Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

VIDEO: Tvrdá strela, šibenica. Sadla ako riť na šerbeľ, smial sa strelec

Vladimír Pleško. (Autor: futbalnet)
Ivan Mriška|26. okt 2021 o 15:07

OŠK Hodruša-Hámre zdolala TJ Sokol Repište 4:0.

HODRUŠA-HÁMRE. V šiestej lige ObFZ Žiar nad Hronom bolo cez víkend na programe posledné kolo jesennej časti. V šlágri o prvé miesto sa stretli OŠK Hodruša-Hámre a TJ Sokol Repište.

Od úvodu sa hral z oboch strán opatrný zápas. Tímy sa takmer vôbec nedostávali do šancí a obrany boli pozorné.

Po polhodine hry to tak zobral na seba domáci Vladimír Pleško, ktorý sa oprel do lopty a exportným gólom otvoril skóre duelu. „Lopta mi sadla ako riť na šerbeľ,“ smial sa po zápase Vladimír Pleško.

„Prišla dobrá prihrávka od stopéra Lukáša Listofera. Prebral som si loptu v strede ihriska, nahral som ju Draganovi Karakačanovi, a ten mi ju vrátil. Hodil som si to teda do priestoru a vypálil som priamo na bránu,“ opísal situáciu stretnutia.

Pre 29-ročného futbalistu to bol životný gól. „Snáď moja kariéra ešte nekončí a prídu aj krajšie. Venujem ho starkému, ktorý ma vo futbale vždy podporoval,“ dodal Pleško.

Krásny gól je pre neho veľkým povzbudením. Chválili ho zaň spoluhráči aj fanúšikovia.

„Tento moment nás naštartoval a nakoniec sme vyhrali celý zápas. Strelili sme ďalšie tri góly po veľmi pekných akciách,“ tešil sa.

Padol v tomto roku pekný gól aj vo vašej dedine či v malom mestečku? Taký, ktorý pohladí dušu každého futbalového fajnšmekra?

Pošlite nám ho na futbalnet@sportnet.sk

OŠK Hodruša Hámre bude vďaka cennému triumfu s dvojbodovým náskokom pred Lovčou, Žarnovicou B, Hornou Vsou a Repišťom zimovať na prvom mieste tabuľky.

„Našim cieľom je stále sa zlepšovať. Ako tím a aj ako jednotlivci,“ uzavrel futbalista OŠK Hodruša-Hámre Vladimír Pleško.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články