Uspel po štvrtýkrát. Havrilla pokračuje na čele východoslovenského futbalu

Predseda Východoslovenského futbalového zväzu Richard Havrilla. (Autor: SITA)
Daniel Dedina|12. dec 2021 o 10:30

Známe je aj zloženie orgánov VsFZ.

KOŠICE. Podľa očakávania. Tak dopadla voľba predsedu Východoslovenského futbalového zväzu. Počas nasledujúceho štvorročného obdobia ním bude naďalej Richard Havrilla.

Na sobotňajšej volebnej konferencii, ktorá sa vzhľadom na súčasné obmedzenia v spoločnosti uskutočnila spôsobom per rollam, bol jediný kandidát. Od delegátov dostal 129 hlasov.

Havrilla bol do funkcie predsedu VsFZ zvolený už po štvrtýkrát, pôsobí v nej nepretržite od roku 2010.

Volebná konferencia určila aj nové zloženie jednotlivých orgánov VsFZ. Do funkcie podpredsedu VsFZ boli zvolení Ján Špivák (Košický kraj) a Jozef Križalkovič (Prešovský kraj).

Výkonný výbor bude pôsobiť v zložení: Vendelín Novysedlák, Jaroslav Švarc, Martin Čižmár (všetci Košický kraj), František Hanc, Štefan Vaľko a Peter Goga (všetci Prešovský kraj).

Kontrolórom - predsedom revíznej komisie sa stal Adrián Tabiš, predsedom disciplinárnej komisie Miroslav Urban a predsedom odvolacej komisie Ondrej Brendza.

Štyri prioritné ciele Richarda Havrillu

  • úspešne realizovať štvrté kolo projektu zameraného na podporu infraštruktúry pre amatérske kluby
  • dosiahnuť navýšenie príspevku od SFZ pre regióny a oblastné futbalové zväzy o 50 percent
  • zabezpečiť, aby všetky náklady spojene s delegovanými osobami v mládežníckych suťažiach, a to v regióne aj v oblastiach, boli uhrádzane zo zdrojov SFZ
  • vyčleniť v rozpočte VsFZ sumu 100-tisíc eur pre priamu materiálnu podporu klubov, účinkujúcich v súťažiach riadených VsFZ
Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.
Nachádzate sa tu: