Slovan uverejnil letecké zábery: takto vyzerá Národný futbalový štadión

Takto má vyzerať Národný futbalový štadión v roku 2018. (Autor: TASR)
Igor Dopirák, Martina Janíková|24. nov 2017 o 18:32

Štadión na Tehelnom poli rastie ako z vody, píše bratislavský klub na YouTube.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava zverejnil na svojom účte na YouTube letecké zábery zobrazujúce aktuálny stav, v akom je výstavba Národného futbalového štadióna.

"Štadión na Tehelnom poli rastie ako z vody. V pokročilej fáze výstavby sú všetky štyri tribúny vrátane oblúkov, ktoré ich spájajú. V súčasnosti už finišuje aj montáž strešnej konštrukcie na budúcej hlavnej tribúne," píše Slovan pod videom na YouTube.

"Aj pri bežnom pohľade z Bajkalskej ulice vidno, že štadión je čoraz vyšší a väčší. Aktuálny stav výstavby si môžete pozrieť na videu, natočenom z drona. Letecké zábery ešte lepšie ilustrujú aktuálny stav výstavby štadióna," dodáva klub.

Už vo štvrtok zverejnila letecké zábery prostredníctvom fotografií agentúra TASR.

Výstavba Národného futbalového štadióna (november 2017): fotogaléria

28.11.2017

Výstavba Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli v Bratislave mešká, ale dokončiť by sa mala budúci rok. Na hrubej stavbe pracuje spoločnosť Strabag.

Po dokončení hrubého projektu budú pokračovať firmy, ktoré dodajú štadiónu infraštruktúru, medzi ktorú neodmysliteľne patria bezpečnostné systémy, ozvučenie, obrazovky či osvetlenie.

Hodnota celého projektu Národného futbalového štadióna je 75 miliónov eur. Kapacita štadióna bude 23-tisíc divákov. Národný futbalový štadión by svoje brány mal otvoriť na jeseň budúceho roka.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: