Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Martin Belej|Publikované 5. jan 2019 o 12:09

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch. Priebehy online.

Prehľad domácich športových výsledkov súťaží, klubov a jednotlivcov z východného Slovenska počas víkendu 5. a 6. januára 2019.

Nedeľa 6. januára

Hokej

Tipsport liga, 39. kolo

HC Košice – HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:5 (0:3, 2:1, 1:1), 24. L. Nagy (Čížek, Spilar), 27. Spilar (L. Nagy, Suja), 43. Lušňák (Žitný, Koch) - 1. Faille, 10. Asselin, 16. Higgs (M. Bartánus), 39. Higgs (Faille, Asselin), 47. Asselin (Faille Selleck)

HC Košice - Banská Bystrica: fotogaléria

6.1.2019

HKM Zvolen – HK Poprad 4:0 (0:0, 2:0, 2:0), 28. Michal Chovan (Obdržálek), 31. Handlovský (Vandas), 46. Špirko (Šišovský, Drgoň), 50. Handlovský (Vandas).

Hokejová Tipsport liga: Zvolen - Poprad: fotogaléria

6.1.2019

St. Nicolaus 1. liga, 35. kolo

HC Topoľčany – HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (0:0, 1:2, 0:2), 40. Laššo (Hřebíček, Podstavek) - 26. Linet (Safaralejev), 32. Linet (Kolba, Róth), 49. Gavrik (Giľák), 53. Safaralejev (Hančák). Rozhodovali: Purgat, Vido - Šefčík, Junek, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. 2 139 divákov.

HK Humenné – HK Martin 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), 7. Krajňák, 24. Solomončak (Vrábeľ), 48. Vaško (Fedorko), 53. Solomončak. Rozhodovali: Žák - Janiga, Tomáš, vylúčení: 2:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. 690 divákov.

HC Osmos Bratislava – HK Spišská Nová Ves 4:2 (0:0, 2:2, 2:0), 23. Smolka, 24. Rzavský (Ondris), 54. Musliu (Prokop), 60. Musliu - 33. Grebeňuk (Koky), 35. Ondov (Findura, Koky). Rozhodovali: Žák - Vyšný, Šotek, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. 202 divákov.

HC Prešov – MHC Mikron Nové Zámky B 13:3 (1:2, 3:0, 9:1), 5. Stena (Iždinský, Benko), 22. Benko (Chlepčok, Magdolen), 27. Matejovie (Lupták, Iždinský), 29. Marcinek (Magdolen, Dubina), 43. Tužinský (Kicha), 45. Marcinek (Magdolen, Pulščák), 47. Hajda (Marcinek, Pulščák), 49. Marcinek (Magdolen, Tužinský), 49. Stena (Iždinský, Voicech), 52. Dubina (Marcinek, Hajda), 53. Magdolen (Pulščák, Benko), 59. Hajda (Magdolen, Marcinek), 59. Chlepčok (Tužinský, Benko) - 11. Dobrotina (Ľ. Buc, Murašov), 16. Ľ. Buc (Jakúbek), 47. Vörös (Doborotina). Rozhodovali: Hatala - Číž, Nosek, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Ondrušek (Nové Zámky B) na 5 min + DKZ za pichnutie, presilovky 4:0, oslabenia 0:0, 95 divákov.

Basketbal

EWBL žien, základná skupina

Young Angels Košice - A3 Basket Umeå 65:74 (12:22, 22:14, 18:22, 13:16)

Košice: Majorošová 11, Blanárová 5, Kozáková 7, Drobná 5, Logicová 21 (Flešárová 2, Balážová 8, Jaššová 5, Nedoroščíková 1).

Florbal

Extraliga mužov, 14. kolo

Mikuláš Prešov - Hurikán Bratislava 7:5 (1:3, 3:2, 3:0)

AS Trenčín - ATU Košice 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

Snipers Bratislava - Young Arrows Spišská Nová Ves 15:6 (4:1, 5:3, 6:2)

Florko Košice - 1. FBC Trenčín 9:6 (1:1, 3:2, 5:3)

Predohrávka 15. kola

Young Arrows Spišská Nová Ves - Tsunami Záhorská Bystrica 2:10 (1:3, 0:3, 1:4)

Atletika

Trojkráľový beh, Košice

Trojkráľový beh Košice: fotogaléria

6.1.2019

Sobota 5. januára

Futbal

Tipsport liga, príprava

Prostějov – Tatran Prešov 2:1 (1:1), Sus, Píchal - Špilár

Hokej

2. liga Východ, 14. kolo

Gelnica – Rimavská Sobota 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0), Laškody, Piščalnikov, Suchanov – Moroz, Vilčinskij

Trebišov – Lipt. Mikuláš B 10:2 (2:1, 3:1, 5:0), Korytko 3, Bojkun, Kobeľa, Miľovčík, Stríž, Béreš, Fajčák, Pačuta – Matejka, Bacúr

Sanok – Sabinov 1:4 (0:0, 1:1, 0:3), Cwikla – Paulovský 2, Ferenc, Miščík

Poradie po základnej časti: 1. Rim. Sobota, 2. Gelnica, 3. Bardejov, 4. Trebišov (postup do play-off), 5. Sabinov, 6. Sanok, 7. L. Mikuláš B, 8. Kežmarok (do skupiny o 5. – 8. miesto).

Basketbal

SBL mužov, 20. kolo

Iskra Svit - MBK Rieker Com-therm Komárno 90:86 (25:19, 19:24, 23:15, 23:28)

Svit: Baldovský 10, Avramovič 12, Davis 11, Guillory 13, Washburn 17 (Galata 9, Vučičevič 11, Kuntič 7)

SBL basketbalistov: Svit - Komárno: fotogaléria

5.1.2019

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - PP TV Raj Žilina 96:83 (22:24, 30:21, 22:21, 22:17)

SNV: Majerčák 14, Marshall, Presutti 21, Nottage 2, Florveus 11 (Krajňák, Židzik, Juríček 22, Rocca 26)

EWBL žien, základná skupina

Young Angels Košice – Olimpia Grodno 67:78 (16:20, 18:17, 11:22, 22:19)

Košice: Majorošová 10, Blanárová 17, Kozáková 5, Drobná, Balážová 9 (Flešárová 7, Machalová 3, Logicová 16, Jaššová, Nedoroščíková)

Young Angels Košice-Olimpia Grodno: fotogaléria

5.1.2019

Extraliga žien, 13. kolo

BAM Poprad - BKM Junior UKF Nitra 65:58 (12:15, 16:9, 15:21, 22:13)

Poprad: M. Tetemondová, Grigerová 13, Sojáková 6, Rusiňáková 16, Goršičová 4 (Havranová 8, Filičková 17, Rodáková 1, Babiková, Vyšňová)

Hádzaná

MOL liga žien, 10. kolo

Zora Olomouc - ŠŠK Prešov 32:25 (18:11)

Najviac gólov: Patrnčiaková 9/3, Hurychová 7, Krajčovičová a Gajdošíková po 4 - Šutranová 15/5, Ratvajská 5, Popovcová a Vencuriková po 2. Pok. hody: 6/5 - 5/5, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Friedel a Kučerka (obaja ČR), 250 divákov.

Prípravný turnaj, ženy, Michalovce

Iuventa Michalovce - SPR JKS Jaroslaw 45:29 (25:17)

Iuventa: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 2, Kakaščíková, Štefaniková 5, Kišiková 1, Trúnková 5, Habánková 11/3, Štefánová, A. Holejová 3/2, Wollingerová 2, Holubová, Bajčiová 2, Kompaniecová 9, Fiľková–Trehubová 5, I. Michalcová.

Iuventa Michalovce – Karpaty Užhorod 35:22 (15:10)

Iuventa: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 5, Kakaščíková 1, Štefánová 3, Kišíková 3, Trúnková 4, Habánková 3, Štefaniková 2, A. Holejová 2, Wollingerová 2, Bajčiová 1, Kompaniecová 7, Fiľková-Trehubová 2.

Vodné pólo

Medzinárodný turnaj žien Olympia Cup of 3 Kings v Košiciach

Eger (Maď.) - ŠG Olympia Košice (SR) 11:5, Slovensko - Eger (Maď.) 9:20, Ancona (Tal.) - Eger (Maď.) 7:17, Slovensko - Ancona (Tal.) 4:12, ŠG Olympia Košice (SR) - Slovensko 8:5, Ancona (Tal.) - ŠG Olympia Košice (SR) 12:6.

Konečné poradie: 1. Eger (Maď.) 6 b., 2. Ancona (Tal.) 4, 3. ŠG Olympia Košice (SR) 2, 4. Slovensko 0.

Ostatné zaujímavosti zo športu

Autor: Martin Belej

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.