterných podmienkach dokázal vyrovnať aj s náznakmi chrípky. "Mám za sebou ťažký týždeň.

V Lake Louise som niečo chytil a tvrdo ma to zasiahlo. Aj dnes som ešte niečo cítil, no mal som dostatok síl na dve minúty jazdy. Viem však veľmi dobre, že je tu niečo, čo mi môže zabrániť víťaziť - Odermatt," povedal podľa AFP v cieli nórsky lyžiar.

Slovák Martin Bendík stál na štarte s číslom 62 a za víťazným Kildem zaostal o 6,33 sekundy a obsadil 60. priečku. Z pretekárov, ktorí prišli do cieľa skončil za ním iba Nejc Naralocnik zo Slovinska.