Totálny debakel v slovenskom futbale. Dopomohli traja bratia

(Autor: facebook - TJ Družstevník Popudinské Močidlany)
Ivan Mriška|17. máj 2022 o 09:56

Vyššie víťazstvo v histórii klubu nezaznamenali.

POPUDINSKÉ MOČIDLANY. Na ihrisku to vyzeralo, akoby domáci hrali o päť líg vyššie. Súpera rozdrvili, totálne zdemolovali.

Futbalisti TJ Družstevník Popudinské Močidlany porazili FK Borský Svätý Jur v šiestej lige ObFZ Senica 18:2.

„Hostia majú problémy s kádrom a my sme boli naopak pri chuti. Darilo sa nám premieňať šance a skóre neustále narastalo. Radosť sa pozerať,“ po zápase povedal hrajúci tréner TJ Družstevník Popudinské Močidlany Igor Krchňavý.

Hostia mali deravú obranu

Už do prestávky bolo skóre 12:1. „Mohli sme streliť aj dvadsať gólov. Obrana hostí bola nesmierne deravá,“ dodal.

FK Borský Svätý Jur hral v oklieštenej zostave a dohrával s deviatimi hráčmi. V bohatej histórii TJ Družstevník Popudinské Močidlany ide o najvyššie víťazstvo.

„Na nič podobné si nepamätajú ani najstarší fanúšikovia, ktorí majú cez osemdesiat rokov. Je to zápis do kroniky, aký tu ešte nebol,“ prezradil Krchňavý.

Debakel hostí udivuje o to viac, že šlo o zápas tabuľkových susedov. Predposledný tím hostil posledný.

„Som šťastný, že som takúto výhru mohol zažiť ako hráč. O to viac, že v jednom mužstve hrali so mnou obaja bratia Lukáš a Dávid, čo sa pre zranenia a pracovné povinnosti v poslednej dobe nevidí. Bol to pekný pocit,“ pousmial sa s tým, že na všetko sa pozerala hrdá mamina.

Traja bratia s maminou. (Autor: archív - IK)

Chcú zapracovať mladých hráčov

Medzi najväčšie úspechy TJ Družstevník Popudinské Močidlany patrí druhé miesto v šiestej lige, keď skončili len dva body za vtedy nabitým Holíčom.

Cieľom do budúcna je stabilizácia kádra a zapracovanie mladých hráčov.

„V našom klube hráme najmä s odchovancami, preto je prioritou mládež. V obci si zakladáme na tom, aby sme vytvorili zázemie pre mladých, na ktorých budeme neskôr stavať v mužskej kategórii,“ prezradil Krchňavý.

TJ Družstevník Popudinské Močidlany. (Autor: archív klubu)

Hrajúci tréner sa okrem vysokej výhry teší aj z nedávno vybudovanej umelej plochy vedľa ihriska.

„Podali sme si tiež žiadosť o dotáciu na závlahový systém ihriska. Veríme, že s pomocou zväzu a ďalších inštitúcií sa posunieme vpred aj v tomto smere,“ zaprial si tréner TJ Družstevník Popudinské Močidlany Igor Krchňavý.

Tabuľka šiestej ligy ObFZ Senica

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: