Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Majú postupové ambície, Stanislav Šesták posilní tím zo štvrtej ligy

Ivan Mriška|6. jan 2021 o 13:40

Z jeho prestupu má celá dedina veľkú radosť.

Foto: TASR

RASLAVICE. Štvrtoligový klub OFK SIM Raslavice získal veľkú posilu, jeho dres oblečie bývalý slovenský reprezentant Stanislav Šesták.

Výborný útočník sa výraznou mierou podieľal na postupe Slovenska na MS 2010 v Juhoafrickej republike. V najcennejšom drese odohral celkovo 72 zápasov a strelil v nich trinásť gólov.

Manažér: Sme šťastní

Do Raslavíc prichádza na polročný prestup s obmedzením.

„So Stankom sme komunikovali dlhšie. Prvé rozhovory prebehli s našim sponzorom pánom Saganom a následne s ďalšími funkcionármi na čele s prezidentom klubu pánom Rakošom. Sme šťastní, že sme sa dohodli a pomôže nám v jarnej časti sezóny,“ prezradil manažér OFK SIM Raslavice Šimon Buranovský.

Raslavice sú v štvrtej lige Sever VsFZ na štvrtej priečke, na prvé Ľubotice strácajú jediný bod.

Zaujímavosťou je, že Šesták prichádza do Raslavíc z iba päť kilometrov vzdialenej dedinky Demjata, ktorá hrá rovnakú súťaž. Je však až na deviatej priečke.

„Ako klub máme postupový cieľ, preto prítomnosť takého hráča bude v kabíne veľmi dôležitá. Stanko u nás pozná množstvo ľudí, je tu v podstate ako doma, takže celá dedina sa na jeho výkony teší,“ dodal.

Poďakovanie susedom

V poslednom zápase prehrali Raslavice na pôde Demjaty 0:1, takže v jarnej časti budú mať svojmu rivalovi v derby čo oplácať.

„Ak by sme ten zápas zvládli, boli by sme prví. Spoločné zápolenia majú vždy špecifickú príchuť. Máme však dobré vzťahy a sme radi, že nám Stanka uvoľnili. Už len aby sa hralo, pretože darmo budeme posilňovať, keď nebudeme môcť vybehnúť na trávnik,“ poďakoval.

Stanislav Šesták hrával počas kariéry v Tatrane Prešov, Slovane Bratislava, MŠK Žilina, VfL Bochum, Ferencvárosi, FK Poprad a FK Demjata.

V sezóne 2005/06 sa stal najlepším strelcom Corgoň ligy.Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články