Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Za škandálne finále pohára dostali rozhodcovia a delegáti tvrdé tresty

Považská Bystrica si pohár vybojovala výborným výkonom, ale paradoxne, len vďaka chybe rozhodcov a delegátov. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 29. mar 2019 o 13:26

Výsledok ostal, Prešov sa odvolal.

Finále Slovenského pohára hádzanárov: Prešov - Považská Bystrica: fotogaléria

30.4.2019

BRATISLAVA. Už poznajú svoje tresty aj hlavní vinníci toho, že druhá séria rozstrelu zo značky 7 m hodu vo finále Slovenského pohára v hádzanej mužov 2018/2019 MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov sa neuskutočnila podľa pravidiel hádzanej.

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu hádzanej (DK SZH) sa na svojom zasadnutí v piatok 29. marca 2019 zaoberala aj týmto stretnutím, v ktorom pochybili rozhodcovia Boris Cipov - Zoran Klus, delegát Ján Beňo a supervízor Miloš Šubák.

Štvormesačný tvrdý dištanc

DK SZH na čele s predsedom Milanom Nedorostom za porušenie povinností delegáta, rozhodcu a supervízora v nepostupovaní v zmysle pravidiel hádzanej im udelila zákaz výkonu funkcie delegáta, rozhodcu, supervízora na obdobie 16 mesiacov s tým, že prvé štyri mesiace trestu uložila nepodmienečne a zvyšok výkonu disciplinárnej sankcie v trvaní 12 mesiacov sa podmienečne odkladá na skúšobnú dobu 12 mesiacov.

Proti tomuto rozhodnutiu môžu podať odvolanie na DK SZH do 15 dní odo dňa jeho oznámenia.

Ako je známe, Tatran Prešov, finálový súper Považanov, podal po rozhodujúcom stretnutí o domácu pohárovú trofej na turnaji Final 4 v Košiciach námietku k porušeniu pravidiel hádzanej.

Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej (ŠTK SZH) však ponechala v platnosti výsledok, keď po remíze 26:26 (12:15) v riadnom hracom čase zvíťazili hráči Považskej Bystrice 6:5 v rozstrele zo značky pokutového hodu.

Prešov sa následne odvolal na výkonný výbor SZH.

Pohár mal podľa pravidiel získať Tatran

Dôvodom prešovskej námietky deň po zápase bola skutočnosť, že druhá časť sedmičkového rozstrelu vo finále 41. ročníka SP mužov sa neuskutočnila podľa pravidiel.

Podľa nich po nerozhodnej prvej sérii nominujú tímy ďalších päť hráčov.

Ďalej sa však pokračuje systémom rýchlej smrti.

Rozhodujúcou preto mala byť v tomto konkrétnom prípade nie desiata, ale už siedma séria rozstrelu, v ktorej najprv sedmičku nepremenil považskobystrický krídelník Ivanicja a za Tatran následne skóroval Rábek na 5:4.

Vinou delegovaných osôb sa v rozpore so súťažným poriadkom pokračovalo ďalej, čo v danom momente nikto z aktérov nevedel, teda aspoň na to neupozornil.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.